Lietuvos oro uostai stipriai atsinaujina ne tik su naujais terminalais Vilniuje ir Kaune iki 2025 metų, bet ir nelaukdami aptarnaujančio verslo sprendimų pasiūlys naujausią keleivius aptarnaujančių autobusų parką. Džiaugiuosi, kad oro uostai rodo gerą pavyzdį, suprasdami valstybės siekius eiti žaliuoju keliu. Vertinu įmonės virsmą bei veiksmus pereinant prie elektrinių autobusų, kad oro uostuose veikiančių dyzelinių variklių kvapo nebeliktų“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Šiuo metu privataus verslo valdomais autobusais Vilniaus oro uoste keleiviai transportuojami tarp orlaivių ir terminalo. Pagal dabartinį reglamentavimą, tai atlieka antžeminio aptarnavimo kompanijos, kurias keleivių aptarnavimui tiesiogiai samdo oro bendrovės. Lietuvos oro uostai nusprendė imtis valdymo pokyčių bei oro uosto autobusus priskirti centrinei infrastruktūrai. Būsimieji autobusai kaip ir bagažo juostos, registracijos stalai ar kita infrastruktūros dalis bus valdomi būtent oro uostų, tačiau pačią paslaugą teiks antžeminio aptarnavimo bendrovių darbuotojai.

Lietuvos oro uostų laikinasis vadovas Aurimas Stikliūnas teigia, kad jau kelerius metus vykdomos derybos su antžeminio aptarnavimo kompanijomis dėl spartesnių, didesnio masto investicijų į jų valdomą autobusų parko atnaujinimą į mažiau taršias transporto priemones – nedavė norimo rezultato, todėl nuspręsta iniciatyvą perimti į savo rankas ir taip gerinti keleivių aptarnavimo kokybę bei siekti efektyvumo ir aplinkosaugos tikslų.

„Manome, kad tiek keleivių komfortas, tiek aplinkosauginiai tikslai, tiek efektyvumas šiuo atveju yra suderinama ir investuoti būtina, todėl patys imsimės autobusų atnaujinimo tikslo, tikėtina, kad 2025–2026 metais jau visi autobusai Vilniaus oro uoste bus visiškai nauji ir patogūs“, – sakė laikinasis Lietuvos oro uostų vadovas.

Primenama, kad dėl tam tikrų oro bendrovių keliamų reikalavimų Vilniaus oro uoste veikiančios antžeminės kompanijos šiuo metu kai kurių skrydžių keleivius įlaipina ir išlaipina ne per terminaluose esančias specialias galerijas (tiesiogiai į orlaivį), bet veža autobusais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės