Dieną kelioms valandoms buvo sustabdyta prekyba Šiaulių banko akcijomis dėl skelbiamos svarbios informacijos. Vėliau buvo pranešta, jog bankas perima tam tikrą Ūkio banko turtą, teises, sandorius ir įsipareigojimus (bendra vertė 1,9 mlrd. litų) - vertybinių popierių kaina ūgtelėjo 1,87 proc.

10 tūkst. eurų apyvartą taip pat peržengė prekyba „Aprangos“ (+0,8 proc.) ir „Linas Agro Group“ (+0,8 proc.) akcijomis. Dauguma įmonių skelbs savo 12 mėn. veiklos rezultatus paskutinę mėnesio dieną, ketvirtadienį, tai turėtų išjudinti investuotojus.

Talino biržoje paskutiniu metu stebima pavedimų mažėjimo tendencija, apyvartas išpučia tik tiesioginiai sandoriai. Aktyviausiai prekiauta „Silvano Fashion Group“ vertybiniais popieriais, jie pigo 2,95 proc. Vis dar laukiame įmonės ketvirčio veiklos rezultatų. „Olympic Entertainment Group“ akcijų kaina išliko nepakitusi. „Tallinna Vesi“ vertybiniai popieriai brango 0,5 proc., tačiau kaina jau nesiekia 10 eurų. Pigo „Nordecon“ (-0,85 proc.), „Tallink Grupp“ (-0,67 proc.) akcijos.

Rygos biržos apyvarta siekė 29 tūkst. latų, sudaryti 57 sandoriai. „Brivais Vilnis“ 2012 m. apyvarta pasiekė 9 mln. latų ir buvo 26 proc. didesnė nei prieš metus. Bendrovės akcijos rinkoje brango 4,6 proc. „Grindeks“ patikslino, jog kompanijos gaminamų produktų apyvarta 2012 m. siekė 55,5 mln. latų, o visos grupės rezultatas bus skelbiamas ketvirtadienį. Įmonės akcijų apyvarta šiandien siekė 8,4 tūkst. latų, užfiksuota 1,3 proc. teigiamas pokytis. Kiek didesnė apyvarta pasiekta ir „Latvijas Gaze“ (+0,16 proc.) vertybiniais popieriais.

Šiandien Šiaulių bankas atskleidė, kokius aktyvus perima iš Ūkio banko. Iš pastarojo banko pereina 1,9 mlrd. Lt turto (0,8 mlrd. Lt likvidus bankinis turtas, 0,8 mlrd. Lt paskolų ir 0,3 mlrd. Lt kito turto) bei dar 0,8 mlrd. lt Šiaulių bankui bus pervesti iš Investicijų ir Indėlių Draudimo fondo. Už tuos 0,8 mlrd. Lt Šiaulių bankas įsigis Lietuvos vyriausybės vertybinių popierių.

Akivaizdu, kad Šiaulių bankas pasiima ganėtina likvidų turtą, kuris turėtų visiškai apsaugoti nuo tos situacijos, kai didesnė dalis Ūkio banko indėlininkų nenorėtų likti Šiaulių banke ir iš jo atsiimtų savo pinigus. Didžiausias iššūkis Šiaulių bankui – paversti gaunamų klientų bazę pinigus bei pelną generuojančiu turtu, bei pasiūlyti indėlininkams tokias sąlygas, kad jie iš šio banko nepasitrauktų.

Tai leistų Ūkio banko pinigus įdarbinti į ilgesnės trukmės ir į daugiau pajamų atnešantį turtą. Taip pat labai svarbiu uždaviniu Šiaulių bankui teks ir veiklos sąnaudų, susijusių su perimta Ūkio banko bankine veikla, smarkus sumažinimas, nes bent jau Ūkio banke veiklos sąnaudos buvo santykinai didelės.

Paskelbta informacija apie „call“ pasirinkimo sandorius, išrašytus Ūkio banko kreditoriams, dėl rizikingų aktyvų, perduotų Šiaulių bankui atpirkimo, yra šiek tiek palankesnė naujiena Ūkio banko kreditoriams nei Šiaulių bankui, tačiau kartu Šiaulių bankas taip pasididina galimybe per devynis mėnesius iškeisti tokius nenorimus projektus kaip NT vystymas į likvidų turtą. Atsižvelgiant į turimą informaciją, kol kas panašu, kad dalies Ūkio banko turto ir įsipareigojimų perėmimas yra palankus sprendimas Šiaulių banko akcininkams, nes taip didinama akcijų vertė.