Lietuvos oro uostų koncesijos projektas nėra stabdomas, tačiau svarstoma jį išplėsti, galbūt pastatant visiškai naują oro uostą, sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
© Shutterstock

Apie naują oro uostą už Vilniaus ribų dar 2004 metais svajojo tuometinis susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis, tikėjęs, kad jis galėtų atsirasti 2015-2020 metais.

Susisiekimo ministerija ir tris oro uostus valdanti valstybės įmonė Lietuvos oro uostai naujas koncesijos galimybes svarsto po to, kai Seimas birželį priėmė naują Koncesijų įstatymą. R. Masiulis sako, kad nuo kitų metų įsigaliosiantis įstatymas atvėrė kur kas platesnes galimybes.

„Proceso tikrai nestabdysime. Koncesija yra tik būdas įgyvendinti vieną ar kitą oro uosto plėtros planą. (...) Naujas įstatymas atveria galimybę ilgesniam laikui skelbti koncesiją ir tokiu būdu daryti didesnį projektą - potencialiai galėtų būti naujo oro uosto statyba“, - BNS sakė susisiekimo ministras, trečiadienį susitikęs su Lietuvos oro uostų valdybos pirmininku Tomu Krakausku ir generaliniu direktoriumi Gediminu Almantu.

Pasak R. Masiulio, kitą savaitę bus galutinai apsispręsta dėl koncesijos projekto išplėtimo, galbūt užsakant naujo oro uosto statybos galimybių studiją.

„Kitą savaitę bus priimtas sprendimas, ar analizuoti naujo oro uosto statybos galimybes. Naujo oro uosto statybos yra didesnis projektas nei esamo renovacija.

Lietuvos oro uostai turėtų užsakyti studiją. Šiandien yra per anksti sakyti, tačiau tikrai būtų ilgesnis laikotarpis (koncesijos - BNS) nei 25 metai. Priėmus naują koncesijų įstatymą, atsiranda neribotas laikas koncesijai, ir tai atveria galimybę didesniam projektui“, - kalbėjo R. Masiulis.

Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas BNS teigė, jog pailginus koncesijos laikotarpį nuo 25 metų iki, pavyzdžiui, 35 metų, galima įgyvendinti kur kas didesnį projektą - pastatyti didesnį terminalą Vilniuje arba visiškai naują oro uostą.

„Pagal dabartinį Koncesijų įstatymą išeina daug didesnis projektas negu kad iki šiol buvo svarstytas. Žinutė dabar nėra, kad bus statomas naujas oro uostas.

Koncesija dažniausiai trunka 35 metus ir daugiau. Pagrindinė žinutė yra ta, kad mes dabar vertinsime, ką galime padaryti su tokia laiko perspektyva. Kalba eina arba apie daug didesnio terminalo statybą Vilniuje arba kažkokią naują alternatyvą - tai galėtų būti naujas oro uostas. Čia viskas susives į pinigus ir skaičius“, - BNS pasakojo G. Almantas.

Anot G. Almanto, sparčiai auganti aviacijos rinka bei didėjantis keleivių srautas į Lietuvą verčia galvoti, kaip plėsti oro uostų pajėgumus.

„Iš mūsų pusės reikia parodyti tą racionalumą, atsižvelgiant į tas tendencijas, kurios vyksta aviacijos sektoriuje, kur yra labai didelis augimas.

Augimas regioniniame kontekste Lietuvos oro uostų yra daug didesnis negu vidurkis. Mes dirbame su 16 proc. augimu, kai vidurkis Europos yra vienženklis. Dėl to nauja alternatyva turi racionalumo, nes mums reikia kalbėti iš karto apie didesnius pajėgumus“, - sakė Lietuvos oro uostų vadovas.

Vilniaus oro uosto vadovas Olfas Martensas balandį BNS sakė, jog kiek praplėstas oro uostas galėtų aptarnauti iki 4,5 mln. keleivių. Pastačius du naujus terminalo priestatus, anot jo, būtų aptarnaujama iki 8 mln., o pastačius visiškai naują terminalą - 10-15 mln. keleivių per metus. Pernai Vilniuje aptarnauta 3,8 mln. žmonių.

Anot G. Almanto, nutarus koncesijos projektą išplėsti, koncesininko konkursas nusikeltų į 2018 metus.

Ministras R. Masiulis negalėjo pasakyti, kas iš užsienio investuotojų jau domėjosi būsima oro uostų koncesija, bet tikino, kad susidomėjimas yra.

„Žinau, kad susidomėjimas koncesija oro uostų yra ir visame pasaulyje susidomėjimas yra. Tikėtina, kad (koncesijos projektas - BNS) būtų perspektyvus“, - sakė ministras.

G. Almantas anksčiau yra minėjęs, kad koncesijos projektu domisi Didžiosios Britanijos, Turkijos, Vokietijos, Ispanijos ir Prancūzijos investuotojai.

Lietuvos oro uostų koncesijos įstatymas priimtas dar pernai birželį - pagal jį koncesijos sutartis truktų iki 25 metų, o koncesininku galėtų būti nacionalinio saugumo interesus atitinkantis investuotojas. Iki šiol parengtame koncesijos projekte numatytos dvi plėtros alternatyvos - Vilniaus oro uosto terminalo plėtra arba naujo terminalo statyba.

Koncesininkas plėtotų visus tris šalies oro uostus - Vilniaus, Kauno ir Palangos, kiekvieno jų valdymas ir plėtra būtų reguliuojama atskirai, o koncesijos pabaigoje valstybė perimtų turtą.

Koncesijos projektą už 2,117 mln. eurų parengė ir Lietuvos oro uostus konsultuoja Olandijos aviacijos, transporto ir turizmo konsultacijų bendrovė „InterVistas Consulting“.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Per futbolo čempionatą Rusijoje – trigubai daugiau tranzitinių traukinių Lietuvoje (4)

Lietuvos ir Rusijos pareigūnai sutarė trigubai padidinti keleivinių traukinių į Karaliaučių...

Kaunas tęsia pietrytinio aplinkkelio rekonstrukciją (10)

Kaunas tęsia daugiau nei 18 kilometrų ilgio atkarpos – pietrytinio aplinkkelio – nuo Garliavos...

„Švaros broliai“ nuplovė daugiau nei 650 tūkst. automobilių (11)

Praėjusiais metais švaros paslaugas teikiančios UAB „ Švaros broliai “ plovyklose buvo...

„Small Planet“ į Kiniją skrydžius žada nuo kitų metų sezono (7)

Vytauto Kaikario ir Andriaus Staniulio netiesiogiai valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovę „...

Įspėja apie pavojų judrioje Vilniaus sankryžoje, vairuotojų prašoma jos vengti (59)

Ketvirtadienio popietę gautas pranešimas apie prasėdimą Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių...

Top naujienos

Konservatoriai bandys atgaut Kauną: ėmėsi Liudo Mažylio (28)

Vasario 16 aktą suradęs ir visos Lietuvos žvaigžde tapęs profesorius Liudas Mažylis sulaukia...

Turtingos amerikietės pagrobimas sukrėtė visą šalį, tačiau mįslingiausi įvykiai prasidėjo po to (21)

Tai Patty Hearst. Buvo 1975 metų rugsėjis, Federalinis tyrimų biuras ( FTB ) ką tik buvo ją...

Iš pykčio neranda vietos: be savininkės žinios pardavė aikštelėje saugotą automobilį (122)

Kas turi prisiimti atsakomybę, jeigu dėl padaryto pažeidimo teismas nutaria konfiskuoti...

Sugrįžta žvarbūs orai (10)

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje buvo giedra. Tačiau įdienojus padaugės debesų ir kai kur...

Ukrainiečiai renkasi Lietuvą: pas jus dar yra perspektyvų (275)

Vis daugiau ukrainiečių nori darbuotis Lietuvoje – praėjusiais metais Lietuvos ambasada Ukrainoje...

Jazzu papasakojo apie tikrąją išsiskyrimo su Somovu priežastį ir nuskustus plaukus: tave daužo nuo pragaro iki rojaus

Po grandiozinių atsisveikinimo koncertų į Tailandą išskridusi atlikėja Justė Arlauskaitė –...

Skambant kalboms apie pirmalaikius rinkimus – naujausi reitingai: kas patektų į Seimą įvardijo ir populiariausius politikus (1610)

Naujausia apklausa rodo, kad populiariausia partija Lietuvoje išlieka Tėvynės sąjunga –...

Buvusi Hawkingo žmona: santuoka gali baigtis ir vis tiek būti sėkminga (11)

„Pažvelk, ką mes nuveikėme“. Visi, iki tol tramdę ašaras, žiūrėdami finalinę juostos...

Natalija Bunkė – apie santykius su mylimuoju, pasikeitusį gyvenimą ir scenos kolegių gyvenimo dramas (313)

Neseniai LNK laidoje „Nuo iki“ atlikėja Natalija Bunkė papasakojo apie savo naują širdies...

Purus kugelis su vištiena: kaip jį iškepti, kad būtų skanu lyg pas močiutę (2)

Kugelį pagaminti labai lengva, maža tikimybė, kad nepavyks net naujokams, nebent jį perkepsite,...