Siekis išlaisvinti Vilniaus miestą nuo spūsčių pristabdė transporto judėjimą vakarinėje miesto dalyje į Pilaitės pusę. Nuo liepos 10 d. Pilaitės prospekto dalyje tarp T. Narbuto gatvės ir Senojo Pilaitės kelio, važiuojant iš miesto centro pusės link Pilaitės, uždraustas eismas įkalino rajoną norinčius pasiekti vairuotojus automobilių eilėse. Pasak DELFI skaitytojo, apylankoje, skirtoje patekti į Pilaitę, pirmąją eismo ribojimo dieną spūstys prie Spaudos rūmų į abi puses buvo nusitęsė tris kilometrus.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Spūstys – ir dėl perkaitusių variklių

Pradėjus antrąjį Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio statybų etapą, nuo liepos 10 d. Vilniaus mieste buvo uždraustas eismas Pilaitės prospekto dalyje tarp T. Narbuto gatvės ir Senojo Pilaitės kelio, važiuojant iš miesto centro pusės link Pilaitės. Norėdami patekti į rajoną, vairuotojai turi važiuoti didžiule apylanka Laisvės pr., Justiniškų g. ir Ozo g. Tiesa, daug paprasčiau iš Pilaitės pasiekti miesto centrą – vairuotojai gali važiuoti Pilaitės prospektu, eismui į centro pusę naudojama ir priešpriešinė jo dalis tarp Senojo Pilaitės kelio ir Sietyno gatvės.

Dėl naujosios apylankos važiuojant į Pilaitę vakarais susidaro spūstys, juos, pasak vairuotojų, skatina ir prastai reguliuojamas eismas. Tuo tarpu ženklas, pranešantis apie apvažiavimą pastatytas prie pat posūkio į apylanką. Eismo draudimą Pilaitės prospektu į rajono pusę paskelbus tomis dienomis, kai Vilniuje tvyrojo karščiai, kai kurie vairuotojai susidūrė ir su kita problema – perkaitusiais automobilių varikliais, tad sustojusios transporto priemonės dar labiau apsunkino patekimą į vakarinį miesto rajoną. DELFI parašęs skaitytojas skundėsi, kad eismas įprastai juda tik viena kryptimi – iš Pilaitės į miesto centrą, o norintiems patekti į rajoną nurodytas nepatogus kelias.

Vairuotojai raginami likti kantrūs

Pasiteiravus apie sprendimą parengti tokią eismo schemą, aplinkkelį statančios bendrovės „Kauno tiltai“ spaudos atstovė Rimantė Jablonskytė sakė, kad tokia eismo judėjimo schema buvo parengta ir įspėjamieji informaciniai ženklai pastatyti konsultuojantis, derinant ir juos patvirtinus Vilniaus miesto eismo organizavimo skyriui bei už miesto transporto eismą atsakingais Policijos skyriais.

„Tokia patogiausia ir saugiausia nustatyta transporto judėjimo schema parinkta atsižvelgus į aplinkinių gatvių būklę, nes ne visos sostinės gatvės yra pajėgios atlaikyti tokį didžiulį transporto srautą. Kiek sudėtingesnė transporto judėjimo schema yra iš miesto centro į Pilaitę dėl vykdomų inžinerinių tinklų rekonstravimo darbų“, - sakė ji.

R. Jablonskytė tikino, kad vairuotojai turėtų išlikti kantrūs. „Mūsų bendrovės darbuotojai stengsis darbus atlikti kaip galėdami greičiau ir, jei tik bus įmanoma, kuo anksčiau transporto eismą paleisti naujai įrengtais jungiamaisiais keliais. Iki tol vairuotojams teks apsišarvuoti geležine kantrybe, nes kito būdo vykdyti statybos darbus nėra, – sakė R. Jablonskytė. - Baigus vakarinio aplinkkelio II etapo statybas ir įrengus visus šioje atkarpoje numatytus 4 tiltus, eismas Vilniaus gyventojams ir svečiams bus patogesnis. Nuo miesto mikrorajono gatvių bus nukreipta didelė transporto srauto dalis. Tai leis patogiai susisiekti nuo Gariūnų į Pilaitės pusę ar ties Spaudos rūmais važiuojantiems gyventojams. Sumažėjusį transporto srautą pajus ne tik vakarinio aplinkkelio kaimynai – Karoliniškių ir kiti mikrorajonai, bet ir miesto centras”.

Aplinkkelį statanti bendrovė „Kauno tiltai“ praneša, kad apylanka, darbų neatlikus greičiau, į Pilaitę važiuojantys vairuotojai turės naudotis iki rugpjūčio 31 d.

Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad siekiant pagerinti eismo sąlygas Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapo statybos darbų zonos prieigose nuo 2012 m. liepos 12 d. iki 2012 m. rugpjūčio 31 d. bus įvesti papildomi eismo organizavimo pakeitimai.

Darbo dienomis nuo 15 val. iki 21 val. bus draudžiamas transporto eismas Senuoju Pilaitės keliu nuo Pilaitės prospekto link Justiniškių gatvės. Taip pat vairuotojai važiuojantys Sidaronių gatve nuo Vilniaus rajono link miesto centro Sidaronių gatvės ir Senojo Pilaitės kelio sankryžoje bus nukreipti į Senąjį Pilaitės kelią.

Vairuotojai, važiuojantys Viršuliškių skersgatviu link Pilaitės, Sidaronių gatvės ir Viršuliškių skersgatvio sankryžoje bus nukreipti į Šešuolių gatvę link Justiniškių gatvės.

Minėtose sankryžose patruliuos policija, vairuotojai prašomi laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.

Spūstyse į Pilaitę užstrigę vairuotojai turėtų apsišarvuoti kantrybe
© DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelininkai: mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų (1)

Šeštadienį mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų, įspėja Automobilių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (16)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (11)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (45)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (74)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (107)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (338)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (41)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (4)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (12)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (4)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (171)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...