Pristatydamas JT ataskaitą apie Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmes, A. Guterresas paragino vyriausybes apmokestinti tokių įmonių uždarbį.

„Naftos ir dujų įmonėms amoralu gauti rekordinius pelnus iš šios energetikos krizės, su kuria susidūrė vargingiausi žmonės ir bendruomenės ir kuri brangiai atsieis klimatui“, – žurnalistams kalbėjo JT vadovas.

„Raginu visas vyriausybes apmokestinti tokį perteklinį pelną ir panaudoti lėšas pažeidžiamiausiems žmonėms paremti šiais sunkiais laikais“, – ragino A. Guterresas.

„Taip pat raginu žmones visose šalyse pasiųsti aiškią žinią iškastinio kuro pramonei ir jų finansuotojams, kad šis groteskiškas godumas baudžia skurdžiausius ir pažeidžiamiausius žmones, kartu griaudamas mūsų vienintelius bendrus namus – planetą“, – pridūrė jis.

A. Guterreso teigimu, bendras didžiausių energetikos įmonių pelnas pirmąjį metų ketvirtį siekė beveik 100 mlrd. JAV dolerių.

Didėjant naftos ir dujų kainoms, antrąjį ketvirtį tokios įmonė kaip BP, „ExxonMobil“, „Chevron“ ir „Shell“ taip pat pranešė apie milžiniškus pelnus.

JT vadovas teigia, kad nuo dabar iki metų pabaigos 345 mln. žmonių 82 šalyse susidurs su „dideliu maisto trūkumu“ arba „didele maisto trūkumo rizika“, o karas Ukrainoje šį skaičių padidino 47 milijonais.

A. Guterresas perspėjo, kad daugelis besivystančių šalių skęsta skolose, neturi galimybės gauti finansavimo ir vis dar mėgina atsigauti po COVID-19 pandemijos.

„Jau matome įspėjamuosius ženklus apie ekonominio, socialinio ir politinio sukrėtimo bangą, kuri nepaliks nepaliestos nė vienos šalies“, – pažymėjo jis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją