Pasak EIMIN, naujai kadencijai iš 11 Europos regiono kandidatų slaptu balsavimu šiandien išrinktos 5 PTO Vykdomosios tarybos valstybės.

„Patekome tarp lyderiaujančių pasaulio valstybių, kurios turi sprendimo teisę formuojant pasaulio turizmo politiką ir kuriant turizmo ateities gaires. Dabar vyksta spartus turizmo atsigavimas ir paveikto pasaulinių iššūkių naujojo turizmo kūrimas, todėl būti PTO Vykdomojoje taryboje – taip pat ir didelė atsakomybė. Turizmas – viena iš sričių, kuri skatina šalių ekonomikos augimą, tarptautinį bendradarbiavimą ir darbo vietų kūrimą“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak ministrės, pernai Lietuvoje sulaukėme beveik 4 mln. turistų, iš jų užsieniečiai sudarė 1,1 mln., o turistų apgyvendinimo įstaigose skaičius augo 55 proc. Lietuva siekia dar labiau padidinti turistų srautus.

Ministerijos pranešime pabrėžiama, kad Lietuva, būdama vienintelė kandidatė į PTO Vykdomąją tarybą iš Šiaurės ir Baltijos šalių regiono, prisistatė kaip didelių galimybių, moderni ir inovatyvi valstybė, gebanti tikslingai panaudoti mobiliuosius duomenis ir turinti išskirtinį mobiliųjų duomenų žemėlapį. Lietuva puoselėja darnumo, taikos idėjas ir skatina keliauti ne tik kelionių piko metu, bet ir siūlo įvairių patirčių visais metų laikais.

„Tai ypač svarbus pasiekimas Lietuvai, nes jis leis tiek nacionaliniu, tiek regioniniu, tiek ir pasauliniu mastu stiprinti turizmo svarbą ekonomikai. Tapę PTO Vykdomosios tarybos nariais, ketiname dar aktyviau bendradarbiauti su kitomis PTO šalimis, kad sukurtume iššūkiams atsparesnę turizmo ekosistemą daugiausiai turistų pritraukiančiam Europos regionui, o tuo pačiu ir Lietuvai. Be to, atstovausime 8 Baltijos jūros regiono valstybėms, ir jų idėjas irgi perteiksime PTO Vykdomajai tarybai“, – teigė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Rinkimai vyko Bulgarijoje vykusio PTO Europos regiono komisijos posėdžio metu. Kandidatūras į PTO Vykdomąją tarybą buvo pateikusios 11 valstybių: Lietuva, Albanija, Azerbaidžanas, Bulgarija, Čekija, Italija, Izraelis, Slovakija, Turkija, Ukraina, Uzbekistanas.

Pasak EIMIN, su Lietuva į tarybą taip pat pateko Čekija, Italija, Azerbaidžanas ir Bulgarija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją