Šių metų sausio-rugpjūčio mėnesiais generuota bendra oro uostuose veikiančių prekybos ir maitinimo paslaugų verslų apyvarta siekia beveik 32 mln. eurų ir yra keturis kartus didesnė nei 2021 metais tuo pačiu laikotarpiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Palyginti su priešpandeminiais 2019 metais (tuo pačiu laikotarpiu) – šiemet apyvartos beveik 4,5 mln. Eurų didesnės.

Lietuvos oro uostų komercijos departamento vadovės Gintarės Norvilaitės-Tautevičės teigimu, daugiausiai įtakos apyvartų augimui turėjo sparčiai atsigaunantys keleivių srautai, kurie tam tikrais laikotarpiais net viršijo prieš pandemiją buvusius rodiklius.

„Viena iš esminių spartaus apyvartų šuolio priežasčių – keleivių srauto augimas. Lietuvos oro uostų keleivių skaičius praktiškai pasiekė priešpandeminį lygį, o Kauno oro uosto atveju nuo balandžio mėnesio fiksuojame rezultatus, kurie viršija 2019 metų rodiklius“, – pasakojo G. Norvilaitė-Tautevičė.

Ji pažymėjo, kad vertinant apyvartos rezultatus, įtakos turėjo ir infliacijos bei kai kurių paslaugų kainų augimas, tačiau tai nebuvo vienintelis augimo veiksnys. G. Norvilaitė-Tautevičė pabrėžia, kad oro uostų vykdomos partnerių pardavimų skatinimo iniciatyvos, organizuojami mokymai, slapto keleivio tyrimai ir kiti keleivių aptarnavimo veiklos vertinimai taip pat leidžia užtikrinti nuoseklų apyvartų rezultatų augimą.

Lietuvos oro uostai taip pat kasmet atlieka klientų pasitenkinimo tyrimus, kurie rodo, kad šiais metais bendras teigiamai oro uostus ir paslaugas juose vertinančių keleivių skaičius augo daugiau nei dešimtadaliu (lyginant su 2019 metais.)

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės