Siūlymus šiems projektams pateikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) transporto ekspertai bei savivaldybės Miesto plano specialistai.

Olandų žiedą, anot VGTU ekspertų, siūloma rekonstruoti į šviesoforais reguliuojamą sankryžą. Atlikus transporto priemonių srautų modeliavimą vakarinio piko metu, nustatyta, kad dabar Olandų žiede transporto priemonės juda vidutiniškai 5,35 km/val. greičiu, o vieno automobilio įvažiavimas ir išvažiavimas iš žiedo užtrunka vidutiniškai 8 minutes.

„Tuo tarpu, atlikus rekonstrukciją, skaičiuojama, kad transporto priemonių judėjimas didėtų daugiau nei 4,6 kartus – iki 24,8 km/val., o sankryža būtų įveikiama 2,7 karto greičiau – per 2,9 minutes. Į šias ekspertų išvadas bus atsižvelgta ruošiant Olandų gatvės rekonstrukcijos projektą”, rašoma savivaldybės pranešime.

Be to, bus padidintas ir sankryžos pralaidumas - keturšalė šviesoforais reguliuojama sankryža, kurią ir planuoja įrengti atlikus žiedo rekonstrukcija, yra 1,5 karto pralaidesnė už žiedinę reguliuojamą kelio ženklais. Eismo ekspertų teigimu taip pat reikėtų svarstyti ir Žirmūnų žiedo rekonstrukciją.

Taip pat planuojama rekonstruoti ir šalia Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios esančią aikštę, kuri popiežiaus Jono Pauliaus II vizitui į Lietuvą ir Vilnių atminti pavadinta jo vardu. Numatoma rekonstrukcijos metu ne tik šalia įrengti viešąją erdvę atitinkančią baroko stilių, bet ir atkurti XIX a. viduryje šalia bažnyčios stovėjusią koplyčią, įrengti Jonui Pauliui II skirtą paminklą.

Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia yra tapusi Antakalnio traukos centru, kur dažnai lankosi ne tik vilniečiai, bet ir piligrimai iš viso pasaulio.

Kol kas dar neapsispręsta kokio pobūdžio paminklas bus įrengtas popiežiui Jonui Pauliui II atminti, numatoma, kad tai gali būti skulptūra arba stela.

Tam Vilniaus miesto savivaldybė planuoja skelbti konkursą, kur menininkai galės teikti savo pasiūlymus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (338)