Tai BNS patvirtino „Arvi fertis“ bankroto administratorius Aurimas Valaitis.

„Buvo parduotas visas turtas, kuris dalyvauja trąšų gamyboje, taip pat turtinės ir neturtinės teisės kylančios iš sutarčių, kurias bankrutuojanti įmonė dar vykdė ir buvo sudariusi“, – BNS sakė A. Valaitis.

Registrų centro duomenimis, pernai birželį įsteigtos „Antes“ vienintelė akcininkė ir vadovė yra Rasa Petrikienė. Ji BNS sakė „Arvi fertis“ įsigijimo sandorį galėsianti pakomentuoti penktadienį.

Pasak A. Valaičio, nors „Arvi fertis“ bankroto byla iškelta dar 2019 metų liepos mėnesį, ilgai vyko teisminiai ginčai dėl kreditorių reikalavimų, dalis jų dar nėra baigti, todėl pirmasis bendrovės kreditorių susirinkimas įvyko tik sausio 27 dieną.

„Kreditorių susirinkime, be kitų klausimų, buvo svarstyta ir dėl juridinio asmens pardavimo. Kreditoriai nutarė organizuoti pardavimą, patvirtino minimalią 7,5 mln. eurų kainą. (....) Kadangi buvo vienas potencialaus pirkėjo pasiūlymas, kitų konkrečių pasiūlymų dalyvauti pirkime per visą bankroto laikotarpį nebuvo gauta, su pasiūlymą pateikusiu pirkėju buvo sudaryta sutartis“, – aiškino A. Valaitis.

Pasak jo, kreditorių susirinkimas buvo sušauktas patvirtinus daugiau kaip pusę „Arvi fertis“ kreditorių reikalavimų. Šiuo metu jų suma siekia 40 mln. eurų, dėl dar maždaug 20 mln. eurų reikalavimų vyksta teismai.

Viena „Arvi fertis“ kreditorių, Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojama Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“, teisme ginčija bankroto administratoriaus veiksmus ir prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti numatytą pirmą „Arvi fertis“ kreditorių susirinkimą, tačiau Vilniaus apygardos teismas sausio 22 dieną šį prašymą atmetė.

Su „Belor“ atstovais BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Pasak A. Valaičio, perleidus didžiąją dalį turto, „Arvi fertis“ bankroto procedūros bus tęsiamos.

„Kada bus parduotas likęs įmonės turtas, kada baigsis visi teisminiai ginčai, tada bus siūloma teismui priimti sprendimą baigti įmonės veiklą ir ji bus išregistruota iš Juridinių asmenų registro“, – teigė A. Valaitis.

Bankroto bylos iškėlimo metu vienintelė „Arvi fertis“ akcininkė buvo verslininko Vidmanto Kučinsko valdomos grupės pagrindinė bendrovė „Arvi ir ko“, vėliau dalį „Arvi fertis“ akcijų įsigijo prieštaringai vertinamas verslininkas Žydrūnas Buzas.

Praėjusių metų pabaigoje Kauno apygardos teismas „Arvi ir ko“ taip pat iškėlė bankroto bylą. Portalas 15min.lt sausio pabaigoje pranešė, kad V. Kučinskas informavo savo kreditorius, kad ne anksčiau kaip per mėnesį kreipsis į teismą, prašydamas iškelti asmeninio bankroto bylą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės