aA
Penktadienis akcijų rinkose buvo neramus. Vokietijos DAX indeksas neigiamai nukrito net 2,1 proc., o Didžiosios Britanijos indekso FTSE 100 vertė sumažėjo 0,76 proc. Vertinant praeitos savaitinės tendencijas, pastarųjų indeksų vertės yra susitraukusios atitinkamai po 4,49 proc. ir 1,65 proc. Penktadienį, tik atsidarius prekybai, Europos akcijų rinkose pasklido neigiamos investuotojų nuotaikos, paaiškėjus, kad Kinijos gamybos sektoriaus užsakymų apimtys netikėtai sumažėjo, o euro zonos gamybos užsakymų rodiklis liepos mėnesį nepatvirtino analitikų prognozių ir susitraukė nuo 51,9 iki 51.8.
Rinkos, birža
© AFP/Scanpix

Nors tai ir nėra didelis pastarojo rodiklio kritimas, tačiau to užteko sustiprinti neigiamas investuotojų nuotaikas. Taip pat penktadienį tęsėsi įtampa Portugalijoje dėl „Banco Espirito Santo“ veiklos koordinavimo. Šiuo metu jau aišku, kad bankas nebesugebės pats susitvarkyti su problemomis ir valstybės Centrinis Bankas stos į pagalbą perimant pastarojo valdymą. Šiuo žingsniu bus stengiamasi išvengti dar didesnės krizės pagilėjimo bei jos išplitimo. JAV akcijų rinkose taip pat sklandė neigiamos, tačiau kiek mažesnės, investuotojų nuotaikos.

Penktadienį paaiškėjo, kad nedarbo lygis šalyje padidėjo, o gamybos užsakymų rodiklis liepos mėnesį nepateisino apžvalgininkų lūkesčių ir susitraukė, o šių naujienų užteko, kad S&P 500 ir Dow Jones Indus. Avg. indeksų pokyčiai būtų neigiami ir dienos pabaigoje fiksuotų 0,29 proc. ir 0,42 proc. kritimus. Šiandien nebus skelbiama svarbių makroekonominių įvykių regionuose, todėl investuotojai bus priversti vertinti praeitos savaitės įvykius, tačiau, tikėtina, galime sulaukti ir nežymaus akcijų rinkų teigiamo atšokimo, nuo praeitą savaitę buvusio staigaus kritimo.

Valiutų rinkos

Baigiantis savaitei EUR/USD valiutų kursas pakilo 0,39 proc. iki 1,3430 lygio ir tai didžiąja dalimi buvo sąlygota penktadienį paskelbtų JAV makroekonominių rodiklių. JAV dirbančiųjų pokytis be žemės ūkio sektoriaus liepos mėnesį susitraukė nuo 298 tūkst. iki 209 tūkst. augimo, tuo tarpu analitikai prognozavo, kad pastarasis pokytis turėtų siekti bent 230 tūkst. Taip pat išaugęs nedarbo lygis suteikė FED‘ui, kaip pateisinamą priežastį, ir toliau kurį laiką išlaikyti žemą bazinę palūkanų normą. Šiandien EUR/USD valiutų kurso lygis nežymiai pakilo ir laikosi ties 1,3420 riba. Kiek sumažėjus įtampai dėl „Banco Espirito Santo“ stabilumo bei šiandien diena neskelbiant papildomų makroekonominių įvykių, tikėtina, užsienio valiutų investuotojų akys kryps į Argentiną ir jos finansinės krizės sprendimo būdus. Bet koks tolimesnis delsimas sprendžiant šią situaciją, tiesiogiai grasina JAV ekonomikos stiprumui, o tai automatiškai neigiamai veikia JAV dolerio vertę prieš kitas pagrindines valiutas.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Penktadienį Baltijos akcijų rinkose tik Vilniuje buvo užfiksuotas nedidelis 0,02 proc. indekso kilimas tuo tarpu Talino ir Rygos akcijų biržų indeksai krito atitinkamai po 0,28 proc. ir 0,46 proc. Baigiantis savaitei bendrovė „Apranga“ paskelbė liepos mėnesio pardavimų apimtis. Remiantis duomenimis, grupės tinklo mažmeninė prekių apyvarta 2014 m. liepos mėnesį buvo 1,3% didesnė nei 2013 m. liepos mėn., o šių metų sausio – liepos mėnesiais grupės prekių apyvarta išaugo 9,0%, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Tokios naujienos teigiamai nepaveikė akcijos vertės penktadienį, akcijai koreguojantis 0,36 proc., tačiau pozicijoje buvo sulaukta tiesioginių sandorių, kurie stumtelėjo bendrą apyvartą iki 774 tūkst. eurų.

Taline aktyvumu išsiskyrė prekyba „Olympic Entertainment Group“ akcijomis. Pozicijoje buvo sudaryti 87 sandoriai, kuriais buvo perleista 359 tūkst. eurų, o akcijos vertė nukrito 0,51 proc. Penktadienį pasibaigus prekybos sesijai „Silvano Fashion Group“ paskelbė 6 mėnesių rezultatus, kurie buvo šiek tiek blogesni nei tikėjosi „Swedbank“ analitikai. Šiandien taip pat gali būti paskelbti „Tallink Grupp“ pardavimai, tad šios žinutės turėtų paskatinti aktyvesnę prekybą pastarųjų bendrovių akcijomis. Bendrai tikimės, kad Baltijos akcijų rinkos reaguos į bendras Europos akcijų rinkų tendencijas.

Swedbank
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Summus Capital“ išplatino debiutinę 10 mln. eurų vertės obligacijų emisiją (1)

Viena didžiausių nekilnojamojo turto investicijų bendrovių Baltijos šalyse – „Summus...

„Biržos laikmatis“: NASDAQ technologijų indeksas – naujose aukštumose

Įspūdinga „ Stoxx Europe 600“ teigiamų pokyčių serija nutrūko.

„Biržos laikmatis“: FED griežtina toną, JAV dolerio kursas šovė aukštyn

FED iki 2023 m. pabaigos prognozuoja du palūkanų normų didinimus.

„Biržos laikmatis“: akcijų rinkose toliau vyrauja pirkėjai, obligacijų kainų ralis stabtelėjo

„ Stoxx Europe 600“ septintą kartą iš eilės pasiekė rekordinį lygį.

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Populiarioje pajūrio vietoje poilsiautojams vietos gali nelikti: dėl didžiulio projekto užsimojo perbraižyti netgi draustinio ribas (1)

Krašto apsaugos ministerijos planai vienoje gražiausių pajūrio vietų, esančių Pajūrio...

Revoliucija pasaulinėje mokesčių santvarkoje: Lietuvai naudinga, o latviams ir estams – užuojauta (19)

Didžiajam septynetui susitarus prikirpti sparnus mokesčių vengėjams, ekonomistas Nerijus...

Vasha ryžosi atvirai išpažinčiai apie buvusio vyro neištikimybę, kankinusią krizę ir naują mylimąjį: jis grįžo į mano gyvenimą (16)

Gabrielė Rutkauskienė -Vasha šiandien, panašu, išgyvena vieną geriausių laikotarpių savo...

Atominių bombų radarai Indijos vandenyne užfiksavo mokslininkams negirdėtus signalus: aptiko itin retus gelmių gyventojus (1)

Mokslininkai Indijos vandenyne aptiko visiškai naują pigmėjinių mėlynųjų banginių...

Didžiausias nerimas dėl euro zonos bėdų slūgsta – randai nebus tokie gilūs kaip po 2008 metų (1)

Europos susirūpinimas, esą pandemija sukels neatitaisomą žalą darbo rinkai, jau pradeda atrodyti...

Kodėl į duobutes augalams sodinti deda žalios žuvies?

Jau ne pirmus metus įvairiose patarimų daržininkams svetainėse matyti pasiūlymas vietoje...

Liaudiškos priemonės kovai su kopūstų kenkėjais

Sultingi kopūstų lapai yra tikras masalas kenkėjams: kopūstų amarams, vikšrams, kryžmažiedėms...

Nidoje karantinas baigėsi: griaudėjo audringi vakarėliai, poilsiautojams taisyklės nebeegzistuoja (476)

Viskas, koronavirusas ir bjauriausia jo pasekmė – karantinas – baigėsi. Taip nusprendė ne...

Po stichinės kaitros užklups staigūs pokyčiai: didžiausios permainos laukia per Jonines išsami savaitės prognozė (20)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono vakarinė dalis. Visame krašte bus giedra ir sausa. Lengvas...

Nuo pirmadienio įsigalioja pakeitimai: kas keičiasi aktualu keliaujantiems, pokyčiai dėl izoliacijos, šalių sąrašas (26)

Nors epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėja, vis dažniau pasigirsta ir specialistų perspėjimai...