aA
Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame – pietūs už dešimtis eurų. Kad ir kaip brangu tai gali pasirodyti, į Danijoje esantį Legolendą traukia šeimos iš viso pasaulio.
Legolendas
© DELFI

Bilundo miestelį Danijoje, kur įsikūręs pramogų parkas, galima pavadinti vienu keisčiausiu pasaulyje. Čia gyvena vos keli tūkstančiai gyventojų, todėl rugsėjį gatvėse beveik nesutiksi žmonių, pravažiuoja vos keli automobiliai.

Nepaisant to, vasarą jų čia knibždėte knibžda, o pagrindinis tikslas – „Legolendas“.

Apskritai Bilundas – tikra lego karalystė. Be pramogų ir atrakcionų parko lego tema, čia taip pat įsikūrusi pagrindinė „Lego Group“ būstinė, įspūdingas, milžiniškas lego kaladėles imituojantis „Lego house“ pastatas, „Legoland“ viešbutis, bendrovės kaladėlių gamybos fabrikas.

Viskas šiame miestelyje yra apie lego arba iš lego. Tai nenuostabu žinant, kad iš šešių klasikinių 2x4 kaladėlių galima sudėlioti net 915 103 765 kombinacijas.

Tačiau savaitgalis šioje lego karalystėje atsieis nepigiai – už galimybę išpildyti vaikų ar savo pačių vaikystės svajones suaugusieji čia palieka tūkstančius eurų.

Už princesišką ar piratišką patirtį – apvalios sumos

Lankantis Bilunde rugsėjį apima keistas jausmas. Mažytis miestelis turi nemažą oro uostą visai „Legolendo“ panosėje, o su automobiliu pasiekus centrą vos per kelias minutes atrodo, lyg niekas čia negyvena.

Gatvės – tuščios, o vietoje praeivių greičiau galima sutikti plačia šypsena besišypsantį žmogų iš lego kaladėlių.

Bilundas
Bilundas
© DELFI

„Žiemą, kai „Legolendas“ uždarytas, čia nelabai yra ką veikti. Miestas kaip apmiręs“, – pripažįsta net „Lego“ atstovai.

Bilundas
Bilundas
© DELFI

Apskritai Bilundas nepasižymi viešbučių ar restoranų gausa, o daugiausia atvykėliai traukia į visame pasaulyje garsų „Legoland“ viešbutį, kuris turi atskirą išėjimą į atrakcionų parką.

Vien dėl to, kad pasijustumėte išpildęs didžiausias vaikystės svajones ir naktį praleistumėte princesių, piratų, lobių ieškotojų kambaryje teks pakloti apie 400 eurų.

Kai kurie „Lego“ atstovai neslepia, kad kainos atrodo didelės net jiems – už visą savaitgalį linksmybių atsieina nepadoriai didelė, tūkstantį eurų perkopianti suma.

Pats atrakcionų parkas jau pamažu ruošiasi sezono uždarymui ir retina darbo dienų skaičių, tačiau spalio gale už piratų kambarį vis tiek teks pakloti 136 eurus, lobių ieškotojų – 418 eurų. Dar didesnės kainos čia būna vasarą, na, o žiemą, kai „Legolendas“ nedirba, naktis viešbutyje atsieis apie 130 eurų.

Nuo lego fermos iki lego Eifelio

Pats Legolendas siūlo daugybę pramogų mažiesiems ir juos lydintiems suaugusiems, todėl diena neprailgs. Prie atrakcionų čia pasitinka vienakojai piratai, princeses gelbėjantys riteriai.

Akį traukia mini miestelis iš lego figūrėlių. Čia perkeltas ne tik Kopenhagos senamiestis, bet ir sparnais plaka vėjo malūnai, pieno gamyklose mūkia karvės, oro uoste atgal į bazes rieda lėktuvai, jūrų uoste iš laivų iškraunami kroviniai.

Legolendas
Legolendas
© DELFI

Parke gausu visame pasaulyje žinomų objektų – galima pasižvalgyti po tūkstančius kartų sumažintą Eifelio bokštą, Baltuosius rūmus, Laisvės statulą.

Mažieji lankytojai ir tėveliai gali pasivažinėti lego „visureigiais“ po Safarį, kuriame pasitinka žirafos, zebrai ir drambliai. Visi jie – iš lego kaladėlių. Taip pat galima pasiplaukioti kanojomis po indėnų miestelį, kur staugia vilkai, nusileisti linksmaisiais kalneliais poliarinėje ledo šalyje.

Nors pramogų apstu, galima pastebėti, kad lankytojų rugsėjo mėnesį čia nedaug, mat sezonas jau praėjo, todėl tai puikus laikas apsilankyti nenorintiems stumdytis eilėse prie atrakcionų.

Už dieną pramogų čia teks suploti 50 eurų, taigi šeimai su dviem vaikas viena diena atsieis net 200 eurų. Tačiau interneto svetainėje siūloma įsigysi pigesnių bilietų, taigi apsilankymo kaina gali būti 7 eurais mažesnė.

Užsisakant internetu dviejų dienų bilietą teks piniginę paploninti kur kas mažiau – 60 eurų.

Išalkusieji tikrai išsirinks, kur pavalgyti, mat „Legolende“ įsikūręs ne vienas restoranas. Patiekalų kainos čia svyruoja apie 25 eurus, mažieji gali pavalgyti už 13 eurų.

Mažiau išalkusieji gali pasitenkinti dešrainiais, kainuojančiais apie 5–7 eurus.

Net užsisakant maistą, į rankas teks paimti lego kaladėles

Be „Legolendo“ Bilundas garsus ir kitomis pramogomis. Pasisotinus įspūdžiais lego karalystėje ant žemės, galima nerti į vandens pramogų pasaulį „Lalandia“, kur laukia daugybė nusileidimo kalnelių, baseinų ir pirčių. Kainos svyruoja nuo 30 eurų vaikams iki 40 eurų suaugusiems.

Lego House
Lego House
© Vida Press

Norintys tęsti lego patirtį, gali traukti link „Lego House“ – įspūdingo, milžiniškas kaladėles primenančio pastato. Čia tikras rojus mažiesiems konstruktoriams, kuriame jie gali visą dieną konstruoti iš 25 milijonų lego kaladėlių.

„Nenorintys liestis prie lego kaladėlių – gali iškart iš čia išeiti, jums tiesiog visiškai nebus ką veikti“, – juokavo gidas.

Visa diena pramogų šiuose namuose kainuoja apie 30 eurų.

Ne ką mažiau įdomi patirtis – apsilankymas restorane, kuriame nepamatysite nei įprasto meniu, nei įprastų padavėjų.

Lego house
Lego house
© DELFI

Lego restorane reikia bendrauti lego kalba, todėl savo patiekalo užsakymą čia turėsite sukonstruoti iš lego kaladėlių. Maistą jums pristatys robotukai didžiulėse lego kaladėse.

Bendrovę valdo jau trečia tos pačios šeimos karta

„Lego“ miestas negali apsieiti ir be lego muziejaus. „Lego Idea House“ galima pasivaikščioti po visą lego istoriją. Čia galima pamatyti, kaip atrodė pirmosios lego kaladėlės, pirmieji komplektai, kaip evoliucionavo produktai.

„Kai kurie suaugusieji iš čia išeina apsipylę ašaromis. Pamačius vaikystės žaislus ir lego kaladėles, su kuriomis žaidė prieš dešimtmečius, jiems kyla nostalgiški prisiminimai“, – prieš įeinant į lego tvirtovę įspėja bendrovės atstovai.

Tiesa, kompanijos įkūrėjas Ole Kirk Christiansen iš pradžių buvo paprastas dailidė, skobęs medinius žaislus. Pabandęs figūrėles gaminti iš plastiko, jis suprato, kad ši medžiaga atveria neribotas galimybes fantazijai pasireikšti.

Šiuo metu kompaniją valdo jau trečioji karta – tai šeimos verslas. Šiemet bendrovė mini du garbingus jubiliejus – lego kaladėlės 60-metį ir figūrėlės 40-metį.

Minėdama šias apvalias sukaktis „Lego Group“ paskelbė pamažu sieksianti pereiti į gamybą iš organinių medžiagų bioplastiko.

„Pirmieji lego elementai – lapai, krūmai, medžiai, pagaminti iš polietileno, kurio pagrindą sudaro etanolis, išgaunamas iš cukranendrių, pasieks parduotuves jau šiais metais. Tai pirmas žingsnis, nes mūsų ambicijose – visų lego kaladėlių gamyba iš natūralesnių medžiagų“, – sako kompanijos viceprezidentas Timas Brooksas.

Visiškai pereiti iki produkcijos iš bioplastiko bendrovė planuoja iki 2030 m. Lego atstovų teigimu, procesas ilgai užtrunka, nes bioplastiko kaladėlės turi būti identiškos šiuo metu gaminamoms iš įprasto plastiko savo kokybe ir savybėmis, o tai nėra lengvas uždavinys.

Daugiau naujovių, žinių, kokių produktų, lego rinkinių sulauksime ateityje, bendrovė neatskleidžia baimindamasi kopijavimo, taigi laikosi visiško slaptumo principo. Tačiau „Lego“ atstovai leido užmesti akį, kaip vykta žaislų kūrimo procesas iš vidaus.

Serijos „Lego Friends“ žaislus kurianti vyr. dizainerė Juliana Aufdembrinke sako, kad dirbti su produktais vaikams nėra paprasta, tačiau tai yra įkvepianti patirtis.

„Kartais turiu galvoti kaip vaikas. Labiausiai man patinka stebėti, kaip jie žaidžia su bandomuoju produktu, tada labai įdomu matyti, kokias detales jie dažniausiai liečia, vadinasi, jos kažkuo kabina, yra jiems įdomios.

Pastebėjau, kad Lego namelyje merginoms visiškai neįdomus miegamasis. Jis kaip ir privalo būti name, bes tai juk namas, tačiau vaikams nėra ką ten veikti“, – juokiasi dizainerė.

Su ja sutinka ir „Lego City“ dizaineris Andrew Coghillas: „Vaikų fantazija yra beribė ir labai smagu, kad šiame darbe yra galimybė stebėti, kaip į žaislus reaguoja mažieji. Štai, pavyzdžiui, šią paprastą anteną ant traukinuko iš lego kaladėlių vienas vaikas pavadino išmaniuoju lazerių įrenginiu. Jį labai nudžiugino, kad traukinys turi tokią sistemą. Tai tikrai įkvepia“, – juokiasi A. Coghillas.

Žurnalistai į Bilundą vyko Lego Group kvietimu. Straipsnio turiniui įtakos tai neturi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į ES atvykstančių pabėgėlių mažėjo ir rugsėjį (4)

Į ES šalis atvykstančių pabėgėlių skaičius mažėjo ir rugsėjį, lyginant su tuo pačiu...

Rusija spaudžia Europą priešintis Trumpui ir padėti atstatyti Siriją (169)

Rusija ragina Vokietiją ir Prancūziją nutraukti draugystę su amerikiečių sąjungininku ir...

Populistinis Italijos biudžetas Briuselyje gali sukelti rimtą dilemą (1)

Iki pirmadienio vidurnakčio Europos Sąjungos taisyklių sąvado gynėjai galiausiai pateiks savo...

Lietuva į Japoniją ketina eksportuoti kibinus, šunis ir kates papildyta (41)

Lietuva į Japoniją ketina eksportuoti maisto pusfabrikačius bei augintinius. Abiejų šalių...

„Lietuvos dujų tiekimas“ keičia pavadinimą (12)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atsižvelgdama į bendrovės „...

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (57)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (406)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Orai: pokyčių laukiama savaitgalį

Šaltis į Lietuvą veržtis neskuba. Antradienį termometrų stulpeliai aukščiausiai kils iki...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (14)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (48)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

„Socialdarbiečių“ sąlyga „valstiečiams“: arba pinigai partijai, arba balsai už biudžetą? (117)

„Valstiečių“ siekis finansuoti koalicijos partnerius Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (15)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Anglai privertė Ispanijos futbolo gerbėjus nušvilpti savo rinktinę (2)

Tris įvarčius per kėlinį sumušusi Anglijos futbolo nacionalinė komanda atsilygino Ispanijos...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (35)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (15)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...