„Bendrovės administratorius gavo įmonių „Donseta“ ir „Veikmė“ prašymus, kuriuose nurodoma, kad akcininkai siekia atstatyti įmonės veiklą, didins
jos įstatinį kapitalą ir sutinka, kad skolos jiems būtų padengtos užskaitant jas kaip mokėjimus už naujai išleidžiamas akcijas“, – rašoma Registrų centrui pateiktuose dokumentuose.
Iš viso akcininkams „VIPC Vilnius“ skolingas 5,28 mln. eurų: „Donsetai“ 3,79 mln. eurų, „Veikmei“ – 1,49 mln. eurų.
Nutraukus neteisminį bankrotą, „VIPC Vilniaus“ vadovu paskirtas Valdas Dubauskas. Jis taip pat vadovauja bendrovei „Žaliasis gojelis“, anksčiau
vadovavo „Donsetai“, įmonei „VIPC Klaipėda“ ir kitoms.
V. Dubauskas BNS sakė, jog bendrovės veikla nebebus susijusi su nekilnojamuoju turtu. Plačiau sprendimo atnaujinti įmonės veiklą jis nekomentavo.
„Bendrovės ateities planai nėra susiję su nekilnojamojo turto projektais, ateityje bus vykdoma kita veikla. Apie įmonės planus galėsime pakomentuoti rugsėjį“, – sakė V. Dubauskas.
Pagrindinis „VIPC Vilniaus“ akcininkas (64,95 proc.) per „Donsetą“ yra Nyderlanduose registruotas fondas „ValMan“. Likę 35,05 proc. akcijų
priklauso verslininko Kęstučio Maksimavičiaus kontroliuojamai „Veikmei“.
2017-aisiais, sprendžiant dėl „VIPC Vilniaus“ bankroto bylos kėlimo, vienintele įmonės akcininkė buvo „Donseta“, kurios kreditorinis reikalavimas siekė 11,22 mln. eurų.
Buvę Profsąjungų rūmai nuo 2018 metų lapkričio priklauso valstybei. Šiuo metu teismas nagrinėja ginčą dėl kompensacijos už jų paėmimą visuomenės poreikiams: sostinės savivaldybė yra nusprendusi mokėti 5,996 mln. eurų, o „VIPC Vilnius“ teisme siekia 12,14 mln. eurų atlyginimo.
Vilniaus savivaldybė kartu su Kultūros ministerija planuoja, kad nugriovus senąjį Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatą ant Tauro kalno turėtų būti pastatyta 42 mln. eurų vertės Nacionalinė koncertų salė. Jos statybų pradžia numatoma 2021-aisiais, atidarymas- 2023-aisiais.
Rūmus, savivaldybės teigimu, numatoma griauti 2019-aisiais. Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ gruodį paskelbė griovimo projekto
konkursą.
„VIPC Vilnius“ dalį Profsąjungų rūmų įsigijo už 1,88 mln. eurų 2004 metais, dar už 5,88 mln. eurų likusią dalį įsigijo iš bendrovės „Hermis Capital“ 2006-aisiais.
Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas pastatytas sovietmečiu 1964-aisiais.