Deutsche Welle“ praneša, kad oficialia tokio žingsnio priežastimi įvardijama smarkiai sumažėjusi skrydžių į šią šalį paklausa. Vis dėlto gali būti, kad šis sprendimas yra viena iš daugelio valdžios taikomų priemonių nubausti visus asmenis, galimai prisidėjusius rengiant karinį perversmą.

Turkish Airlines“ nėra visiškai priklausoma nuo Turkijos vyriausybės, kuri valdo kiek mažiau nei pusę – 49 proc. – bendrovės akcijų.

Tačiau dalis oro linijų bendrovės vadovų neva galėjo turėti ryšių su perversmo organizavimu kaltinamo dvasininko Fetullah Gueleno judėjimu. Pavyzdžiui, vienas neseniai atleistų „Turkish Airlines“ vadovų – bendrovės finansų valdybos vicepirmininkas, palaikęs ryšius su F. Giuleno rėmėjais.

Vis dėlto neverta atleidimų bangos nurašyti tik politinėms intrigoms. Nepavykęs karinis perversmas ir augantis politinis nestabilumas paskatino potencialius bendrovės klientus atsisakyti skrydžių.

„Turkish Airlines“ paslaugomis per metus naudodavosi apie 40 mln. keleivių, bendrovės lėktuvai skraidė 233 kryptimis į 100 valstybių.

Kol kas bendrovė nepateikė tikslių duomenų apie tai, kaip smarkiai sumažėjo norinčių naudotis jos teikiamomis oro transporto paslaugomis žmonių, tačiau skaičius turėtų būti pakankamai didelis, nes darbuotojai ne tik atleidžiami – jiems smarkiai karpomi atlyginimai, stengiamasi mažinti kitas bendrovės išlaidas.

Atleidimų ir diržų veržimosi banga palietė ne tik vadovybę, bet ir aptarnaujantį personalą.

Netikėtai darbuotojų skaičių pradėjo mažinti ir kita stambi Turkijos bendrovė – telekomunikacijų operatorius „Turk Telecom“, kurios 30 proc. akcijų priklauso valstybei, penktadienį atleido 198 žmones.

Tokį savo sprendimą bendrovė įvardijo „bendradarbiavimu su saugumo tarnybomis“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)