Apie tai, kad UBS perka „Credit Suisse“ pranešta sekmadienio vakarą. Savaitgalį šiuo klausimu buvo surengtos skubios derybos. Pastaruoju metu buvo sunerimta dėl galimo „Credit Suisse“ žlugimo – bankas veikiausiai pajuto JAV bankų sektoriuje kilusios krizės padarinius, už Atlanto žlugus keliems kreditoriams.

Kaip teigiama, UBS sutiko įsigyti „Credit Suisse“ už 3,23 mlrd. JAV dolerių (3,03 mlrd. eurų). Šveicarijos vyriausybė sekmadienį tvirtino, kad šio sandorio tikslas – neleisti, jog dabartiniai ekonominiai neramumai išplistų po Šveicariją ir už jos ribų. Pranešimai apie keleto JAV bankų žlugimą pakurstė nuogąstavimus dėl galimos platesnės bankų krizės.

Pirmadienio rytą UBS akcijų kaina vienu metu buvo sumenkusi 12 proc. Tuo metu „Credit Suisse“ akcijų kaina buvo beveik 64 proc. mažesnė.

„Credit Suisse“ ir UBS yra vieni iš 30 pasaulio bankų, tarptautinėje bankininkystės sistemoje laikomi „sistemiškai svarbiais bankais“, tad kartu ir pernelyg dideliais, kad juos ištiktų žlugimas. Nepaisant to, pastaruoju metu rinkose buvo pastebėta ženklų, kad „Credit Suisse“ galimai buvo pradėta laikyti silpnąja grandimi.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės