„Mes Europos Parlamente priėmėme direktyvą dėl deramo minimalaus atlyginimo ir ten vienas iš reikalavimų yra kolektyvinių derybų stiprinimas. Nes ten, kur yra kolektyviniai susitarimai ir derybos, ten darbuotojų atlyginimai, darbo atmosfera ir gyvenimo kokybė yra daug geresnė. To tikrai negalime pasakyti apie Lietuvos dirbančiuosius, nes labai mažai kolektyvinių derybų”, – penktadienį „Žinių radijui” sakė V. Blinkevičiūtė.

Anot socialdemokratų pirmininkės, virš 800 tūkst. dirbančiųjų Lietuvoje gauna mažesnį nei vidutinį atlyginimą, todėl kolektyvinių sutarčių suteikiama galimybė užtikrinti geresnes algas ypač svarbi.

„Pasižiūrėkime į mūsų gyventojų, mūsų darbuotojų atlyginimus. Visai nesenai buvo pasirodęs tyrimas, kad virš 800 tūkst. mūsų darbuotojų gauna vidutinę ar žemesnę algą. Tai reiškia, kad mūsų darbuotojų atlyginimai yra labai maži, jie yra galbūt tik tai apie vidurį ar žemiau pagal ES vidurkį. Pajamų nelygybė yra be galo didelė, dalis žmonių uždirba labai daug, bet didžioji dalis gauna minimalią algą arba tik arti vidutinės algos”, – teigė ji.

Vyriausybė nuolat kelia minimalią algą ir didėja biudžetininkų atlyginimai, tačiau jie ne visada didėja privačiame sektoriuje”, – pridėjo ji.

ELTA primena, kad kolektyvinė sutartis, tai pareigas ir atsakomybę nustatantis rašytinis susitarimas, kurį derybų būdu sudaro darbuotojų kolektyvai ar profesinės sąjungos ir darbdaviai ar jų organizacijos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją