Bendrovės pristatytoje penkerių metų strategijoje numatyta iki 2025 metų šiltnamio dujų emisijas sumažinti bemaž 50 proc. matuojant per augalininkystės ir pienininkystės produkcijos vienetą, o iki 2030-ųjų tapti šiltnamio dujų visai neišskiriančia ekologiško maisto rinkos dalyve, teigiama „Auga group“ pranešime.

„Strategijoje keliame ambicingą tikslą – ne tik siekti didesnio veiklos efektyvumo, bet ir sukurti naują tvarumo standartą sąlyginai tradiciniame versle“, – pranešime teigė „Auga group“ valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas.

Bendrovė taip pat sieks pagerinti esamų verslo segmentų (augalininkystės, pienininkystės, grybų auginimo ir galutiniam vartojimui skirtų produktų gamybos) efektyvumą, siekiant sulyginti ekologinio ūkininkavimo derlingumą ir kaštų struktūrą su tradicinio ūkininkavimo lygiu.

Svarbiausias vaidmuo naujajame veiklos modelyje tenka biodujų infrastruktūrai, specializuotų pašarų technologijai bei regeneracinei sėjomainai.

Biodujų panaudojimas leis atlikti žemės ūkio darbus be iškastinio kuro, panaudojant mėšlą ne tik kaip trąšą, bet ir kaip biodegalų gamybos šaltinį, tuo metu specializuotų pašarų technologija suteiks galimybę sumažinti galvijų metano emisijas.

Sėjomaina, kurią taikant grūdinės kultūros bus pakeistos daugiametėmis ankštinėmis žolėmis, galinčiomis kaupti anglį ir fiksuoti dirvožemyje azotą, reikšmingai sumažins bendrą išmetamų emisijų kiekį ir taps neatsiejama ciklo dalimi gaminant pašarus gyvulininkystės sektoriui.

2019 metų gruodžio pabaigoje 55,04 proc. „Auga group“ akcijų valdė K. Juščiaus kontroliuojama „Baltic Champs Group“, 8,71 proc. – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), 8,39 proc. – bendrovė „ME Investicija“, 7 proc. – Žilvinas Marcinkevičius.

„Auga group“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)