Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ prašys Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pakeisti sprendimą, kuriuo ji įpareigojo bendrovę nutraukti 200 tūkst. eurų vertės LED šviestuvų pirkimo konkursą. VPT vadovė teigia abejojanti, kad sprendimas bus pakeistas.
© DELFI / Tomas Vinickas

Tarnybos teigimu, konkurso sąlygos buvo sudarytos vienintelei bendrovei „Korgas“. „Lietuvos geležinkelių“ atstovas teigia, kad tarnyba netinkamai įvertino konkursą.

„Mes dar analizuojame VPT argumentus, bet šiam momentui matome, kad VPT tiesiog nepakankamai įsigilino į mūsų argumentaciją tokiuose pamatiniuose dalykuose ir dabar gavosi jų tos išvados truputį klaidingos ir mes rašysime savo argumentaciją ir prašysime, kad jie pakeistų savo išvadas“, - BNS sakė bendrovės Geležinkelių infrastruktūros direkcijos direktorius Andrius Montrimas.

Pasak jo, išsiskiria geležinkelių ir VPT požiūriai į prekių kokybę. Anot jo, įmonė siekia įsigyti kokybiškus LED šviestuvus, o VPT nori, kad kuo daugiau rinkos dalyvių pateiktų pasiūlymus.

„Be abejo, norime sudaryti galimybes kuo daugiau dalyvauti, bet reikalaujame kokybės. Kai iš mūsų VPT reikalauja, kad visiems sudarytume sąlygas dalyvauti, nepaisant kokybės, čia atsiranda mūsų diskusija su VPT. Turime įsidiegę 800 prastesnės kokybės LED šviestuvų ir 800 geresnės kokybės. Iš prastesnės kokybės pas mus kas ketvirtas yra sugedęs ir privalėjome keisti, o iš geresnės per du metus yra sugedę tik du“, - tikino A.Montrimas.

VPT vadovė Diana Vilytė BNS teigė, kad su „Lietuvos geležinkeliais“ kalbėsis, tačiau abejoja, ar pakeis savo sprendimą.

„Pateikėme savo išvadą, remdamiesi turima informacija. Perkančioji organizacija turėjo galimybę argumentuoti ir pateikti savo matymą to vertinimo metu. Jeigu jie nori kažką pasakyti po vertinimo, mes tikrai išklausysime, nesame institucija, kuri sako verdiktus ir nesikalba su rinka. Mes kalbamės su rinka, žiūrėsime, ką jie nori pasakyti, ką mes ne taip supratome, kur didysis nesutarimas. Aš mažai tikiu, kad šiuo atveju VPT keis savo nuomonę, bet tikrai kalbėsimės, išklausysime“, - BNS sakė D.Vilytė.

Anot jos, „Lietuvos geležinkeliai“ perka lempas mažiausios kainos principu, o pasirenka brangiausią pasiūlymą. Todėl norint rinktis konkrečios kokybės prekes, reikėtų konkursą rengti ekonominio naudingumo principu.

„Darytina prielaida, kad gal jie iš tikro riboja konkurenciją, nustatydami techninius parametrus, bet tada vadinkime pirkimus ne mažiausios kainos pirkimais ir ne dirbtinai atmetinėkime dalyvius, o darykime pirkimą ekonominio naudingumo būdu, nusistatykime parametrus ir pirkime. Dabar čia imitacija vyksta - vadiname pirkimą mažiausios kainos, atmetame mažiausią kainą pateikusius tiekėjus ir pasirašome su brangiausiu tiekėju“, - teigė VPT vadovė.

Paklaustas, ar bendrovė nutrauks pirkimą, A.Montrimas teigė, kad jis automatiškai sustabdytas: „Jis automatiškai yra sustojęs, nes VPT informavo apie tai, kad jis privalo būti sustabdytas. Aišku, mums nieko iš to gero, nes laikas eina“.

Anot jo, jeigu nepavyktų rasti kompromiso su VPT, „Lietuvos geležinkeliai“ neatmeta galimybės LED šviestuvus surinkti patys.

„Ateityje vieną iš variantų svarstome galimybę pirkti tik šviestuvams reikalingas medžiagas ir patys susirinkti šviestuvus ir montuoti, nes techninę bazę turime, specialistus turime“, - teigė geležinkelių atstovas.

VPT praėjusią savaitę pranešė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ protegavo Vilniaus šviesos sistemų ir šviestuvų prekybos bendrovę „Korgas“, pasiūliusią didžiausią kainą - 199,7 tūkst. eurų. Jos pasiūlymas buvo vertinamas, nors ji neatitiko konkurso sąlygų.

D. Vilytė tuomet teigė, kad pakaktų pirkti apšvietimą, o ne šviestuvus, nurodant reikalingą apšviesti plotą bei apšvietimo intensyvumą. Tačiau A.Montrimas teigė, kad „Lietuvos geležinkeliams“ pirkti apšvietimo paslaugų neapsimoka, mat bendrovė turi įrangą ir gali pati pakeisti lemputes.

Apšvietimo konkurse dalyvavo inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, pasiūliusi 164,8 tūkst. eurų kainą, tačiau nepratęsė savo pasiūlymo, o kiti tiekėjai - šviesos sistemų tiekimo bendrovė „Enim“ (147,8 tūkst. eurų) ir „Vr Elektric“ (113,3 tūkst. eurų )- neatitiko konkurso sąlygų ir jų pasiūlymai buvo atmesti.

„Lietuvos geležinkeliai“ praėjusiais metais irgi skelbė LED apšvietimo konkursą, kurį laimėjo „Korgas“, pasiūlęs šviestuvus tiekti už 68,1 tūkst. eurų, o kitų įmonių pasiūlymai buvo atmesti.

Viešųjų pirkimų duomenis kaupiančio portalo kontraktai.eu duomenimis, 2015 metais „Korgo“ pasirašytų viešųjų pirkimų sutarčių vertė buvo beveik 80 tūkst. eurų, iš jų apie 78 tūkst. eurų - su „Lietuvos geležinkeliais“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Antradienį vykstančių į Lenkiją laukia patikros (105)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnai antradienį prie sienos su Lenkija surengs...

Lietuvoje daug kur ant kelių formuojasi plikledis (3)

Antradienio rytą Skuodo rajone – lijundra, čia kelių dangos vietomis apledėjusios, vakarų,...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (5)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Vilniuje mažėja vietų, kur galima nemokamai palikti automobilius (68)

Nuo lapkričio 20 d. keičiasi automobilių statymo tvarka dalyje Vilniaus miesto gatvių ir...

Akibrokštas keleiviams: pirmieji į lėktuvus pateks turtingieji (43)

Britų avialinijos nuo gruodžio 12-os įveda naują keleivių įlaipinimo tvarką.

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (184)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems (22)

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Skvernelis: mes negalime vien tik didinti atlyginimus (79)

Dabar taip sutapo, kad visiems visuomenės sluoksniams nuo sausio 1 d. reikia kelti atlyginimus, lyg...

Antradienį vykstančių į Lenkiją laukia patikros (105)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnai antradienį prie sienos su Lenkija surengs...

Penki dalykai, kurių nekartosiu naujuose namuose – asmeninė patirtis (105)

Prieš dvejus metus įsigijau pirmuosius savo nuosavus namus ir teko išspręsti nemažai jų...

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad nesusirgtume storosios žarnos vėžiu genetika lemia tik 10 proc. (15)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis,...

Mįslingas incidentas Rusijoje: patvirtino smarkų radiacijos padidėjimą (109)

Rusijos meteorologinė tarnyba patvirtino Europos agentūrų kiek anksčiau perduotą informaciją...

Hakerių išrengta Norvegijos rankinio žvaigždė puolė į depresiją – nežino, ar atsigaus iki čempionato (5)

26-erių metų Noros Mork gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Pasaulio ir Europos čempionė, Rio de...

Prognozuoja, kokia bus žiema: Kalėdas gali išgelbėti tik stebuklas (10)

Vasaros pabaiga ir ruduo šiemet pažėrė staigmenų, kurias klimatologai aiškina vis stiprėjančia...

Tiksinti bomba: dar vienam Europos regionui gresia katastrofa (40)

Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir...