Pranešama, kad iš viso 2022 m. buvo organizuotas 101 aukcionas, iš jų 79 aukcionai – VĮ IAE AUIS internetinėje svetainėje ir 22 aukcionai – VĮ Registrų centro specialiojoje internetinėje svetainėje. Pardavusi 2 299, 86 tonos metalo laužo įmonė uždirbo 1,423 mln. eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo – 164 tūkst. eurų, iš nuomos ir kitų paslaugų – 156 tūkst. eurų.

„Aukcionuose parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus. Nuo 2010 metų buvo išmontuota beveik 80 tūkst. tonų nereikalingos įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai prisideda prie atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo“, – praneša IAE.

2023 metais aukcionai ir toliau bus vykdomi per AUIS ir VĮ Registrų centro platformas – planuojama surengti 120 elektroninių aukcionų bei parduoti apie 4300 tonų metalo laužo.

Nuo 2020 m. gruodžio 1 d. pajamas už parduotą turtą IAE perveda į Lietuvos Respublikos valstybės specialiąją rezervinio (stabilizavimo) fondo sąskaitą radioaktyviųjų atliekų giluminiam atliekynui įrengti ir radioaktyviosioms atliekoms tvarkyti.

Taip pat IAE, atsižvelgdama į Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos prašymą, neatlygintinai skyrė humanitarinę pagalbą – gaisrų gesinimo medžiagą. Per 2022 m. išvežta virš 366 tonų humanitarinės pagalbos, glaudžiai bendradarbiaujant su LR susisiekimo ministerija ir kitomis institucijomis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją