aA
Nasdaq skelbia, jog „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019” iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbtos geriausiai su investuotojais dirbusios bendrovės , pasiekusios geriausių rezultatų skaidrumo, gerosios bendrovių valdysenos bei ryšių su investuotojais srityse. Pirmą kartą Baltijos rinkos apdovanojimų metu pagerbti ir kapitalo rinkos dalyviai, labiausiai prisidėję prie Baltijos šalių kapitalo rinkos vystymo, rašoma pranešime.
Paskelbti „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019” nugalėtojai

Remiantis organizatorių pranešimu, Listinguojamoms bendrovėms, biržų nariams, nuomonių lyderiams bei kitiems kapitalo rinkos dayviams buvo įsteigtos šešios nominacijos – „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimų“ nugalėtojai buvo paskelbti ir iškilmingai apdovanoti „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimų 2019“ tiesioginės vaizdo transliacijos metu, tuo pat metu sujungusios tris vertybinių popierių biržas Baltijos šalyse– „Nasdaq Tallinn“, „Nasdaq Riga“, „Nasdaq Vilnius“ bei Nasdaq CSD depozitoriumus. Pagerbiant apdovanojimų nugalėtojas – Nasdaq Baltijos rinkoje listinguojamas bendroves LHV Group, MADARA Cosmetics ir Lietuvos Energija – Adena Friedman, Nasdaq vadovė, pakvietė šias įmones į centrinę būstinę Niujorke simboliškai atidaryti biržos prekybos sesiją.

„Sveikiname pirmuosius „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimų“ bienalės nugalėtojus. Tikimės, jog šie skaidrumo, pridėtinės vertės akcininkams sukūrimo, gerosios bendrovių valdysenos, ryšių su investuotojais ryškūs pavyzdžiai įkvėps ir daugiau įmonių siekti aukštų standratų minėtose srityse“, – sako Indars Aščuks, Nasdaq Baltijos rinkos vadovas.

„Dėkojame visiems kapitalo rinkos dalyviams, kurie įdėjo daug pastangų drauge vystant ir kuriant pažangią Baltijos šalių kapitalo rinką.

„Nasdaq Baltijos šalių listinguojamos bendrovės buvo vertinamos pagal sukuriamą didžiausią pridėtinę vertę akcininkams, prekybos aktyvumą, pasiekimus bendrovių gerosios valdysenos praktikoje bei kaip šiuos įmonių pasiekimus vertino kapitalo rinkos dalyviai bei profesionalūs investuotojai. Kiekvienas iš šių kriterijų yra svarbus, dar daugiau – jie vienas kitą papildo“, – pažymėjo Geoffrey Mazullo, „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019“ vertinimo komisijos pirmininkas. „Galime teigti, jog bendrovė, kurių rezultatai, atsižvelgiant į visus tris pagrindinius kriterijus, yra puikūs, jau supranta skaidrumo, gerosios valdysenos pridėtinę vertę tiek teorijoje, tiek ir praktikoje. Investuotojai šį įdirbį jaučia ir tikisi, kad su jais bus dalinamasi informacija kasdieninėje veikloje“.

„LHV Group“, didžiausia Estijos finansų grupė, nugalėjo pagrindinėje kategorijoje „Geriausia Baltijos rinkos ryšių su investuotojais bendrovė“. Bendrovė „LHV Group“ yra vienas iš Baltijos rinkos flagmanų, taip pat veikianti ir kaip aktyvus Baltijos biržų narys bei valdanti Estijos pensijų fondus.

Latvijos „MADARA Cosmetics“, Europoje lyderiaujanti natūralios kosmetikos gamintoja, laimėjo kategorijoje „Geriausia ryšių su investuotojais bendrovė „First North“ rinkoje“. Šioje kategorijoje bendrovė pelnė apdovanojimą už aukštus skaidrumo, socialinės atsakomybės, informacijos atskleidimo investuotojams principus bei aktyviai įtraukiant investuotojų bendruomenę ir kitus kapitalo rinkos dalyvius į alternatyviąją rinką.

Lietuvos Energija, viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalysė, nugalėjo kategorijoje „Geriausias ryšių su investuotojais obligacijų emitentas“. Lietuvos energetikos įmonių grupė pelnė pripažinimą už geriausius ryšius su investuotojais tarp obligacijų emitentų bei vystant „žaliąsias“ investicijas regione.

Estijos „LHV Pank“ laimėjo kategorijoje „Metų narys“. Bendrovė buvo pagerbta už pastangas vystant kapitalo rinką, didinant prekybo aktyvumą, dalyvaujant Baltijos rinkos likvidumo programoje, taip pat šviečiant ir įtraukiant investuotojų bendruomenę į kapitalo rinką bei sėkmingai įgyvendinant viešiuosius akcijų siūlymus (angl. IPO) bei antrinius akcijų siūlymus (angl. SPO) Baltijos rinkoje.

„Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019“ metu pažymėti ir svarbiausi dvejų metų Baltijos kapitalo rinkos įvykiai. Nominacija „Metų įvykis kapitalo rikoje“ pažymėjo svarbiausius kapitalo rinkos momentus visose trijose rinkose: „Tallina Sadam“ IPO Estijoje, „Novaturo“ debiutą Lietuvos kapitalo rinkoje bei Latvijos „Altum“ listingavimą „Nasdaq Riga“ biržoje.

Ypatingasis apdovanojimas – „Metų sąjungininkas“ – šiemet atiteko Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui, už aktyvias pastangas ir ilgalaikį bendradarbiavimą, vystant Baltijos šalių kapitalo rinką. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas taip pat yra svarbus inkarinis investuotojas daugeliui įmonių Baltijos regione.

„Metų straipsnis“ kategorijoje nominuoti žurnalistai bei žiniasklaidos priemonės Baltijos rinkoje, labiausiai prisidėjusios prie Baltijos šalių kapitalo rinkos aktualių klausimų viešinimo, tuo pat metu aktyviai įsitraukusios vystant pažangią Baltijos šalių kapitalo rinką. Estijoje šis apdovanojimas atiteko „Äripäev“ žurnalistui už publikaciją „Belaukiant naujų IPO“, Lietuvoje šį apdovanojimą pelnė „Verlo žinių“ Finansų rinkų skyriaus redaktorius Paulius Čiulada už publikaciją, kurioje analizuojami Lietuvos kapitalo rinkos iššūkiai. Tuo pat metu „Verslo žinios“ pagerbtos ir už ilgametį indėlį, nušviečiant kapitalo rinkos problematiką visuomenei. Latvijoje Mārtiņš Apinis, „DIENA“ leidinio žurnalistas įvertintas už nuopelnus, aktyviai nušviečiant kapitalo rinkos problematiką Latvijos spaudoje.

Atnaujintos koncepcijos „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019“ bienalė – jungtinė Nasdaq vertybinių popierių biržų ir Nasdaq CSD iniciatyva. „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019“ įgyvendino Baltijos rinkos ir tarptautiniai kapitalo rinkos, įmonių gerosios valdysenos, skaidrumo, ryšių su investuotojais praktikos ekspertai.

„Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2019“ nugalėtojai:

Geriausia ryšių su investuotojais bendrovė (TOP 3):

1. AS LHV Group

2. AB Šiaulių Bankas

3. AB „Klaipėdos Nafta"

Geriausia ryšių su investuotojais bendrovė „First North“ rinkoje (skelbiamas tik pirmos vietos nugalėtojas):

AS MADARA Cosmetics

Geriausias ryšių su investuotojais obligacijų emitentas (TOP3):

1. Lietuvos Energija, UAB

2. AS Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM)

3. AS Inbank

Metų narys (TOP3):

1. AS LHV Pank

2. Swedbank AS

3. AS SEB Pank

Metų įvykis kapitalo rinkoje

1. Tallinna Sadam IPO Estijoje

2. „Novaturo“ debiutas Baltijos Oficiliajame prekybos sąraše Lietuvoje
3. „ALTUM“ debiutas Baltijos skolos vertybinių popierių rinkoje Latvijoje.

Metų sąjungininkas:

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas

Metų straipsnis:

„Laukiant naujų IPO“, Kaspar Allik, Äripäev, Estija
„Lietuvos tapsmas besivystančia šalimi – sunkiai pasiekiama svajonė“, Paulius Čiulada, „Verslo žinios, Lietuva.

Mārtiņš Apinis, leidinio „DIENA“ žurnalistas apdovanotas už geriausią Baltijos kapitlo rinkos aktualijų nušvietimą Latvijos žiniasklaidoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Kalašnikov“ pardavimai pernai ūgtelėjo 3,8 karto (20)

Didžiausias Rusijos šaulių ginklų gamintojas – koncernas „ Kalašnikov “ pranešė...

„Brexitas“ smogs vokiečių pajamoms, o JAV, Kinijai ir Rusijai bus naudingas (13)

Vokietijos pajamos patirs didelį „Brexito“ smūgį, nepriklausomai nuo to, koks Didžiosios...

Lietuvos bankas pritarė antrojo „Eika“ NT fondo steigimui (1)

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtos...

Paryžius – brangiausias Europos miestas: moterų kirpimas čia kainuoja 105 eurus brangiausi pasaulio miestai (122)

Paskelbtame brangiausių pasaulio miestų sąraše pirmą kartą pirmąją vietą dalijasi trys...

Lietuvos investicijų fondų turtas pernai sumenko 14,5 proc.

Lietuvoje registruotų kolektyvinio investavimo subjektų (KIS) turtas praėjusių metų pabaigoje...

Top naujienos

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (112)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (180)

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos...

Iš degančio sunkvežimio išsigelbėjęs vairuotojas: viskas įvyko akimirksniu (2)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį sostinėje sunkvežimio vairuotojui teko šokti iš...

Prisvilęs naujojo stratego debiutas: pirmavusi Lietuva neatsilaikė prieš Liuksemburgą (338)

Lietuvos futbolo rinktinė nesėkmingai startavo 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankoje ir B...

Paviešinta Gianlucos Vacchi nuotrauka rodo kardinalius šokančio milijonieriaus pokyčius: ko nedavė gamta, pridėjo medicina (14)

Niekam ne paslaptis, kad pleibojumi pramintas italų milijonierius Gianluca Vacchi yra patyręs...

Sinoptikė: šeštadienis bus ramus ir saulėtas (39)

Penktadienis Vilniuje – graži, saulėta ir gana šilta diena, tačiau koks laukia savaitgalis? Apie...

Juozas Ruolia: kodėl patys medikai gydant vėžį taiko vandenilio peroksido efektą, bet ligoniams jo vartoti nerekomenduoja (130)

Interneto platybėse netrūksta stebuklingų receptų, neva gydančių vėžį. Žmonės geria ir...

Tik dabar lentelę nagrinėsiantis Jasikevičius: variantų buvo tiek, kad galva svaigo (22)

Eurolyga šį pavasarį teoriškai dar gali grįžti į „Žalgirio“ areną, bet jei tai buvo...

Trakų „Trasalis“ ir vėl parduodamas: prašo triskart mažiau, nei pirmą kartą (66)

Trakuose įsikūrusio viešbučio ir pramogų bei vandens relaksacijos centro „ Trasalis “...