Pirmadienį 05.35 GMT (08.35 val. Lietuvos) laiku euras buvo netekęs 0,7 proc. vertės ir kainavo 0,9884 JAV dolerio už eurą.

Tai yra mažiausia euro vertė nuo 2002 metų gruodžio mėnesio.

Euro zonos valiuta JAV dolerio atžvilgiu silpsta nuo metų pat pradžios, o tendenciją dar labiau sustiprino ekonominiai neramumai ir neapibrėžtumas, kurį sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą.

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ penktadienį pranešė, kad savaitgalį turėjęs būti paleistas dujotiekis „Nord Stream“ liks išjungtas neribotą laiką.

Pasak Maskvos, per planinį trijų dienų trukmės techninės priežiūros sustabdymą turbinoje aptiktas „naftos pratekėjimas“ ir kad dujotiekis liks uždarytas, kol trūkumas bus pašalintas.

Tiekimas dujotiekiu turėjo būti atnaujintas šeštadienį.

Įvedus ekonomines sankcijas dėl Kremliaus invazijos į Ukrainą, Rusija sumažino arba sustabdė tiekimą įvairioms Europos valstybėms, todėl energijos kainos smarkiai išaugo.

Kremlius dėl tiekimo per „Nord Stream“ sumažėjimo kaltina Europos sankcijas, kurios, anot jo, blokavo „Siemens“ turbinos, remontuotos Kanadoje, grąžinimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją