Anot Liberalų sąjūdžio vadovės, koalicijos partneriai visus pasiūlymus išgirdo tik antradienį, kai reforma buvo pristatyta viešai. Dėl to, V. Čmilytės-Nielsen teigimu, dar užtruks, kol liberalai pateiks savo poziciją.

„Nors ir esame koalicijos partneriai, iš esmės visą paketą, visą pasiūlymų visumą pamatėme vakar, kaip ir likusieji. Šiandien turėsime pirmąjį susitikimą, kuriame vertinsime visus pasiūlymus, visą paketą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Finansų ministrės pasirinkta komunikavimo strategija šiek tiek apsunkina greitas reakcijas iš koalicijos partnerių. Natūralu, kad vertinsime ir spręsime, kas mums tikrai yra priimtina, dėl ko norėtume dar diskutuoti“, – teigė ji, kartu pripažinusi, jog rengiant reformą liberalai dalyvavo „segmentiškai“.

Parlamentarė teigė, kad artimiausiu metu reforma, iki ją pateikiant Seimui, bus vertinama socialinių partnerių, verslo organizacijų, kurios siūlys savo pakeitimus.

„Daug kas dar teiks savo vertinimus, pasiūlymus ir į juos, matyt, ir prieš diskutuojant Seime bus atsižvelgta“, – kalbėjo ji.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, pakete yra „tikrai gerų dalykų“, tačiau liberalai nebūtų linkę pritarti Finansų ministerijos pasiūlymams palaipsniui didinti gyventojų pajamų mokestį dirbantiems individualiai.

„Pritarčiau sakantiems, kad nėra teisinga sulyginti su samdomais darbuotojais šia veikla besiverčiančiais. Tarkime, kūrybinės srities žmonės jau sureagavo pakankamai aštriai. Natūralu, kad reikės atsižvelgti į tuos vertinimus ir tiesiog analizuoti“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

ELTA primena, kad antradienį Finansų ministerija pristatė mokestinių pasiūlymų paketą, kuriuo, anot ministerijos, siekiama šalies mokesčių sistemą padaryti patogesne, sąžiningesne, orientuota į ekonomikos augimą.

Ministerija įvardija šiuos laukiamus pakeitimų rezultatus: tvirtas žingsnis į priekį mažinant „gyvulių ūkį“ ir sąžiningiau paskirstant mokestinę naštą; atsisakoma visuomenei didesnės vertės nekuriančių lengvatų, jas pakeičiant moderniu investavimo modeliu – investicine sąskaita; sustiprinamos paskatos pridėtinę vertę didinančioms investicijoms tiek smulkiam, tiek ir didesniam verslui; taršos apmokestinimas kartu su ateinančiomis investicijomis prisidės prie sveikesnės ir žalesnės aplinkos visiems; didinamas savivaldos finansinis savarankiškumas ir stiprinami pajėgumai investuoti į viešąją infrastruktūrą; bus dar patogiau deklaruoti mokėtinus mokesčius bei vykdyti individualią veiklą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės