Didesnių algų ir geresnių darbo sąlygų reikalaujantys pilotai nuo penktadienio streikuoja Švedijoje, Danijoje ir Norvegijoje. Šis streikas iš viso turėtų paliesti apie 280 tūkst. keleivių.

SAS vadovai iš pradžių prognozavo, kad suplanuotų kelionių neteks maždaug 170 tūkst. keleivių, nes streikas, anot jų, turėjo baigtis sekmadienį.

Tačiau vėliau paskelbta, kad pirmadienį bus atšaukti dar 667, o antradienį – dar 546 skrydžiai.

1409-ių pilotų streikas veikia vietinius, europinius ir tolimuosius skrydžius.

Protestą inicijavusi Švedijos oro linijų pilotų asociacija teigia, kad pastaraisiais mėnesiais nepavyko rasti sprendimų „prastėjančioms darbo sąlygoms, nenuspėjamiems tvarkaraščiams ir darbo vietų nesaugumui“.

„Šiuo metu tarp dviejų pusių nevyksta jokia diskusija“, – sekmadienį sakė asociacijos prezidentas Rawazas Nermany.

„Kad įveiktume mūsų skirtumus, SAS turi parodyti tikrą norą diskutuoti ir susitikti prie derybų stalo“, – teigė jis Švedijos naujienų agentūrai TT.

Tačiau Švedijos transporto kompanijų konfederacija sako negalinti atsižvelgti į reikalavimą didinti pilotų algas 13 proc., nes jų dabartinis 93 tūkst. kronų (8766 eurų) mėnesinis atlyginimas ir taip yra didelis.

Pilotų asociacija tvirtina, kad ne algos, o darbo tvarkaraščiai kelia pagrindinį susirūpinimą, nes dauguma SAS pilotų turi dirbti nepastoviais laikais, o kartais jiems tenka skraidyti ir kelis savaitgalius iš eilės.

2012-aisiais vos nebankrutavusi SAS pastaraisiais metais įgyvendino kai kurias taupymo programas, kad padidintų pelningumą.

„Jeigu SAS nusileistų pilotų reikalavimams, galime būti pakankamai tikri, kad per kelis ketvirčius SAS pradės dirbti nuostolingai ir turės kovoti už išlikimą“, – naujienų agentūrai „Ritzau“ sakė vyriausiasis Danijos banko „Sydbank“ ekonomistas Jacobas Pedersenas.

Pirmąjį 2019 metų ketvirtį SAS nuostoliai augo dėl neigiamo valiutos kurso poveikio ir didelių kuro kainų.

Bendrovė pranešė, kad ji patyrė 469 milijonų kronų (apie 44 mln. eurų) nuostolių, o per tą patį laiką pernai – 249 mln. kronų (apie 25 mln. eurų).

Nors SAS prognozavo šiemet dirbsianti pelningai, „Sydbank“ penktadienį paskelbė, jog pilotų streikas bendrovei turėtų kainuoti nuo 60 iki 80 mln. kronų (nuo beveik 6 mln. iki 7,5 mln. eurų) per dieną.

Top naujienos