Darbuotoja Japonijoje gavo papeikimą iš vadovo dėl savanaudiškai pažeistų taisyklių. Kaip pranešta vietos spauda, moteris drįsto pastoti anksčiau, nei buvo numatyta pagal grafiką.
Japonų šeima

Ji dirbo šiaurinėje Japonijos dalyje esančioje Aičio prefektūroje vaikų priežiūros centre, kai sužinojo, kad laukiasi. Deja, šios naujienos neatitiko darbovietės vadovo numatyto grafiko, kuriame buvo sužymėta, kuriai darbuotojai kada leidžiama ištekėti ir susilaukti vaikų.

Ši itin nemaloniai susiklosčiusi situacija atspindi nerimą keliančią kai kurių Japonijos įmonių vadovų taikomą praktiką, kai darbuotojoms leidžiama ištekėti ir susilaukti palikuonių atsižvelgiant į užimamų pareigų hierarchiją, rašo „The Telegraph“. Ši istorija tapo vieša, kai šios moters sutuoktinis parašė laišką į vieną iš įtakingiausių Japonijos laikraščių „Mainich Shimbun“, išdėstydamas situacijos esmę ir detales. Laiške rašoma, kad jo sutuoktinė, sužinojusi, kad laukiasi, pasijuto nusivylusi ir pasimetusi. „Vaikų priežiūros centro, kuriame ji dirba, vadovas nustatė tvarką, pagal kurią darbuotojos turi tekėti ir pastoti. Galioja nerašyta taisyklė, kad darbuotoja negali to daryti anksčiau už aukštesnes pareigas einančią jos kolegę,“ – rašo japonas.

Sutuoktinių pora dalyvavo oficialiame susitikime su vaikų priežiūros centro vadovu ir asmeniškai atsiprašė už netikėtą nėštumą. Vis tik neįprastoje situacijoje atsidūrusios japonės vyras patikino, kad jo žmona nuo to laiko yra engiama, nes neva savanaudiškai pažeidė vaikų priežiūros centro taisykles. „Vaikų priežiūros paslaugas teikiantys asmenys aukoja savo pačių vaikus tam, kad galėtų rūpintis kitų vaikais. Ši profesija kilni, nes rūpinamasi vaikais, kursiančiais šalies ateitį. Gerbiu savo žmonos atsidavimą profesijai ir toliau ją palaikau. Tokios sąlygos, tenkančios vaikų priežiūros srityje dirbantiems asmenims, liudija apie šalies atsilikimą,“ – savo poziciją išsakė vyras.

Kai kuriose Japonijos įmonėse darbuotojoms leidžiama ištekėti ir susilaukti palikuonių atsižvelgiant į užimamų pareigų hierarchiją
Kai kuriose Japonijos įmonėse darbuotojoms leidžiama ištekėti ir susilaukti palikuonių atsižvelgiant į užimamų pareigų hierarchiją
© Kai kuriose Japonijos įmonėse darbuotojoms leidžiama ištekėti ir susilaukti palikuonių atsižvelgiant į užimamų pareigų hierarchiją

Paviešinta istorija visoje Japonijoje sukėlė tikrą palaikymo bangą. Su šia valstybe siejami mažėjantys gimstamumo rodikliai ir nuolatinis viešų vaikų priežiūros įstaigų trūkumas. Daugybė šią situaciją komentavusiųjų kritiškai vertino tokias vaikų priežiūros centrų taikomas taisykles ir netgi vadino tokį elgesį žmogaus teisių pažeidimu. Vis tik atsirado ir tokių, kurie pripažino, kad vaikų priežiūros centrai susiduria su rimtais iššūkiais dėl didelio masto darbuotojų trūkumo.

Japonės jau ilgą laiką susiduria su sunkumais darbo vietoje, o esminė to priežastis – itin paplitusi diskriminacija dėl lyties. Japonija užima 114 vietą 144 šalių sąraše, kuris praėjusiais metais sudarytas Pasaulio ekonomikos forume. Šis reitingas skirtas situacijai dėl lyčių lygybės įvertinti. Priekabiavimas dėl motinystės – Japonijoje žinomas matahara pavadinimu – dar viena itin opi problema. 2015 m. valdžios užsakymu atlikta apklausa, atskleidusi, kad pusė dirbančių moterų Japonijoje yra patyrusios vienokį ar kitokį priekabiavimą pastojus, o kas penkta tapusi nėščia netgi prarado darbo vietą. Specifinė praktika, kai darbuotojoms tiksliai nurodoma, kada galima turėti vaikų, o kada – ne, Japonijoje toli gražu neapsiriboja vien tik vaikų priežiūros paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

26 m. moteris iš Tokijo išdrįso viešai prabilti apie tai, kad jos tiesioginė vadovė įmonėje, kurios veika susijusi su kosmetikos prekėmis, pareiškė, kad ši negalinti susilaukti vaikų anksčiau, nei sulauks 35 m. Ji papasakojo elektroniniu paštu gavusi dokumentą, kuriame buvo pateiktas detalus vaikų gimdymo ir auginimo grafikas. Anot istoriją paviešinusios moters, šis dokumentas išsiųstas jai ir 22 jos kolegėms su įspėjimu, kad savanaudiškas elgesys bus baudžiamas. „Jau esu susidūrusi su sunkumais pastojant. Kas prisiims atsakomybę, jei aš atidėsiu nėštumą ir tokiu būdų prarasiu galimybę susilaukti vaikų?“ – piktinosi su nevaisingumo problema susidūrusi ištekėjusi moteris.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (50)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Kodėl lietuviai mieliau renkasi lietuvišką prekę? (60)

Net 94 proc. Lietuvos vartotojų teigia teikiantys pirmenybę vietiniams produktams, didžiausias...

Nuo rugpjūčio brangsta dauguma pašto paslaugų (12)

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT ) informuoja, kad nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d....

„TransferGo Lithuania“ gavo elektroninių pinigų įstaigos licenciją (1)

Lietuvos banko (LB) valdyba išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją Lietuvių įkurtai...

Naujas JAV muitų padidinimo etapas Kinijos ūkiui smogs labiau negu ankstesnis (1)

Jungtinių Valstijų svarstomi papildomi importo muitai 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms...

Top naujienos

Vienintelė tokia Lietuvoje: bažnyčios rūsyje laukia šiurpi akistata su mirtimi (5)

Liškiava – senas dzūkų kaimelis, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar nuo XI a....

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (50)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (404)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1206)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (304)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Futbolo taktikos evoliucija: kodėl Kroatija pasaulio čempionate buvo balta varna? (3)

Kroatija nusipelnė neutralių gerbėjų simpatijų, bet ji nediktuoja globalių madų. Taip mano...

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (135)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (70)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas (63)

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Maradona atskleidė savo planus Breste: statys gigantišką „Paukščių tako“ stadioną (10)

Girgždančiu ir kiek nuvargusiu balsu, ramiai rinkdamas žodžius futbolo legenda atskleidė...