Pasak J. Lew, reguliavimo sušvelninimas nebūtų gera mintis: „Neturėtume „nusiginkluoti“ tuo metu, kai iš pastarosios finansų krizės pasitraukėme, bet vis dar gyvename pasaulyje, kuriame finansinės rizikos išlieka didelės“. Tačiau pareigūnas tarė aiškų „ne“ griežtesniam reguliavimui.

„Aš asmeniškai nemanau. kad turėtume daryti daugiau nei reikia“, – pažymėjo jis.

Kalbėdamas apie priemones, kurių buvo imtasi 2008 m. finansinės krizės laikotarpiu, jis pareiškė, kad finansinės sistemos palaikymas bei reguliavimo griežtinimas davė rezultatų: „Mūsų vykdytos reformos Volstrite po krizės, pirmą kartą nuo Didžiosios depresijos, suteikė mums priemonių, kuriomis galėjome užtikrinti kintančios finansų sistemos apsaugą“.

Po 2008 m. griūties JAV teisės aktų leidėjų Christopherio Doddo ir Barney Franko iniciatyva Kongresas priėmė bankų ir finansų reformos teisės aktą.

Vadinamasis Dodo-Franko aktas padėjo užtikrinti, kad investiciniai bankai negalėtų rizikingai investuoti savo lėšų.

JAV prezidentas D. Trumpas tvirtina, kad finansų sektoriaus reguliavimas šiuo metu per daug sudėtingas.

J. Lew teigia, kad nors, jo manymu, reguliavimo lygis šiuo metu yra pakankamas, nėra garantijų, kad dabartinės taisyklės užkirs kelią naujam stipriam finansiniam sukrėtimui.

„Ateityje rizikos vargu ar kils ten, kur buvo kilusios anksčiau, – sakė jis. – Mes visi žinome, kad ateityje kils krizių, nežinome tik, kada ir kaip jos kils“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)