Įrašyti tokią nuostatą į Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymą siūlo jo pataisas įregistravusi Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Pasak jos, pasitaiko atvejų, kai vairuotojai užmiršta apsidrausti ar pratęsti automobilių draudimo sutartį jai pasibaigus, dėl to iškyla grėsmė ne tik gauti baudą už administracinį nusižengimą vairuojant tokį automobilį, bet ir patirti rimtų finansinių nuostolių patekus į eismo įvykį.

„Šio siūlymo esmė yra ne bausti, o informuoti ir padėti vairuotojams. Dažnai atsitinka taip, kad žmonės gauna pranešimą iš „Regitros“ apie išregistruotą transporto priemonę, nes civilinės atsakomybės draudimas jau yra pasibaigęs. Man nesuprantama, kodėl pati „Regitra“ negali informuoti vairuotoją apie draudimo termino pabaigą. Nelabai išeitų jos įpareigoti, tačiau Transporto priemonių draudikų biuras, kuris kaupia didžiulį informacijos srautą, galėtų informuoti gyventojus apie draudimo termino pabaigą“,- Eltai įstatymo pataisas komentavo jas parengusi Seimo Darbo partijos frakcijos narė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Jos teigimu, Transporto priemonių draudikų biurui priklauso kaupti informaciją, susijusią su transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, valdyti duomenų bazę, atlikti informacijos centro funkcijas. Todėl, anot parlamentarės, informuoti apie draudimo sutarties termino pabaigą jam nebūtų sudėtinga.

Nors kai kurios draudimo bendrovės praneša vairuotojams apie draudimo termino pabaigą, Seimo narė sako, kad tai nėra privaloma ir priklauso nuo sutarties sąlygų.

„Šiuo metu toks informavimas nėra privalomas ir priklauso nuo sutarties sąlygų, ar pvz. „varnelė“ uždėta. Priėmus įstatymo pataisas, draudikų biuras privalėtų informuoti apie besibaigiantį draudimą“,- sako I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Pasak jos, tai padėtų maksimaliai sumažinti eisme dalyvaujančių neapdraustų transporto priemonių skaičių.

Parlamentarė siūlo, kad naujas reguliavimas įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.
Jadvyga Bieliavska

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės