„Vilniečiai ir miesto svečiai vis aktyviau naudojasi automobilių dalinimosi paslauga, atranda, kad „CityBee“ gali būti patogi alternatyva nuosavam automobiliui. Per 2015 m. Vilniuje su „CityBee“ automobiliais buvo nuvažiuota 150 000 kelionių. „CityBee“ tapo integralia Vilniaus miesto viešojo transporto dalimi, tad matydami poreikį ketiname pasiūlyti vilniečiams patogią ir ekonomiškai patrauklią paslaugą.“, – pranešime spaudai teigia „CityBee“ direktorius Aurimas Drūtys.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė palaikantis privačius verslus, siūlančius alternatyvius keliavimo į darbą ar namus būdus, kurie papildo viešojo transporto sistemą bei kuria pridėtinę vertę miestiečiams.

Vilnius šiuo metu – vienintelis Rytų Europos miestas, kuriame įdiegta ir sparčiai populiarėja dalijimosi automobiliais paslauga. Miestas daro viską, kad šia paslauga naudotųsi vis daugiau vilniečių. Esame pasiryžę dar labiau populiarinti alternatyvias kelionės į darbą ir namo būdus bei dalijimosi automobiliais paslauga yra viena iš tų, kurioms šiuo metu skiriame daug dėmesio“, – sako R. Šimašius.

A. Drūtys teigia, kad bendrovė per 2016 m. planuoja steigti daugiau stotelių miegamuosiuose sostinės rajonuose, atnaujinti mobiliąją „CityBee“ programėlės radaro funkcija, kuri praneš vartotojui apie atsiradusį laisvą automobilį pasirinktu laiku. Jau po kelių savaičių atsiras vartotojų prašyta funkcija – galimybė susieti mokėjimo kortelę su mobiliąja programėle ir automatiškai atsiskaityti už paslaugas po kiekvienos kelionės.– teigia A. Drūtys.

Pasak A. Drūčio, per 2015 metus buvo pasiekta daug: pakeistas verslo modelis, įdiegta mobilioji programėlė, leidžianti naudotis automobiliu lengviau nei dviračiu, auto parkas papildytas 5 elektromobiliais, pastatytos 3 jų įkrovimo stotelės.

Pasak pranešimo, automobilių dalinimosi paslauga Europoje – pripažintas ir efektyvus būdas mažinant nuosavų automobilių skaičių miesto centre, sprendžiant spūsčių ir taršos problemas.

Europoje yra apie 30 tūkst. automobilių dalinimosi paslaugai naudojamų automobilių. Net 15 tūkst. galima rasti Vokietijoje, tuo tarpu Rytų Europoje šios paslaugos dar neišvystytos. „CityBee“ Vilniuje – pilotinis projektas, kurio metu išmoktos pamokos bus naudojamos vystant paslaugą užsienio rinkose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją