aA
Šiemet prie Santaros klinikų atidaryta dar viena nauja daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau visos jos mokamos, o vietiniai gyventojai skundžiasi, kad ligoninės lankytojai užima jų vietas ir kitaip trikdo eismą.
Atvykę į Santaros klinikas grūdasi ant žvyro, o naujos stovėjimo aikštelės stovi pustuštės
© DELFI / Josvydas Elinskas

Automobilių stovėjimo aikšteles Santariškių medicinos miestelyje valdo specialiai tam įsteigta įmonė „Santaros parkavimo paslaugos“. Jos akcininkas „Latuna“ ir Sveikatos apsaugos ministerija 2017 metais pasirašė koncesijos sutartį – numatyta įrengti 2250 naujų stovėjimo vietų ir atnaujinti 500 esamų vietų.

Kaip „Delfi“ informavo Santaros klinikų aptarnavimo tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Grigošaitienė, visos koncesijos sutartyje numatytos aikštelės jau veikia. Tačiau ligoninės kaimynystėje gyvenantis vyras teigė, kad parkavimo situacija nepagerėjo.

Anksčiau skelbta, kad automobilių stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelyje – gerai žinoma problema.

„Skaičiuojama, kad per dieną, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, automobilius neleistinose vietose palieka nuo 300 iki 400 vairuotojų, per mėnesį – apie 10 tūkst. Neatsakingas vairuotojų elgesys sukelia problemų tarnybiniam medikų transportui – tampa sunku ar net neįmanoma pasiekti gydymo įstaigų, susidaro kamščiai, kyla avarinių situacijų“, – rašoma 2019 metais platintame pranešime.

„Delfi“ pašnekovas teigė, kad ligoninėje besigydantys asmenys savo transporto priemones prie jo namų palieka iki šiol.

„Nes taip daug paprasčiau, – svarstė jis. – Yra net neformali stovėjimo aikštelė ant žvyro. Automobiliai stovi po kelias savaites. Taip, gal ir nejautru tuo skųstis, nes čia senukai ir sunkūs ligoniai atvažiuoja, gal jie tiesiog nemoka naudotis parkavimo paslaugomis, gal net ne pinigai yra pagrindinė problema.“

Kaip nurodoma tinklapyje santarosparkavimas.lt, nuo 7 iki 20 val. reikia mokėti 0,70 euro už 1 val., o nuo 20 iki 7 val. už 1 val. mokama 0,20 euro. Vienos paros kaina yra 6,80 euro.

Atvykę į Santaros klinikas grūdasi ant žvyro, o naujos stovėjimo aikštelės stovi pustuštės
© Santaros parkavimo paslaugos

Kainos indeksuojamos

Sutartis tarp viešąjį konkursą laimėjusios „Latunos“ ir Sveikatos apsaugos ministerijos pasirašyta 25 metams. Kaip nurodė ministerijos valstybės turto valdymo skyriaus patarėja Neringa Gerasimavičienė, numatyta, kad ateityje stovėjimo kainos bus indeksuojamos.

„Automobilių stovėjimo kainas tvirtina ministerija“, – sakė ji.

Pašnekovė nurodė, kad šiuo metu koncesijos sutartis dar nėra paskelbta viešai, tai bus padaryta artimiausiu metu, atskyrus konfidencialią sutarties informaciją.

„Santaros parkavimo paslaugos“ kitokią parkavimo tvarką numato ligoninės darbuotojams, sunkiems ligoniams ir neįgaliesiems.

Paaiškinama, kad savo įstaigos atsakingo asmens patvirtinimą gavę darbuotojai gali sudaryti stovėjimo sutartį.

Savo ruožtu abonementą gauti norintys sunkūs ligoniai turi užpildyti tinklalapyje santarosparkavimas.lt esančią formą ir prisegti dokumentą, kuriame nurodytas ligos kodas pagal tarptautinę ligų klasifikaciją.

Šiuo metu Lietuvoje sunkiomis laikomos tokios ligos kaip Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, išsėtinė (dauginė) sklerozė, aklumas, sunkios formos Alzheimerio liga, piktybinis navikas ir kitos (iš viso 35).

Per mėnesį yra išduodama iki 150 savaitinių ir mėnesinių abonementų. Savaitinio abonemento kaina – 6,80 euro, mėnesinio – 20 eurų.

Galiausiai prie Santaros klinikų neįgaliųjų transportui yra išskirtos stovėjimo vietos, pažymėtos atitinkamais kelio ženklais. Jos yra nemokamos.

Geriau, nei buvo

Įmonės „Santaros parkavimo paslaugos“ direktorius Marius Blagnys sakė, kad esminiai koncesijos sutarties įsipareigojimai, užtikrinantys Santariškių medicinos įstaigų miestelio pacientų, lankytojų ir jame dirbančių žmonių parkavimo poreikius, yra įvykdyti.

„Šiuo metu baigiame gludinti infrastruktūros ir mažosios architektūros detales“, – sakė jis.

Iš viso pagal sutartį pastatytos trys daugiaaukštės aikštelės – prie Nacionalinio vėžio instituto, prie Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Vaikų ligoninės ir prie neseniai atidaryto VUL Infekcinių ligų centro.

M. Blagnys dar pasakojo, kad teritorijoje dirba beveik 5,4 tūkst. darbuotojų, į klinikas atvažiuoja žmonių iš visos Lietuvos.

„Dėl automobilių parkavimo pažeidimų užsikimšdavo pagrindinė Santariškių ir aplinkinės gatvės. Kelio ženklų nepaisantys vairuotojai trikdydavo medicinos darbuotojų ir viešojo transporto darbą, kentėjo vietos gyventojai. Šiuo metu situacija yra kardinaliai pasikeitusi į gerąją pusę“, – tvirtino jis.

Pašnekovas dar paaiškino, kad sukurtas parkavimo aikštelių žiedas užtikrins Santariškių medicinos miestelio įstaigų pacientų, lankytojų ir darbuotojų patogumą, parkavimo poreikius ir atvykstančiųjų srautų pasiskirstymą.

„Tvarkant aikšteles taip pat buvo atnaujinta danga ir aikštelių apšvietimas, padidintas neįgaliųjų vietų skaičius, sukurtos vietos dviračiams, motociklams ir elektromobiliams su jiems skirtomis įkrovos stotelėmis.

Sutartis taip pat numatė bendros parkavimo sistemos įdiegimą Santariškių medicinos įstaigų miestelyje ir sklandžios veiklos užtikrinimą. Visa tai yra įgyvendinta. Koncesijos sutarties laikotarpiu „Santaros parkavimo paslaugos“ teiks šios parkavimo infrastruktūros priežiūros, valdymo bei administravimo paslaugas“, – dėstė M. Blagnys.

Anksčiau skelbta, kad į projektą planuojama investuoti apie 16 mln. eurų.

Kad situacija šiandien yra daug geresnė, sutiko ir Santaros klinikų atstovė R. Grigošaitienė.

„Prieš kelerius metus matydavome tūkstančiais per mėnesį skaičiuojamų eismo taisyklių (parkavimas neleistinose vietose) pažeidėjų, šiandien jų sumažėję iki minimumo. Tai akivaizdžiausia žvelgiant į pagrindinę Santariškių gatvę, kurioje anksčiau netrūko chaoso. Dabar medikų, visuomeninis ir nuosavas transportas juda daug sklandžiau“, – sakė ji.

R. Grigošaitienė dar sakė, kad klinikų pacientų ir lankytojų nusiskundimai šiuo metu yra itin reti.

„Natūralu, kad žmonėms reikia prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos. Santaros medicinos įstaigų darbuotojai pokyčius vertina labai teigiamai – jiems buvo skirta dalis atnaujintų ir naujų parkavimo vietų. Anksčiau būdavo, kad dėl negalinčių išvažiuoti greitosios pagalbos ar Kraujo centro automobilių netgi tekdavo kviesti policiją, dabar to nepasitaiko“, – sakė ji.

Pašnekovė taip pat sakė, kad už parkavimą mokėti nenorinčių vairuotojų mažėja.

„Tokių vairuotojų vis mažiau ir mažiau. Be abejo, kad jie sukelia problemų gyventojams, nes kartais užstatomi įvažiavimai į privačių namų kiemus, nepaisoma kelio ženklų. Džiaugiamės, kad vairuotojai tampa vis sąmoningesni ir įvertina parkavimo Santariškėse patogumą“, – sakė R. Grigošaitienė.

Juridinių asmenų registro duomenimis, Santaros klinikų parkavimą prižiūrinčios įmonės „Latuna“ akcininkė yra kita įmonė „Unipark“.

„Unipark“ akcininkė – „Parkdema“, kurią valdo „Lords LB Asset Management“ fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ ir „Modus grupė“.

„Modus grupė“ priklauso Nyderlanduose registruotai „MG NL holding B. V.“.

Nyderlandų registro duomenimis, vienintelis šios įmonės akcininkas – Kęstutis Martinkėnas, „Delfi“ tyrimo „Lietuvos turtingiausieji“ duomenimis, valdantis 125 mln. eurų.

VUL Santaros klinikos yra viena didžiausių Lietuvos ligoninių, teikiančių aukščiausio lygio specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei vykdančių nuolatinį pedagoginį bei mokslinį tiriamąjį darbą.

Skaičiuojama, kad ligoninėje per metus vidutiniškai gydoma apie 1 mln. ambulatorinių ir apie 100 tūkst. stacionarinių pacientų, atliekama apie 2 mln. tyrimų ir daugiau nei 50 tūkst. įvairių sudėtingų operacijų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(78 žmonės įvertino)
2.5128

Gelbėjimosi planas savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu (5)

Dabartinėje situacijoje nerimas kyla visam verslui, ne tik turintiesiems savo įmones, bet ir tiems,...

Karantino metu naują sąskaitą pavyks atsidaryti ne visuose bankuose (30)

Dėl šalyje paskelbto karantino Lietuvos bankai savo skyriuose aptarnauja tik iš anksto...

Trumpas pasirašė 2 trln. dolerių vertės ekonomikos gaivinimo paketą (25)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pasirašė didžiausią per šalies istoriją...

TVF vadovė: akivaizdu – prasidėjo recesija (3)

Dėl koronaviruso pandemijos jau prasidėjo pasaulinės ekonomikos recesija, todėl prireiks...

Paaiškino, kodėl ne visi daugiabučiai bus dezinfekuojami (9)

Vilniaus daugiabučiai, kuriuose gyvena užsikrėtę koronavirusu žmonės, iki šiol nėra...

Top naujienos

Iš Ukmergės – žinia apie dar vieną mirtį nuo koronaviruso (6)

Šeštadienį Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas feisbuke...

Kauno klinikinėje ligoninėje apsilankęs Veryga: dėl vienos nuotraukos negalime atleisti žmogaus (237)

Šeštadienį vidurdienį Lietuvą pasiekė medicininių apsaugos priemonių krovinys, siuntą iš...

„Farų“ operatoriaus užfiksuoti, bet taip ir nepaviešinti vaizdai sugriovė policininko karjerą (58)

Tai, ką užfiksuoja kartu su policijos pareigūnais patruliuojantys televizijos laidos „ Farai “...

Baltarusijos stadionai netuštėja: nuo COVID-19 saugo „sunkus darbas ir degtinė“ (46)

Baltarusijos futbolas niekada nebuvo tai, į ką kryptų viso pasaulio futbolo mylėtojų akys,...

Po 50-ties metų iš scenos pasitraukiantis Vladas Bagdonas: iš Rusijos bėgau nuo koronaviruso (42)

Auksiniu scenos kryžiumi už nuopelnus teatrui dar praeitais metais apdovanotas legendinis kino ir...

Orlaivis su didžiule siunta iš Kinijos – jau Kaune žiniasklaida: priemones atskraidino rusų oligarcho įmonės orlaivis (633)

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

Naujas liūdnas rekordas Ispanijoje: per parą – dar 832 aukos pasaulyje – per 600 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų (107)

Ispanijoje išaušo niūrus šeštadienis – koronaviruso aukų skaičius išaugo 832 ir šiuo metu...

Užkalnis: kuo kvepėti, kad kiti laikytųsi saugaus atstumo? (61)

Šiandienos kvepalai: Zino Davidoff by Davidoff Šiandien, kaip ir kiekvieną šeštadienį, apie...

Ekonomistai apie tai, kiek laiko karantino šalis gali atlaikyti: kokia bus krizės kaina didžiausias išbandymas nuo Didžiosios depresijos laikų (294)

Nors kiekvieną karantino savaitę šalies ekonomika smunka po 0,5 proc. punkto, Lietuva krizės...

Pristatyta ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė siunta medikams (119)

Spaudos konferencijos metu pristatė ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė asmens apsaugos...

|Maža didelių žinių kaina