Už VRM siūlymą balsavo 108, susilaikė 6, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.

2022 m. buvo nustatyta „vairuotojo kvalifikacijos kortelės“ sąvoka bei įtvirtintos nuostatos, kad sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams, kurie verčiasi komerciniu krovinių arba keleivių vežimu ir kurių vairuotojo pažymėjime neįrašytas vairuotojo kompetenciją patvirtinantis ES kodas, tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo liudijimą arba vairuotojo kvalifikacijos kortelę.

Buvo numatyta, kad vairuotojo kvalifikacijos korteles „Regitra“ išduoda nuo 2023 m. lapkričio 1 d. Tačiau įmonė sutartį su pirkimą laimėjusiu dalyviu sudarė tik 2023 m. balandžio 22 d., tiekėjas, su kuriuo buvo sudaryta sutartis, vairuotojo kortelių blankus pagaminti ir pristatyti gali tik po 8 mėnesių po užsakymo gavimo dienos.

Tad, atsižvelgiant į faktines aplinkybes, realus vairuotojų kvalifikacijos kortelių išdavimas galimas nuo 2024 m. liepos 1 d.

Įstatymui įgyvendinti valstybės, savivaldybių biudžetų ar kitų valstybės fondų lėšų neprireiks. Visus su įstatymo projekto įgyvendinimu susijusius kaštus „Regitra“ padengs iš įmonės lėšų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją