Į ribojimų zoną patenka „Ikea“, „Nordika“, „Norfa“, „Iki“ ir kiti prekybos tinklai. Kai kurios parduotuvės dėl minėtos priežasties planuoja keisti maisto pristatymo grafiką ar net uždaryti atskiras parduotuves minėtomis dienomis, tuo metu restoranai didesnių pokyčių nenumato.

„Ikea“ laukia detalesnės medžiagos

Vienas iš prekybos tinklų, kuris patenka į zoną, kurioje bus taikomi ribojimai, yra „Ikea“. Vis tik, prekybos tinklo korporatyvinių paslaugų vadovė Baltijos šalims Renata Dantė tvirtino, kad galutiniai sprendimai dėl darbo veiklos dar nėra priimti, nes laukiama detalesnės medžiagos iš atsakingų institucijų.

„Suprantame, kad tokio lygio renginys yra didžiulis įvertinimas šaliai. Dėl konkrečių eismo ar parduotuvės veiklos ribojimų renginio metu liepos mėnesį turime preliminarią informaciją, kuri buvo platinta viešai. Siekiame iš atsakingų institucijų gauti detalesnę medžiagą, kad galėtumėm priimti galutinius sprendimus“, – Eltai teigė R. Dantė.

„Bet kuriuo atveju sieksime patenkinti pirkėjų poreikius net ir renginio metu, pavyzdžiui, elektroninės prekybos kanalais ir pan.“, – pažymėjo ji.

Tuo tarpu prie „Ikea“ esantis prekybos centras „Nordika“ situacijos nekomentavo.

„Norfa“ planuoja kelioms dienoms uždaryti vieną parduotuvę, „Iki“ koreguoti maisto pristatymo grafiką

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis aiškino, kad į minėtas zonas patenka viena iš prekybos tinklų parduotuvių, stovinti prie „Litexpo“. Šią parduotuvę, anot jo, ko gero, NATO viršūnių susitikimo metu teks uždaryti.

„Reikia manyti, kad kelias dienas apskritai nedirbs. Dar kol kas galutiniai sprendimai nepriimti, bet greičiausiai taip. Kol kas nematome, kad kažkur paliestų mus, be tos vienos parduotuvės“, – Eltai teigė D. Ryliškis.

„Tos parduotuvės uždarymo nuostolio nieko nesame nusimatę. Bus matyt. Ji praras apyvartą, bet tai ir visas nuostolis“, – sakė jis.

Tuo tarpu „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė tvirtino, kad tinklas planuoja koreguoti savo maisto produktų pristatymą į parduotuves. Ji mano, kad galimas problemas išspręs iš anksčiau sudaryti grafikai.

„Dėl NATO renginio kol kas žiūrime į visus ribojimus ir koreguojame savo maisto produktų pristatymą į parduotuves. Nes tikrai turime nemažai parduotuvėlių „Iki Exspress“ būtent centre ir tikimės, kad problemas išspręsime anksčiau atvežę ar susidarę tam tikrus grafikus, kurie leistų mums tai padaryti“, – tikino V. Budrienė.

Ji taip pat aiškino, kad parduotuvių tinklas nenumato didelių nuostolių dėl vyksiančio NATO viršūnių susitikimo, juolab, kad žmonių centre „tikrai bus“.

„Žmonių centre tikrai bus, daug delegacijų bus, o mūsų parduotuvės yra tos parduotuvės į kurias galima užbėgti ir nusipirkti greitai užkąsti, pasiimti kažkokius suvenyrus ir taip toliau ir panašiai. Tai negalvojame, kad gali būti kažkokie labai dideli nuostoliai, bet aišku nežinome, nes pirmą kartą toks renginys Lietuvos istorijoje vyksta Lietuvoje. Kol kas pesimistiškai nusiteikę nesame“, – sakė „Iki“ atstovė.

„Žiūrime specialiai sukurtą tinklapį. Taip pat kalbėjomės su institucijomis apie ribojimus. Suprantame, kad kol kas yra tam tikri ir neaiškumai, tačiau į tai irgi žiūrime optimistiškai, nes liko dar mėnuo, tai manau, kad viskas bus išsispręsta“, – pažymėjo ji.

„Maximos“ komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė aiškino, kad jeigu darbo laikas bus keičiamas, prekybos tinklas apie tai informuos atskiru pranešimu.

