„Vykstame ir padėti, ir susipažinti su pirmuoju nauju mūsų keltu“, sako kapitonas Mindaugas Nosavičius, kuris kovo 17 d. drauge su vyriausiuoju mechaniku Arvydu Maksimavičiumi ir antruoju mechaniku Mantu Jokšu išvyko į Kiniją. Vienas iš būsimosios įgulos narių kelionės tikslų – dalyvauti jūriniuose bandymuose, taip pat susipažinti su laivo mechanizmais, įrenginiais, įdiegtomis naujausiomis technologijomis.

Pasak DFDS atstovų, laivo vidaus įrengimo darbai beveik baigti: paklotos kiliminės dangos, instaliuota šviesos sistema, sumontuotos standartinės ir baigiamos įrengti liukso tipo kajutės, taip pat įrengta laivo parduotuvė, kuri sieks 120 kvadratinių metrų ir bus didžiausia iš esančių kituose DFDS laivuose, plaukiojančių Baltijos jūroje. Laive taip pat bus įrengtos ir gyvūnų kajutės bei kabinos, pritaikytos alergiškiems žmonėms.

„Naujasis keltas yra ro-pax tipo laivas, kuriam taikoma daugiau įvairių reglamentų nei ro-ro laivams. Norime spėti sudalyvauti jūriniuose bandymuose, kurie, jeigu viskas gerai, turėtų įvykti balandžio viduryje“, – sako M. Nosavičius.

Pasak M. Nosavičiaus, laivų bandymų programa įprastai yra labai plati ir gali be perstojo vykti dvi ar daugiau parų.

Ne mažesnis iššūkis įgulos nariams – pati kelionė į Kiniją. Jie turės atlikti net aštuonis Covid-19 testus, o atvykus į vietą izoliacija truks net 21 dieną.

Pirmoji jūrininkų komanda Kinijoje užtruks iki antrosios gegužės pusės, vėliau juos pakeis kapitonas Vytautas Valteras, vyr. mechanikas Pavel Chandogin ir antrasis mechanikas Deividas Viršila. Šių komandų pagrindu turėtų būti formuojamos naujojo laivo įgulos.

„Naujasis laivas – vienas iš dviejų ro-pax tipo keltų, skirtų Baltijos jūrai. Tikimės, jis mūsų krantus pasieks 2021 m. vasaros pabaigoje arba rudens pirmojoje pusėje. Tai didžiausia DFDS investicija į Baltijos jūros keleivinio laivyno atnaujinimą per pastaruosius 40 metų. Naujieji keltai atitiks aukščiausius laivybos standartus, juose išskirtinis dėmesys skiriamas keleivių ir vairuotojų patogumui ir saugumui užtikrinti. Skirtingai nei dabartiniai keltai, naujieji turės atskirą zoną, skirtą krovininių vilkikų vairuotojams. Joje bus veiks atskiras savitarnos restoranas, baras, bus įrengta atskira poilsė erdvė“, – sako DFDS Komunikacijos vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys, naujojo laivo pavadinimą kol kas laikantis paslaptyje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos