Federalinio tyrimų biuro ir JAV generalinės prokuratūros pareigūnai Niujorke tiria galimą Vokietijos finansų bendrovės ryšį su dviem internetinės prekybos marihuana bendrovės įkūrėjais, kuriems kaltinimai pareikšti kovą, pranešė leidinys, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

„Wirecard“ praėjusio mėnesio pabaigoje paskelbė bankrotą, kai pripažino, kad jos sąskaitose pritrūko 1,9 mlrd. eurų.

Pirmadienį Vokietijos prokurorai atliko naują suėmimą byloje, sulaikydami vieną iš aukščiausių „Wirecard“ Dubajuje įsikūrusios patronuojamosios bendrovės pareigūnų.

Tuo tarpu JAV tiriamoje byloje kovo mėnesį pareigūnai pateikė baudžiamuosius kaltinimus Hamidui Akhavanui ir Rubenui Weigandui, paskelbę, kad minėti asmenys gavo daugiau nei 100 mln. JAV dolerių pagal įtartinų sandorių schemą, kuriuose mokėjimai už marihuaną buvo įvardyti kaip mokėjimai už kitas paslaugas ar prekes, tokias kaip stenografijos paslaugas, pianinus ar kosmetiką.

Šia schema buvo siekiama apeiti JAV bankų apribojimus, susijusius su mokėjimų už marihuanos pirkimą tvarkymu.

H. Akhavanas, R. Weigandas ir kiti internetinės marihuanos rinkos dalyviai rėmėsi trečiosiomis šalimis, teikusiomis mokėjimų tvarkymo paslaugas, kurios veikė išvien kartu su kaltinamaisiais steigdamos apgaulingas lengvatinio apmokestinimo bendroves ir kurdamos interneto svetaines.

JAV pareigūnai tiria, ar „Wirecard“ schemoje veikė kaip mokėjimų tvarkytoja ir kaip lengvatinio apmokestinimo bankas. JAV agentūros taip pat vertina buvusių ir dabartinių „Wirecard“ vadovų vaidmenį, pranešė leidinys.

„Wirecard“ atsisakė pateikti komentarų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)