aA
Sugriežtinus Lietuvoje karantino taisykles ir paskelbus, kad parduotuvėse bus ribojamas žmonių skaičius, o apsipirkti bus galima tik po vieną, lietuviai į eiles stoja virtualiose parduotuvėse – maisto pristatymo į namus platformose. Tačiau čia situacija ne geresnė – užsakymų tiek, kad laikus, kai norimus produktus į namus buvo galima gauti dar tą pačią dieną, galima pamiršti.
„Barbora“ ]
„Barbora“ ]
© Bendrovės nuotr.

Susidomėjimas maisto pristatymo į namus paslauga privertė sukrusti rinką. „Rimi“ anksčiau, nei planuota, atidarė savo elektroninę parduotuvę, o taksi bendrovė „A2B“ pradėjo teikti maisto pristatymo į namus paslaugą „A2B Food“.

Visgi net ir naujų rinkos žaidėjų nepakanka. Internete pusiau juokais, pusiau rimtai siūloma perleisti vietą maisto į namus pristatymo platformoje „Barbora“ už 20 eurų, laisvų vietų artimiausiomis dienomis nebelieka net norint prekių krepšelį atsiimti pačiam, galiausiai – užsisakius produktus jie atkeliauja tik po kelių dienų. Norinčių maisto į namus yra tiek daug, kad tarnybos, netgi pasisamdžiusios naujų darbuotojų, suktis nebespėja.

Išaugo dešimt kartų

Andrius Mikalauskas, elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ direktorius, „Delfi“ pasakojo, kad dar prieš paskelbiant karantiną visoje šalyje užsakymų srautai kone per naktį išaugo 10 kartų.

„Išaugę srautai nemažėja. Augo ne tik jie, bet ir prekių krepšelių dydis. Vidutiniškai dukart“, – skaičiavo pašnekovas.

Jis pasakojo, kad dabar užsakymų yra 3–4 dienoms į priekį, nors darbuotojų komanda išplėsta daugiau nei 200 žmonių ir netgi buvo įvesta naktinė pamaina.

„Naktį darbuotojai surenka užsakymus, kad dieną kurjeriai galėtų prekių išvežioti kuo daugiau“, – kalbėjo A. Mikalauskas ir pridūrė, kad, jeigu tik įmanoma, pirkėjams visuomet pasiūloma papildomų laikų prekėms užsisakyti, tačiau šios galimybės greitai išgraibstomos.

Išaugus užsakymų kiekiui, ne vienas „Barboros“ klientas įsiminė situacijas, kai pasinaudoti paslauga nepavyko dėl techninių trukdžių, – visa el. parduotuvės sistema tiesiog „lūždavo“. A. Mikalauskas kalbėjo, kad tokie atvejai reti, tačiau pasitaiko dėl itin didelio svetainės lankytojų srauto.

Kalbėdamas apie pirkinių planavimą, A. Mikalauskas patarė laukiantiems progos užsisakyti maistą pirkinius į virtualų krepšelį susidėti iš anksto, kad, vos atsiradus laisvam laikui, užsakymą būtų galima pateikti.

„Be to, pirkinius planuokite ilgesniam laikui nei įprastai, pavyzdžiui, visai savaitei. Patartume ir kelis kartus per dieną tikrinti laisvus pristatymo laikus – jų gali atsirasti ir ryte, ir dienos metu, ir vėlai vakare“, – kalbėjo žinovas.

„Barbora Express“
„Barbora Express“
© Bendrovės nuotr.

Dėl išaugusios paklausos „Barbora“ atidarė pirmąsias pirkinių atsiėmimo stoteles „Barbora Express“ Lietuvos regionuose. Nauja paslauga nuo šiandien pasiekiama Šiaulių apskrities gyventojams – „Barbora Express“ stotelės atidarytos Šiauliuose, Joniškyje, Kelmėje ir Radviliškyje esančiose „Maximos“ parduotuvėse. Netrukus nauja paslauga išplis visose Lietuvos apskrityse – iš viso 38 miestuose ir miesteliuose.

Neužtenka pajėgumų

Anksčiau nei planuota elektroninę parduotuvę atidarė „Rimi“. Po šios žinios, sako „Rimi Lietuvos“ el. komercijos direktorius Vaidas Lukoševičius, užsakymų kiekiai kasdien auga ne vienetais, o kartais.

„Laisvų užsakymų laikų greitai nelieka. Net jei skiriame papildomų laikų kelioms dienoms į priekį, laisvų nebelieka per keliasdešimt minučių, – kalbėjo pašnekovas ir pripažino: – Atidarymui, kuris buvo planuotas įprastinėmis sąlygomis, numatytų pajėgumų dabartinėje situacijoje neužtenka.“

V. Lukoševičius pasakojo, kad bendrovė ieško naujų darbuotojų atskiroms funkcijoms atlikti: trūksta prekių surinkėjų, vairuotojų. Be to, žadama ir plėtra.

„Jau kitą savaitę planuojame pirkėjams pasiūlyti dar vieną prekių atsiėmimo būdą, be to, pradėsime prekių surinkimą ir pristatymą iš dar vieno „Rimi“ prekybos centro“, – akcentavo pašnekovas.

"Rimi" atidarė interneto parduotuvę ir pradėjo maisto pristatymą į namus
"Rimi" atidarė interneto parduotuvę ir pradėjo maisto pristatymą į namus
© Įmonės archyvas

Penkioms dienoms į priekį

Tadas Norušaitis, įmonės „Greituolis“, valdančios „LastMile“ platformą, skirtą maistui pristatyti į namus, taip pat neslepia, kad Lietuvoje prasidėjus karantinui paslaugos poreikis išaugo dešimteriopai.

„Šiandien esame gavę užsakymų penkioms dienoms į priekį, todėl galimybę gauti prekes „kuo greičiau“ ribojame. Visgi kelis kartus per dieną tokia atsiranda. Be to, dedame visas pastangas į kurjerių komandos didinimą, jų mokymus dirbti susiklosčiusiomis aplinkybėmis“, – akcentavo pašnekovas.

„Delfi“ bendrovės vadovas pasakojo, kad lygiai vidurnaktį „atidaroma“ papildoma užsakymų diena, tačiau, pastebėjo jis, laisvos vietos dingsta vos per keliolika minučių. Pašnekovas neslėpė, kad paslaugos apimtys plečiamos, mat bendrovė kasdien didina maistą pristatančių kurjerių komandą.

Tokios paklausos nesitikėjo

Tomas Peleckas, „A2B Food“ vadovas, „Delfi“ pasakojo, kad pradėję teikti paslaugą antrąją karantino savaitę nesitikėjo tokios paklausos ir tokio srauto, su kuriuo susidūrė. Pasak pašnekovo, pirmosiomis valandomis elektroninė parduotuvė tiesiog „nulūžo“ dėl didelio pirkėjų srauto.

„Atsižvelgiant į veiklos mastą pirmosiomis dienomis, nusprendėme pirkėjų srautą šiek tiek riboti, tai yra siūlyti užsisakyti prekių kitai dienai. Tokį sprendimą teko priimti, nes susidūrėme su trukdžiais kai kuriose grandyse ir dalį užsakymų pristatėme pavėluotai“, – sakė pašnekovas, pabrėžęs, kad kol kas bendrovė stebi tendencijas, klientų įpročius, srautus, tiekimo grandinę, o, kai ištaisys iš pradžių darytas klaidas, greičiausiai galės pasiūlyti galimybę užsakyti maisto ir tą pačią dieną.

A2B Food
A2B Food
© Bendrovės nuotr.

T. Peleckas pasakojo, kad maisto tiekimo paslaugą norėjo pradėti nuo šių metų rugpjūčio, tačiau paskelbtas karantinas ir susiklosčiusi ypatinga situacija procesus paspartino. Kol kas, anot pašnekovo, jis įžvelgia tik paslaugos poreikio augimą. Visgi didžiausiu iššūkiu išlieka darbuotojų sauga – ieškoma įvairiausių priemonių, kad būtų sumažintos jų galimybės užsikrėsti koronavirusu.

Pašnekovas pastebėjo, kad planuodami pirkinius klientai turėtų nesibaiminti ir nepirkti neįprastai didelių vieno produkto kiekių.

