M. Skuodžio teigimu, Lietuva turi visas galimybes kurti jungtis su JAE ir Omano prekybos ir logistikos centrais, atverdama verslui naujas galimybes ir diversifikuodama prekybą.

„Daug abipusiškai naudingų perspektyvų susisiekimo srityje atveria Klaipėdoje jau vykdomi ir artimiausiu metu planuojami pietinės uosto dalies plėtros, laivybos kanalo gilinimo, vėjo jėgainių parko projektai“, – pranešime sakė M. Skuodis.

Anot pranešimo, Lietuva yra suinteresuota reikšmingai išplėsti tiesioginių skrydžių geografiją, o reguliarūs keleiviniai skrydžiai į šio regiono susisiekimo centrus – viena iš prioritetinių krypčių.

Pasak Lietuvos oro uostų vadovo Aurimo Stikliūno, partnerystė su JAE veikiančiomis oro bendrovėmis būtų strateginė galimybė gerokai išplėsti skrydžių geografiją ir smarkiai padidinti Azijos šalių pasiekiamumą.

„Šio regiono oro bendrovės vykdo skrydžius į šimtus miestų visame pasaulyje, todėl potenciali partnerystė ir bendradarbiavimo pradžia Lietuvos oro uostams galėtų reikšti ne tik didesnį pasirinkimą ir patogumą mūsų keliautojams, gausesnį užsienio turistų srautą, bet ir galimybę plėsti aviacijos krovinių gabenimo apimtį“, – pranešime sakė A. Stikliūnas.

Vizito metu taip pat pristatytos krovinių gabenimo per Klaipėdos uostą galimybės ir pajėgumai. JAE ir Omano įmonės pakviestos išnaudoti Lietuvos teikiamas krovinių tranzito galimybes, dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros ir alternatyviosios energijos projektuose.

Omanas ieško bendradarbiavimo galimybių transporto, energetikos, skaitmeninės darbotvarkės srityje Lietuvoje. Susitikime su Omano transporto, komunikacijų ir IT ministru sutarta skatinti Omano ir Klaipėdos uostų bendradarbiavimą.

M. Skuodis abiejų šalių ministrus pakvietė apsilankyti Lietuvoje. Ministras ir Lietuvos delegacija Dubajuje ir Abu Dabyje taip pat susitiko su vienų didžiausių Artimuosiuose Rytuose oro linijų bendrovių „FlyDubai“ ir „Etihad Airways“ bei logistikos kompanijos „DP World“ vadovais, Omano sostinėje Muskate susitiko su Omano uostų direktorato vadovybe, logistikos kompanijos „ASYAD Group“ vadovais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės