NAV savo kanalu susirašinėjimo platformoje „Telegram“ nurodė, kad toks laiškas buvo išsiųstas bankams „Citibank“, „Raiffeisen“, „Credit Suisse“ ir „Deutsche Bank“.

„Prašome išnagrinėti klausimą dėl bet kokių finansinių operacijų su „Belarusbank“ ir „Belinvestbank“ nutraukimo, kol jie liausis teikę finansines paslaugas sankcijas asmenims, kuriems taikomos sankcijos“, – sakoma NAU pranešime.

Opozicija atkreipė dėmesį, kad toks žingsnis nebeleistų Baltarusijos valstybiniams bankams vykdyti tarptautinių atsiskaitymų.

NAU pažymėjo, kad „Belarusbank“ ir „Belinvestbank“ aptarnauja organizacijas, laikomas atsakingomis už rinkimų klastojimą ir represijas, įskaitant Centrinę rinkimų komisiją, milicijos specialiąsias pajėgas OMON, „Alfa“, Vidaus reikalų ministerijos antikorupcinę agentūrą (GUBOPiK).

„Šioms struktūroms jau taikomos ES, JAV ir kitų šalių sankcijos. Užsienio bankams „Citibank“, „Raiffeisen“, „Credit Suisse“ ir „Deutsche Bank“, kuriuose atidarytos Baltarusijos valstybinių bankų korespondencinės sąskaitos“, teks vykdyti teisės aktus dėl sankcijų“, – sakoma opozicijos pareiškime.

NAU pridūrė, kad šį raginimą paskelbė siekdama, kad „bankai nutrauktų struktūrų, atsakingų už klastojimus, smurtą ir represijas prie taikius Baltarusijos piliečius, aptarnavimą“.

Vasarį NAU paragino visus baltarusiškų obligacijų turinčius investicinius fondus teikti išankstinio išpirkimo paraiškas, nes rinkose pritrauktomis lėšomis „buvo finansuojamos represijos prieš baltarusių tautą“.

Laiškai taip pat buvo išsiųsti trims Baltarusijos vyriausybės tarptautinių skolinių vertybinių popierių platinimą organizavusiems investiciniams bankams ir Tarptautiniam valiutos fondui (TVF). Jie buvo paraginti nutraukti bet kokį bendradarbiavimą su Minsko režimu.

Pernai vasarį Baltarusija išplatino dvi tarptautinių skolinių vertybinių popierių emisijas už 1,25 mlrd. JAV dolerių sumą, o vasarą, kaip skelbia ši organizacija, jų įsigijo 27 investicijų fondai iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Šveicarijos, JAV bei kai kurių kitų valstybių. Pirminį emisijų platinimą organizavo „Societe Generale“, „Citibank“ ir „Raiffeisen“.

Baltarusijoje jau ilgiau kaip pusę metų tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.

Minsko režimas ėmė malšinti tas demonstracijas, panaudodami gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Šie saugumo pajėgų veiksmai pareikalavo kelių žmonių gyvybių. Tūkstančiai žmonių atsidūrė už grotų, o dar šimtai teigia, jog buvo kankinami sulaikymo vietose.

Europos Sąjunga pasmerkė susidorojimą su protestuotojais ir paskelbė sankcijų A. Lukašenkai bei jo sąjungininkams.

Apie Nacionalinės antikrizinė valdybos įkūrimą pernai spalį pranešė opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos inicijuotos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška kartu su Baltarusijos demokratinių politinių jėgų atstovais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)