Tai reiškia, kad bendrovės įvertinimas pasiekė 526 mlrd. JAV dolerių ir nuo metų pradžios padidėjo daugiau nei 560 procentų. Taip pat tai reiškia, kad bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas, kuriam priklauso 18 proc. įmonės, per tą patį laikotarpį uždirbo 100 mlrd. JAV dolerių.

„Tesla“ sulaukia daug investuotojų entuziazmo, kurie šviesiomis spalvomis piešia elektromobilių gamintojos ateitį.

Bendrovės akcijų kainą pastarosiomis savaitėmis taip pat padidino Joe Bideno pergalė JAV prezidento rinkimuose, kadangi demokratų kandidatas pažadėjo skatinti elektrinių transporto priemonių naudojimą šalyje.

Prie akcijų brangimo prisidėjo ir žinia, jog „Tesla“ nuo gruodžio 21 dienos bus įtraukta į prestižinį „S&P 500“ indeksą.

Didėjanti įmonės vertė reiškia, kad ji gali pasiskolinti ar surinkti pinigų palankesnėmis sąlygomis nei varžovės, antradienio pranešime nurodė CFRA analitikas Garrettas Nelsonas.

Tai „labai svarbu, nes įmonė toliau stato naujas gamyklas ir įgyvendina savo tikslą per ateinantį dešimtmetį 40 kartų padidinti metines automobilių gamybos apimtis“ – nuo 500 000 vienetų 2020 metais iki 20 mln. 2030 metais, pridūrė specialistas.

„Tesla“ gamina kur kas mažiau automobilių nei tradicinės gamintojos, tačiau yra labai vertinama. Pavyzdžiui, milžinės „General Motors“ ir „Ford“ biržoje vertinamos tik 66,5 ir 37,5 mlrd. JAV dolerių, atitinkamai.

E. Muskas antradienį teigė planuojantis grupės elektromobilių gamykloje netoli Berlyno pastatyti didžiausią pasaulyje akumuliatorių elementų gamyklą.

Pirmadienį jis tapo antru pagal turtingumą žmogumi pasaulyje, aplenkdamas „Microsoft“ įkūrėją Billą Gatesą, nors „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas išlieka turtuolių sąrašo pirmoje vietoje, rodo „Bloomberg“ reitingas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės