aA
Prie biuro durų atbėgęs pasisveikinti draugiškas šuo Barnis ir stalo teniso kamuoliuko ping-pong garsas. Toks pirmasis įspūdis įžengus į IT bendrovės „Telesoftas“ biurą Kaune. Akivaizdu, kad tokios įmonės vadovas turi būti nestandartiškai mąstantis žmogus. Būtent toks ir yra Algirdas Stonys.
Algirdas Stonys
Algirdas Stonys
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Nuo Kauno iki Dubajaus

Kaunietis šiemet „Global Lithuanian Leaders“ apdovanojimuose nominuotas kategorijoje „Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje“.

Dar būdamas studentu Algirdas susidomėjo projektu, kaip mobiliojo ryšio telefoną susiesti su GPS imtuvu. Subūręs draugų komandą, įkūrė įmonę „TeleSoftas“, kuri išaugo į kompaniją, kuriančią mobiliąsias programėles didžiausioms užsienio telekomunikacijų bendrovėms.

Šiuo metu programinę įrangą kurianti įmonė turi savo padalinius Kaune, Ciuriche, Dubajuje, San Franciske ir sėkmingai eksportuoja paslaugas visame pasaulyje. Šiomis dienomis atidaromas biuras ir Vilniuje.

Startas – bendrabučio kambaryje

- Kokia buvo Jūsų verslo pradžia? - DELFI paklausė A. Stonio.

Kai aš mokiausi Danijoje, po mokslų atlikinėjau praktiką „Elman“. Tai tokia įmonė, kuri daro „graphic monitoringą“. Ten jau dirbo mano brolis, sako, gera firma, ateik pasipraktikuoti. Jie dar Symbian telefonui darė patį pirmąjį navigatorių. Čia buvo 2003 metais. Tai aš vasarą ir dirbau Kopenhagoje. O rudenį turėjau jau į Kauną važiuoti studijuoti į KTU į pirmą kursą. 2002 metais įstojau į pirmą kursą, paskui grįžau po vasaros vėl į pirmą kursą, tada 2004 vėl į pirmą kursą. Tris kartus ėjau į pirmą kursą (juokiasi – DELFI).

Po antro išvažiavimo kai grįžau, gyvenau bendrabutyje, pradėjau dirbti toje Danijos įmonėje. Kadangi jie turėjo man atlyginimą mokėti, teko įkurti individualią įmonę. Paskui padidėjo darbų apimtys. Jie man sako: surask kokį draugą mums. Tai ir suradau jiems bendrabučio kaimyną. Dirbome dviese, jam reikėjo irgi mokėti algą, tai va jis buvo mano pirmas darbuotojas - bendrabučio kaimynas (juokiasi - DELFI). Jis šiuo metu nebedirba, bet kitas kaimynas iš bendrabučio dirba iki šiol.

- Danai lankėsi Kaune, tad teko parodyti savo ofisą?

Aš danams rašiau, kad turiu ofisą Kaune. Ir jie sugalvojo atvažiuoti čia. O mes iš tikro bendrabutyje dirbome, tai gėda buvo į bendrabutį vežti tuos danus. Tai mes išsinuomavome butą Sapiegos gatvėje, prie savivaldybės. Nusivežėme ten kompiuterius, atvažiavo danai pažiūrėjo, sako: „O, čia kokioje geroje vietoje dirbate”.

Tai mes juos čia vedžiojome po Laisvės alėją, jiems čia patiko tada. Tai buvo 2004 metais. Mes iš to buto po dviejų savaičių išsikraustėme, sumokėjom 800 litų, tais laikais beprotiški pinigai buvo. Suveikė planas, jie mums daugiau siuntė darbų. Tiesa, paskui tą įmonę nupirko kiti savininkai ir nebedirbome mes su jais.

Pradėjome patys važinėti į Londoną, į „Synbiam smartphone show“. Susiradome naujų klientų Šveicarijoje, su kuriais iki šiol tebedirbame. Ir išsivystė čia viskas. Pradžioje buvo 2 darbuotojai, dabar 120 darbuotojų. Koncentruojamės į mobiliąsias technologijas ir telekomunikaciją. Mes esame programuotojų namai, buriame programuotojus, kurie tobulina savo žinias ir kelia profesionalumo lygį.

- Kokius konkrečius darbus atliekate?

Mes darome pagal užsakymus. Suburiame komandas, kurios gamina produktus kitoms kompanijoms. Dirbame pradedant nuo mobilios prekybos programų parduotuvėms, baigiant tokiomis sistemomis, kaip profesiniai įrankiai, kurios dirba su elektros prietaisų matavimo prietaisais visame Vokietijos elektros greide. Tarp mūsų darbų yra ir „British Petroleum“ vidinių procesų tobulinimas, operatoriaus tinklo perkonfigūravimas piko metu į gyvenamuosius rajonus.

Dirbame su didelio spektro užsakymais, bet pagrindas yra mobilios technologijos. Mūsų ofise yra didžiausias kiekis programuotojų Baltijos šalyse.

- Ar jau žinote, kokia buvo Jūsų verslo sėkmės paslaptis?

Sėkmės paslaptis yra užsispyrimas, nuolatinis noras tobulėti. Labai svarbu atvirumas, draugiškumas. Ir žinoma, darbas turi būti pačiam įdomus, tiesiog veža. Šiais metais jau 14 metų kaip dirbame, ir vis tiek veža.

- Neabejoju, kad per šį laiką buvo ir sudėtingų laikotarpių.

Sunkiausias mums momentas buvo, kuomet atsirado „Android“ ir „Iphone'as“. Mes nuo 2003 metų kūrėme parduotuves, skirtas smartfonams, „Nokiai“. Sugriuvo mums čia visas gyvenimas, tai buvo 2010 metais. Nebebuvo mobilių parduotuvių, nebeužsakinėjo operatoriai, pyptonų niekas nebepirko, muzikėlių, ekrano paveiksliukų nebepirko.

Reikėjo viską greitai keisti, persikvalifikuoti. Buvo sudėtinga. Per metus reikėjo persiorientuoti, o tuo metu jau buvo apie 40 darbuotojų. Taikėmės prie rinkos sąlygų, keitėme klientus. Visiškai pasikeitėme. Perėjome prie serverinės dalies, t. y. to, ko vartotojas nemato. Turėjome įgyti žinių, tobulėti naujose technologijose. Šiuo metu turime po 15 „Android“ ir „Iphone“ programuotojų. Nei viena įmonė neturi tiek koncentruotų specialistų. Kalbant apie mobilias technologijas, esame didžiausia Baltijos šalyse įmonė, jau lyginamės su Lenkijos įmonėmis. Esame konkurencingi.

- IT specialisų biurai gana dažnai būna nestandartiški, tačiau matyti biure vaikštėjantį šunį kiek neįprasta.

Barnis yra mūsų vieno darbuotojo šuo, jis čia ateina penktadieniais. Kadangi ši savaitė yra šventinė, tai jis dabar čia yra. Stalo tenisą labai norėjau ofise turėti, nes vaikystėje svajojau turėti stalo tenisą.

Iš užsienio atėjo mada ofisuose, tokios kaip džinsų dienos ofisuose. Niujorke tai vadinama „casual friday“. Penktadieniai pas mus vyksta džiaugsmo diena, šventės, šuo čia, popkornai, „Playstation“ čempionatai, stalo futbolas, įvairiausios pramogos.

- Kas Jūsų pagrindiniai klientai?

Šiaip daugiausia mūsų užsakymai atkeliauja iš užsienio. Lietuvoje mūsų yra daryti „Cgates“, „Autopliusas“.

- Nuolat girdime kalbų, kad Lietuvoje sudėtinga rasti gerų darbuotojų. Ar susidūrėte su šia problema?

Gerų, aukštos kvalifikacijos specialistų yra sunku rasti, bet čia ne Lietuvos problema - čia viso pasaulio problema. Bet dabar džiugina jaunieji specialistai. Jie neturi daug darbo patirties, bet įstoję į universitetus. Ta naujoji karta turi programavimo įgūdžių ir ateina pas mus. Šią vasarą turėjome 12 praktikantų, jų noras ateiti pas mus vis didėja . Mes turime patys juos apmokinti, užsiauginti, nesvarbu, jei išeina kitur. Mes imsime dar, auginsime ir mokinsime. Mes užsispyrę.

Globalios Lietuvos apdovanojimai” pagerbia su Lietuva save siejančius tarptautinius profesionalus, kurie savo talentu ir darbu atveria Lietuvai pasaulines galimybes ir perspektyvas. Apdovanojamais siekiama, kad svarūs pasaulio lietuvių nuopelnai būtų pastebėti, pripažinti ir įvertinti. ,,Globalios Lietuvos apdovanojimus" organizuoja tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“, telkiantis diasporos atstovus Lietuvos vardui garsinti, ekonominiam ir visuomeniniam šalies potencialui stiprinti bei globalioms galimybėms Lietuvai kurti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

FNTT: tėvas ir sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų mokesčių

Teismui perduota byla, kurioje tėvas ir du sūnūs kaltinami nuslėpę beveik pusę milijono eurų...

JT: dėl pandemijos pasaulyje smarkiai sumažėjo užsienio investicijų

Dėl koronaviruso krizės šiemet tiesioginės užsienio investicijos (TUI) mažės apie 40 proc.,...

Skelbiamas pirkimas sostinės ledo arenos projektuotojui

Sostinės žiemos sporto ir pramogų mėgėjai po kelerių metų turėtų džiaugtis šiuolaikiška...

„Luminor“ bankas atsisako stacionaraus elektroninio parašo

„Luminor“ bankas atsisakė stacionaraus elektroninio parašo naudojimo jungiantis prie...

Lietuvių prekės ženklas „The Knotty Ones“ pritraukė 0,5 mln. eurų investiciją (1)

Lietuvių startuolis „The Knotty Ones“ pritraukė 500 tūkst. eurų investicijų – tai...

Top naujienos

„Valstiečių“ palikimas konservatoriams: abejotina koronaviruso statistika ir gyvenimas „kaip bomba“ (769)

Dieną po rinkimų rinkėjų kelialapį į opoziciją gavusi „valstiečių“ Vyriausybė suskubo...

Mokesčių pakeitimai 2021 metais: perskaičiuota NT vertė, didesni akcizai, naikinama PVM lengvata įtakos turės ir „Brexit“ (171)

Kitų metų valstybės biudžete nenumatoma naujų pakeitimų mokesčių sistemoje, tačiau nuo sausio...

SAM: vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse karantinuotose vietovėse - speciali kaukių dėvėjimo tvarka (68)

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00...

Europoje dėl koronaviruso daugėja įtampos ženklų: perspėja, kad sistema gali nebeatlaikyti jau lapkričio pradžioje (24)

Europai ruošiantis koronaviruso atvejų antplūdžiui ligoninėse, valdžios institucijos neslepia...

Sejonienė: gavusi pasiūlymą užimti sveikatos apsaugos ministrės postą – svarstyčiau (61)

Kaip viena iš galimų kandidačių į sveikatos apsaugos ministrus minima su konservatoriais į...

Startuolio Jungtinėje Karalystėje tikslas – uždirbti iš energijos saugojimo galimybių (4)

„ Tesla Inc.“ akumuliatoriams pirmą kartą subalansavus pasiūlą ir paklausą Jungtinės...

Kšištofui Lavrinovičiui prireikė skubios medikų pagalbos: padėjusiam chirurgui iš jaudulio spurdėjo širdis (114)

Šis savaitgalis krepšininkui Kšištofui Lavrinovičiui (40) baigėsi skausminga nelaime....

Vaikas nuolat yra išsiblaškęs ir pameta savo daiktus? Psichologė patarė, kaip viską sustatyti į savo vietas

Pirmieji mėnesiai mokykloje – įveikti, šis ruduo buvo nauja patirtis moksleivių gyvenime. Po...

Internete žarsto milijonus: lyg ant sparnų skriejęs Raikkonenas per pirmą ratą aplenkė 11 varžovų

41 metų Kimi Raikkonenas – vyriausias ir labiausiais patyręs „Formulės-1“ lenktynininkas...

Arūnas Spraunius | D+ nariams

Globalizacijos mama Amerika pralaimi, užtat išlošia imitatorė ir vagišė Kinija

Spalio 7-ąją JAV vidaus saugumo ministro pareigas einantis Chadas F. Wolfas Ministerijos interneto...

|Maža didelių žinių kaina