aA
Jei Seimas priims Vyriausybės siūlymą padidinti darbo užmokesčio ribą, nuo kurios priklauso darbuotojo gaunamų dienpinigių apmokestinimas, atlyginimai „į rankas“ komandiruojamiems darbuotojams vidutiniškai padidėtų 122 eurais, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Priėmus Vyriausybės siūlymus, komandiruojamiems darbuotojams atlyginimai padidėtų 122 eurais
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

„Šiuo metu vyraujantis darbo užmokestis transporto sektoriuje yra apie 530 eurų „į rankas“, tai, padidinus dienpinigių normą iki 1,65, ta suma padidėja iki 122 eurų skirtumo. Gautų žmonės apie 652 eurus“, – antradienį žurnalistams sakė E. Radišauskienė.

Jos teigimu, tai nėra ta suma, dėl kurios būtų galima sakyti, kad verslai bankrutuos.

Šie pakeitimai, anot socialinės apsaugos ir darbo viceministrės, taip pat palies ir statybų sektorių.

„Šiuo metu yra 78 tūkst. vairuotojų, tarp jų trečiųjų šalių piliečių, kurie atlieka pervežimo paslaugas, daugiausia kelių transporto sektoriuje. Reikia pasakyti, kad tai palies ir statybos sektorių, kuriame yra apie 90 tūkst. žmonių. Statybininkų asociacija kreipėsi, kad reikėtų didinti dienpinigių normą, nes mes konkuruojame ir su kitomis valstybėmis“, – sakė E. Radišauskienė.

Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad šis sprendimas yra tarpinis, nes yra kitų problemų, kurias reikia spręsti, – sektoriaus komandiruojamų darbuotojų nakvynės, draudimo klausimai.

Jo teigimu, bus siekiama plėsti Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) darbą šiame sektoriuje, nes keli atlikti tyrimai parodė didelį skaičių pažeidimų.

„Yra atlikti keli specialūs tyrimai ir nustatytų pažeidimų kiekis arba netgi baudų kiekis yra pusei įmonių, kurios buvo vertinamos. Baudos nenustatomos už bet ką, tai rodo, kad pažeidimai rimti. Tai reiškia, kad visame sektoriuje yra daugiau mažiau problemų ir lygiagrečiai plėsime VDI darbą būtent šitame sektoriuje, nes jis yra vienas iš rizikingų. Toliau skatinsime kolektyviniam susitarimui“, – sakė L. Kukuraitis.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sakė, kad kiti žingsniai gerinant vairuotojų darbo sąlygas bus susiję su komandiruotėmis ir atlyginimų mokėjimu.

„Antras žingsnis su Vyriausybe žengtas – yra pateikta Darbo kodekso pataisa, kai atlyginimai, didesni nei vidutinis darbo užmokestis, turėtų būti mokami tik į banko sąskaitą. Mes jau darome pirmą žingsnį, kad išvengtume grynųjų pinigų operacijų.

Mūsų kitas žingsnis yra pradėti gerinti jų buvimą komandiruotėje: skaidrus darbo ir poilsio laiko režimas, antras dalykas – geresnės sąlygos pačios komandiruotės metu, tai galimybė praleisti naktį patogioje vietoje su karštu vandeniu ir (galimybe. – ELTA) pavalgyti“, – sakė I. Ruginienė.

Tuo metu trečias žingsnis yra susijęs su neapmokamomis atostogomis, kai, anot I. Ruginienės, – „žmogus grįžta iš komandiruotės ir yra priverstas išeiti neapmokamų atostogų, tai reiškia, kad lieka be socialinių garantijų.“

Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, kad yra siekiama pasirašyti susitarimą su Ukraina, kad darbuotojai žinotų, kokiomis sąlygomis atvyksta čia dirbti.

„Didelės kompanijos yra labai matomos, bet yra labai daug mažų įmonių regionuose įkurta – jų mokumas yra svarbu. Profesinės sąjungos su VDI galėtų pasižiūrėti, ar įmonė, priimanti darbuotoją, yra moki. Būna, kad siunčia dviem mėnesiams į užsienį dirbti, grįžta žmogus, o įmonė sako, kad mes esame nemokūs, negalime sumokėti atlyginimo”, – sakė K. Krupavičienė.

Vyriausybė praeitą trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo didinama darbo užmokesčio riba, nuo kurios priklauso darbuotojo gaunamų dienpinigių apmokestinimas. Kaip skelbė SADM, tai reiškia, kad darbdaviai, siekdami, jog visa darbuotojui išmokama dienpinigių suma būtų neapmokestinta, turės nustatyti ne mažesnį nei 1002 eurų dydžio darbo užmokestį „ant popieriaus“ arba ne mažesnį nei 6,14 euro valandinį atlygį.

Didesnis koeficientas bus taikomas nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

Padidinus darbo užmokesčio ribą, virš kurios neapmokestinami dienpinigiai, darbuotojai, pavyzdžiui, krovininių transporto priemonių vairuotojai, gaus didesnes išmokas, kai susirgs, taps tėvais, neteks darbo ar išeis į pensiją, teigia SADM.

Šių metų rugpjūčio mėnesio duomenimis, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininio transporto priemonių vairuotojų vidutinės mėnesio pajamos, apmokestinamos socialinio draudimo įmokomis, buvo 695,43 euro „ant popieriaus.“

Lietuvoje iš viso priskaičiuojama apie 79 tūkst. sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų, kuriems šis nutarimo pakeitimas gali būti aktualus.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Vairavimas išgėrus gali kainuoti prarastą darbo vietą

Atėjus vasarai daugelis pradeda ieškoti būdų, kaip atsipalaiduoti po darbo, sesijos ar tiesiog...

Ekspertas apie augančias degalų kainas: turime du variantus, bet abu blogi (1)

Lietuvoje tęsiantis degalų kainų augimui kai kurie ekspertai prognozuoja arba tolesnį benzino ir...

Vilniuje pradedamas Minsko plento atkarpos remontas

Vilniuje mažėjant eismo intensyvumui, nuo pirmadienio iki rugpjūčio pabaigos bus tvarkoma Minsko...

Susisiekimo ministerija: transporto sektoriui gali iškilti didelių darbo jėgos iššūkių

Susisiekimo ministerijoje posėdžiavusi Kelių transporto sektoriaus konkurencingumo didinimo ir...

Vilkikų eilės abiejose Lietuvos–Baltarusijos sienos pusėse kiek sumažėjo

Vilkikų eilė Lietuvos pasienyje su Baltarusija nuo trečiadienio nežymiai sumažėjo. Eilės...

Top naujienos

Delfi PliusJelizaveta Dako, Dmitrijus Semionovas

Rusijos politologas sudėliojo scenarijų dėl Suvalkų koridoriaus: Baltijos šalims jis labai nepalankus (9)

„Negalima atmesti, jog galutinai įklimpęs Ukrainoje, Putinas bandys įgyvendinti tai, kas pagal...

Prekybos centras, patekęs į Gineso rekordų knygą: vos už keletą eurų – išskirtiniai pirkiniai

Netoli Stokholmo esančiame pramoniniame Eskilstunos mieste esantis „ReTuna“ atrodo kaip bet kuris...

Karas Ukrainoje. Rusija vėl puola Kyjivą: sostinėje nugriaudėjo galingi sprogimai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įspėjimai, jog Rusiją įsiutins Ukrainai suteiktas...

Kraupi Joninių tragedija: į tvenkinį įvažiavus automobiliui žuvo moteris ir 4-erių mergaitė vairuotojas, įtariama, buvo neblaivus

Tragiška eismo nelaimė ilgąjį Joninių savaitgalį įvyko Klaipėdos rajone – į tvenkinį...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Palūkanų augimas gali pateikti staigmenų: ekonomistai neatmeta NT kainų korekcijos

Lietuvoje toliau sparčiai auga nekilnojamojo turto (NT) kainos , Vilniuje gegužės mėn. metinis...

Nudistų paplūdimiai Lietuvoje: dėl per daug kuklumo gali skaudžiai nudegti užpakalį apklausa

Pasaulyje skaičiuojama daugybė nudistams skirtų paplūdimių, kuriuose galima degintis ir maudytis...

Kate Middleton tapo prestižinių žirgų lenktynių pažiba: atskleidė, kiek kainavo abejingų nepalikęs įvaizdis

Neseniai vykusiose 2022 m. Karališkose Askoto („Royal Ascot“) žirgų lenktynėse Kate Middleton...

Kaitra Lietuvoje tęsis: vieną dieną sinoptikai žada net 34 laipsnių karštį

Sekmadienio naktį dangus bus giedras. Dvelks silpnas rytų, pietryčių vėjas. Iki ryto oras spės...