Juo tapo Kęstutis Balutis, jau anksčiau dirbęs valdyboje.  Tai DELFI patvirtino „Achemos grupės“ valdybos narys Valdas Sutkus, kuris buvo paskirtas valdybos pirmininko pavaduotoju.

K. Balutį į valdybą buvo delegavusi pagrindinė akcininkė Lyda Lubienė. 

Penktadienį pakeistas ir koncerno vadovas. Juo tapo buvęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas, poste pakeitęs velionio Bronislovo Lubio žentą Romualdą Žadeiką. Tiesa, R. Vaštakas paskirtas laikinai, kol bus išrinktas nuolatinis vadovas paskelbus konkursą.

R. Vaštakas yra dirbęs susisiekimo viceministru, 2000–2003 metais buvo Seimo nariu, laivų krovos bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ direktoriumi, dirbo Vokietijos bendrovėje „Siemens“, bendrovėje „Eika“ Klaipėdos regiono vadovu.

DELFI primena, kad dėl nesutarimų koncerno valdyba apskritai kurį laiką neturėjo valdybos pirmininko.

Vidinių nesutarimų ir teisminių ginčų draskomi koncerno „Achemos grupė“ akcininkai prieš savaitę patvirtino naują valdybą.

Dabar ją sudaro pagrindinės akcininkės Lydos Lubienės deleguoti valdybos nariai: ji pati, Valdas Sutkus ir Kęstutis Balutis. Smulkieji koncerno akcininkai yra delegavę Kasparą Jurgelionį ir Rimantas Rėklaitis.

DELFI primena, kad birželio 30 d. smulkieji koncerno akcininkai susivienijo ir kreipėsi į teismą su ieškiniu L. Lubienei. 13 ieškovų kreipėsi su ieškiniu dėl akcininkų sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir nuostolių priteisimo.

DELFI žiniomis, į teismą kreipėsi trylika akcininkų, tarp kurių yra ne tik senieji „Achemos“ darbuotojai, tokie kaip Jonas Sirvydis ir Arūnas Laurinaitis, bet ir mirusio pagrindinio koncerno akcininko Bronislavo Lubio dukra Jūratė Žadeikienė bei anūkas Adomas Žadeika.

Koncerno smulkusis akcininkas J. Sirvydis DELFI anksčiau sakė, kad į teismą smulkieji kreipėsi todėl, kad pagrindinė akcininkė nutraukė akcininkų sutartį.

„Nesusipykome, tiesiog pagrindinė akcininkė nutraukė sutartį su smulkiaisiais. Mes šiek tiek išsigandome, kad gal nori parduoti (įmonę - DELFI). Sutartis ir buvo pasirašyta tam, kad pagrindinė akcininkė parduodama mūsų nenuskriaustų“, - kalbėjo jis.

Apie kokią ieškinio sumą kalbama, taip pat neviešinama, bet, DELFI žiniomis, ji gali siekti šimtus milijonų litų.

L. Lubienė rugpjūčio 28 d. taip pat pateikė ieškinį, kuriuo iš smulkiųjų akcininkų reikalauja 0,5 mlrd. Lt žalos atlyginimo.

„Achema“ priklauso koncernui „Achemos grupė“, vienijančiam daugiau kaip 50 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių bendrovių, kurių veikla apima gamybos, krovos ir logistikos, energetikos, prekybos, apgyvendinimo ir sveikatinimo bei kitas sritis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Paleido „Achemą“ visu pajėgumu

Koncernui „ Achemos grupė “ priklausanti trąšų ir chemijos produktų gamintoja „ Achema “ nuo spalio mėnesio vėl dirbs visu pajėgumu.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės