Saugiomis investicijomis laikomų jenos ir Šveicarijos franko kursas pakilo, tačiau JAV dolerio vertė smuko.

Šalims įvedant naujus kelionių apribojimus, oro linijų bendrovių ir turizmo grupių akcijos pinga, didelių nuostolių patyrė ir energetikos grupės.

„Akcijų rinkos smarkiai krito <...> baiminantis, kad nauja COVID-19 atmaina lems naujus uždarymus, mobilumo apribojimus ir lėtesnį ekonomikos augimą“, – pažymėjo „Markets.com“ vyriausiasis rinkos analitikas Neilas Wilsonas (Neilas Vilsonas).

Po staigių kritimų Azijoje, pagrindinės Europos akcijų rinkos artėjant vidurdieniui krito mažiausiai 3 procentais.

Naftos kainos nukrito 6–7 procentais.

„Tai gąsdinanti naujiena“ apie virusą, todėl ji galėjo sukelti automatiną reakciją, pažymėjo Kyle'as Rodda (Kailas Roda) iš „IG Markets“.

Tuo tarpu „United First Partners“ analitikas Justinas Tangas (Džastinas Tangas) teigė, kad nors pastarosios naujienos kelia nerimą, „pasaulis tai jau išgyveno anksčiau“, kai paplito delta atmaina, ir pridūrė, kad vyriausybės jau žino, kaip susidoroti su situacija.

„Tikimasi mutacijų, o ne kažko nežinomo“, – teigė analitikas.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patarė neįvesti naujų kelionių apribojimų dėl naujosios COVID-19 atmainos B.1.1.529.

Organizacija pridūrė, kad prireiks „keleto savaičių“, kol mokslininkai supras Pietų Afrikoje aptiktos atmainos poveikį.

Vokietijos „BioNTech“ teigė tirianti, kaip efektyviai kartu su JAV vaistų milžine „Pfizer“ sukurta vakcina apsaugo nuo naujosios atmainos.

„Tikimės daugiau laboratorinių tyrimų duomenų ne vėliau kaip po dviejų savaičių. Šie duomenys suteiks daugiau informacijos apie tai, ar dėl B.1.1.529 <...> gali prireikti pakoreguoti mūsų vakciną, jei atmaina išplis visame pasaulyje“, – teigė „BioNTech“ atstovas spaudai.

Londono indeksas FTSE penktadienį per pietus buvo sumažėjęs 3 proc., Franfurto DAX – 2,9 proc., Paryžiaus STOXX 50 – 3,7 procento.

Tuo tarpu Tokijo „Nikkei 225“ penktadienį smuko 2,5 proc., Honkongo „Hang Seng Indexu“ – 2,5 proc. Šanchajaus „Composite“ – 0,6 procento.

Niujorko birža nedirba dėl Padėkos dienos šventės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)