„Prekybos tinklas „Maxima“ šiuo metu turi preliminarią informaciją apie būsimus ribojimus NATO viršūnių susitikimo metu Vilniuje bei vertina, ar bus reikalingi tinklo parduotuvių, pateksiančių į ribojimų zonas, darbo laiko pakeitimai. Apie darbo laiko pokyčius, jei tokių laikinai prireiks, prekybos tinklas informuos atskiru pranešimu, kaip įprastai“, – akcentavo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė taip pat tikino, kad sprendimų prekybos tinklas dar nėra priėmęs ir veiksmų bus imtasi tada, kai gaus visus duomenis apie planuojamus ribojimus.

Galiausiai „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė patvirtino, kad parduotuvės dirbs įprastu darbo laiku.

„Tik viena mūsų parduotuvė, esanti Gedimino pr., patenka į zoną, kurioje per NATO šalių suvažiavimą bus ribojamas eismas, tačiau darbo laikui tai įtakos neturės. Dėsime visas pastangas, kad savo pirkėjams tomis dienomis galėtume užtikrinti patogų apsipirkimą, pilną asortimentą ir pirkėjai galimų nepatogumų net nepajustų“, – sakė L. Skersytė.

Ribojimai NATO renginio metu.

Restoranai pokyčių nenumato

Užupyje esančio restorano „Amandus“ savininkas, virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas akcentuoja, kad NATO viršūnių susitikimo nesureikšmina, o pelno pokyčių ar nuostolių taip pat nenumato.

„Mes nelabai šio dalyko sureikšminame. Lygtai turime vieną rimtą užsakymą, bet aš apie jį negaliu nieko sakyti. O visa kita, tai...

Bandysime bėgti iš miesto, kaip ir kiti normalūs žmonės. Visiškai jokių pelno pokyčių ar nuostolių nenumatome, nes mūsų nelabai liečia ir mes atsparūs šiuo klausimu“, – sakė D. Praspaliauskas.

ELTA primena, kad Liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, kurio metu sostinėje numatomi eismo ribojimai ir kiti, įprastam miestiečių gyvenimo ritmui įtakos turintys pokyčiai. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia gyventojus iš anksto planuoti savo keliones minėtomis dienomis.

NATO viršūnių susitikimo metu eismo ir judėjimo ribojimai apims Senamiestį, Vilniaus oro uosto, atskiras Naujamiesčio seniūnijos teritorijas, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. Kai kurie rajonai ar gatvės bus uždaromi visiškai, kai kur – laikinai, todėl gyventojai bus kviečiami susipažinti su detalesne informacija artėjant susitikimui.

Riboto patekimo zonose bus galima judėti tik pėsčiomis, bus uždarytas visų transporto priemonių judėjimas, įskaitant ir dviračius, elektrinius paspirtukus, todėl gyventojai ir verslas raginami apsirūpinti reikiamomis priemonėmis iš anksto.

Šiose zonose veikiantis verslas galės vykdyti veiklą su tam tikromis išimtimis, kurios apima prekybą ir kitą veiklą lauke. Ribojimai lauko prekybos vietoms, kavinėms, bus pateikti artėjant renginiui.

Patekti į gydymo įstaigas, maldos namus, ugdymo (darželius) ar kitas įstaigas, kurios įsikūrusios riboto judėjimo teritorijoje, bus galima tik pėsčiomis.

Specialiojo transporto ribojimai

Atliekų vežėjai pasirūpins konteinerių išvalymu prieš pat eismo ribojimų įvedimą. Į uždarytas teritorijas nebus leidžiama įvažiuoti taksi, pavežėjams, pašto siuntų išvežiotojams, kurjeriams. Į šias teritorijas patekti galės tik specialus transportas, su leidimais: policija, Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT), greitosios medicinos pagalba (GMP) ir ugniagesių tarnyba, miesto avarinės tarnybos.

Viešasis transportas prie Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bus apribotas liepos 11–12 d., Senamiestyje transporto judėjimas nebus galimas liepos 10–12 d. Viešasis transportas vyks į autobusų ir geležinkelio stotis, tačiau gali būti pakeisti judėjimo maršrutai, apvažiuojant Senamiestį ar tam tikras gatvių atkarpas.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės