aA
Neseniai atliktas Lietuvos kelių kokybės auditas atskleidė, kad kelių būklė yra daug prastesnė nei tikėtasi – net devyni iš dešimties tirtų kelių yra nekokybiški. Tačiau tam nereikia būti ir ekspertu – Panevėžio gatvėse viena po kitos pradėjo vertis didžiulės duobės. Tad bent jau automobilių servisams darbo netrūksta.
© DELFI / Paulius Sadauskas

Nors vairuotojai keiksnoja kelininkus, kad šie neskuba tvarkyti atsivėrusių duobių, Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna teigė, jog pavasario tikrai nelaukiama. Tik pastebėjus duobes jos yra lopomos šalto asfalto mišiniu. O kai orai leis, į miesto gatves išriedės ir karšto asfalto liejimo mašinos.

„Visos avarinės duobės, kai tik gauname apie jas informacijos, yra lopomos eiliškumo tvarka. Neseniai buvo sutvarkytos Klaipėdos bei Ateities gatvės, bet ir čia jau veriasi naujos duobės. Pats kasdien važinėju miesto gatvėmis ir matau, kad jeigu dar vakar nebuvo nieko, šiandien jau viena ar dvi naujos duobės. Jos veriasi kasdien ir ne visada suspėjama reaguoti“, – teigė T. Jukna.

Kai tik orai sušils, prasidės ir didieji gatvių tvarkymo darbai. Pasak pavaduotojo, skirtingai nei praėjusiais metais, šiemet darbus bus galima pradėti gerokai anksčiau, kai tik leis oro sąlygos. Planuojama, kad nauju asfaltu Panevėžyje bus išklota 15–20 tūkst. kvadratinių metrų gatvių dangos.

„Pernai buvome užsibrėžę padaryti daugiau nei įmanoma, žinodami, kad visos pirkimų procedūros gerokai vėlavo. Tačiau padarėme beveik visus darbus, kuriuos buvome suplanavę. Liko tik Klaipėdos ir Nemuno gatvių sankryža – viskas paruošta, tereikia padengti nauju asfaltu. Tad šiemet tai bus atskaitos taškas, nuo kurio prasidės gatvių tvarkymo darbai“, – sakė T. Jukna.

Miesto gatvėse veriasi smegduobės
© DELFI / Rinatas Chairulinas

Pabaigus darbus Nemuno gatvėje, toliau bus dirbama Smėlynės gatvėje nuo pervažos iki Marijonų gatvės, taip pat Klaipėdos gatvės atkarpoje, važiuojant link Šiaulių, kur asfaltas visai baigia ištrupėti. Toliau laukia kitos probleminės gatvės.

„Vasario viduryje susitinkame su rangovu ir bus aišku, kokie darbai ir per kokį terminą bus įgyvendinti. O kai pradės veikti asfalto ruošimo bazės, bus galima pradėti darbus. Vien šiemet karšto regeneravimo būdu bus sutvarkyta 15–20 tūkst. kv. metrų dangos. Be to, ištisinio asfalto danga bus keičiama ir rekonstruojamos gatvės, kurių negalima tvarkyti regeneravimo būdu“, – pokyčius miesto gatvėse žada T. Jukna.

Laikinas sprendimas

Duobes miesto gatvėse lopančių „Panevėžio gatvių“ direktorius Gintaras Petrauskas teigė, kad tokie orai gatvių remontui – itin nepalankūs, nes dėl drėgmės ir greitai besikeičiančių temperatūrų užtaisytos duobės ilgai neatlaiko. Bet laukti palankesnių orų jau negalima, tenka imtis ir tokių trumpalaikių sprendimų.

„Žiema – nedėkingas metas taisyti duobes. Jau geriau neremontuoti, nes jeigu gatvėje intensyvus eismas, važinėja sunkiasvorės mašinos, šaltas asfaltas, ypač posūkiuose, ilgai netarnauja. Bet kadangi atsiveria didelės duobės, negalima jų palikti iki pavasario“, – teigė G. Petrauskas.

Be to, šiemet itin nedėkingi ir orai – šiųmetė žiema labiau primena pavasarį, todėl vos spėjama lopyti duobes. Per dieną vidutiniškai yra sunaudojama apie 2–3 tonos medžiagų. Prašymų tvarkyti vieną ar kitą gatvę sulaukiama ne tik iš Savivaldybės, bet ir gyventojų, patys kelininkai taip pat registruoja didžiausias duobes. G. Petrausko teigimu, kai daugelyje miesto gatvių bus paklotas naujas asfaltas, ir duobių bus mažiau. Mat jos veriasi tose gatvėse, kurios buvo išlietos prieš kelis dešimtmečius.

Miesto gatvėse veriasi smegduobės
© DELFI / Andrius Ufartas

„Daugelis miesto gatvių yra nusidėvėjusios. O kai tokie orai, kai vieną minutę pliusinė temperatūra, o kitą – jau minusinė, plius drėgmė, intensyvus eismas, duobės gali atsiverti ir per kelias valandas. Šaltis ir drėgmė plečia asfaltą, tad pakanka pravažiuoti keliems sunkvežimiams ir jau didžiulė duobė“, – pasakojo direktorius.

Jau kitą mėnesį gatvėse yra planuojama išbandyti naują technologiją. Tikimasi, kad taip užlopytos duobės laikys ilgiau. Pasak G. Petrausko, šią technologiją jau taiko vilniečiai. Tai įrenginys, tvirtinamas prie automobilio. Jame šaltas asfaltbetonio mišinys yra kaitinamas ir maišomas, kol pasidaro vientisa karšta masė.

„Jau kitą mėnesį išbandysime naują technologiją ir duobes bandysime lyginti karštu būdu. Gal kokybė bus geresnė. Nes šaltas asfaltas – tik laikina priemonė, geriausiu atveju jis laiko iki vasaros. O kelią remontuojant karštuoju būdu – net keletą metų“, – teigė G. Petrauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„CityBee“ klientų skaičius pernai Lietuvoje išaugo 50 proc. (5)

Automobilių dalijimosi bendrovės „CityBee“ unikalių klientų skaičius Lietuvoje 2018-aisiais...

„Volkswagen“ pasirinko „Altas auto“ mažųjų autobusų gamybai (3)

„ Volkswagen “ pasirinko „ Altas auto “ partneriu mažųjų autobusų gamybai jai suteikdama...

„KlasJet“ papildė parką 3 lėktuvais, planuoja toliau plėstis (6)

Europos verslo aviacijos kompanija „KlasJet“ 2018-tuosius metus baigė papildydama savo turimą...

„AirBaltic“ Lietuvoje pernai aptarnavo 440 tūkst. keleivių

Latvijos oro linijų bendrovė „AirBaltic“ 2018 metais į Lietuvą ir iš jos skraidino daugiau...

Masiulis nušalino Klaipėdos uosto vadovą Vaitkų nuo dalies sprendimų išeina atostogų (19)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis nušalino Klaipėdos mero posto sieksiantį Klaipėdos...

Top naujienos

Kaip pradėti savo verslą: pinigų gauti lengva, sunkiausia visai kas kita (20)

Panevėžietės atidaryta mažoji bendrija „ Laikas desertui“ veikia tik ketvirtą mėnesį,...

„Gladiatorių mokyklos“ įkūrėjai piešia apgulties scenarijų: bus prieita iki kruvinų susidūrimų (3)

Piečiau Romos esančiu Trisulti vienuolynu ūmai susidomėjo medijos. Tačiau ne dėl jame...

Dukart išsiskyrusi Mia išdavė ilgai slėptą paslaptį: kiekviena diena buvo tragedija (333)

Skaudžiai meilės reikaluose nudegusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia prisipažino, kad po...

Užkalnis: kvepėkite, kaip 90-ųjų Gariūnų verslininkas (53)

„Bogart by Jacques Bogart“. Žinoma, nieko blogo nėra turėti savo gyvenimo apraše Gariūnų...

Pastebėjo tik akyliausi: Gintarės Gurevičiūtės suknelė „Žmonių“ apdovanojimų scenoje vos neiškrėtė pikto pokšto (34)

Net ir šou pasaulio vilkams stovėti scenoje, kuomet tave stebi šimtai tūkstančių žmonių, nėra...

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (410)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Kaip visiems laikams atsikratyti pajuodusių paakių (2)

Išties nemalonu be perstojo girdėti tą patį, kad ir su nuoširdžiu nerimu užduodamą, bet jau...

Staiga ėmė svaigti galva – būsena tęstis gali ir labai ilgai: gydytoja nurodo, kada ieškoti pagalbos labai dažnas negalavimas (18)

Staigiai pakilote nuo sofos ir apsvaigo galva ? Su tokiu jausmu tikriausiai yra susidūręs beveik...

Žmonių elgesyje įžvelgia pavojingą tendenciją: ji niekur nebuvo dingus (212)

„Kam turėtų atitekti mergaitė – naujiesiems tėvams ar broliui?“ Toks vienos televizijos...

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (116)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...