„Maisto prekių tikrai visiems užteks, tačiau vartotojai, pateikę neįprastų užsakymų, išperka prekių likučius ir tuomet konkrečios prekės nelieka kitiems, iki kol bus gautas naujas kiekis. Labai sunku prognozuoti, tarkime, kuriam laikui vartotojas norės nusipirkti greitai negendančių prekių. Pavyzdžiui, vieni pirkėjai grūdų produktų užsisako įprastai, t. y. po kelias pakuotes, tačiau yra atvejų, kai žmonės užsisakė tokį kiekį, kurį suvartoti įmanoma turbūt tik per pusmetį, ir tai sukelia tam tikrų nesklandumų, kalbant apie tiekimą“, – akcentavo pašnekovas.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(54 žmonės įvertino)
2.0741

Registrų centras įspės 7,5 tūkst. metinių ataskaitų nepateikusių organizacijų

Metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus iki šiol dar nepateikusios organizacijos...

Seimas uždraudė dalį algos išmokėti kaip kompensaci­ją

Nuo 2023 metų birželio nebeliks kompensacijų kai kuriems darbuotojams, pavyzdžiui, statybininkams,...

NKSC vadovas: rusų kibernetinės atakos prieš institucijas, verslą tęsiasi

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos valstybines institucijas, verslą antradienį tęsiasi, tačiau...

„Citadele“ bankas nutrauks aptarnavimą mokėjimų į Rusiją ir Baltarusiją bei iš jų

Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „ Citadele “ pranešė, kad nuo rugpjūčio 20 dienos...

Veiklą nutraukianti „Soveta Baltica“ atleidžia visus darbuotojus

Veiklą nutraukianti Vilniaus medicinos įrangos gamintoja „Soveta Baltica “ apie atleidimą...

Top naujienos

Reikšmingas posūkis dėl Turkijos: NATO oficialiai pakvies Švediją ir Suomiją į Aljansą (9)

Turkija antradienį vakarą pareiškė, jog „gavo, ką norėjo“ iš pokalbių su Švedijos ir...

Delfi PliusDaiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“

Lūžis, kuris atgrasytų Putiną net nuo minties apie Baltijos šalis: po naujų grasinimų – perspėjimai Lietuvai (8)

Kol Lietuvoje aiškinamasi dėl Kaliningrado tranzito, Estijos premjerė perspėja apie rimtas bet...

Rio de Žaneire apsigyvenęs vilnietis Marius: mūsų lietuvaitės brazilų nesuviliotų (10)

Vilnių į Rio de Žaneirą iškeitęs Marius Rudalevičius sako, kad jo gyvenimas pasikeitė...

Rusijos ekspertas: Putinas jau suprato, kad yra pasmerktas (6)

Rusų publicistas Andrejus Piontkovskis kanalui „Ukraina 24“ nurodė, kokius ciniškus...

Žiemos sezonas gyventojams gali būti itin sunkus: siūlo imtis veiksmų, kaip susimažinti išlaidas šildymui (2)

Ateinančiam šildymo sezonui nežadant gerų žinių, bandoma spartinti daugiabučių šilumos...

Po alinančios kaitros laukia dar stipresnės liūtys ir kruša: galingos stichijos įsismarkaus

Atmosferos slėgiui nukritus, anticiklonas po truputį praranda savo jėgas. Jau vakar dieną ir...

Neoficialūs šaltiniai: EK linkusi nusileisti Maskvai ir padaryti Kaliningrado tranzitui išimtis (16)

Panašu, kad Vladimiro Putino ultimatumas dėl Kaliningrado tranzito veikia – neoficialūs...

Delfi PliusAgnė Keizikienė

Lytinių organų plastinė chirurgija: pasakė, kokias operacijas renkasi vyrai ir kam reikalinga G taško injekcija

Plastinė chirurgija kuo toliau, tuo sparčiau žengia į priekį. Jei anksčiau tai buvo daugiau...

Ispanijos grandų lauk išprašytas prancūzas: viskas pasikeitė atėjus Jasikevičiui (1)

Madrido „Real“ klube dėl sportinio režimo pažeidimo į atsarginių suolo galą nugrūstas...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (8)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...