Azijos biržose šįryt dominuoja išpardavimo nuotaikos (8.30 val. Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI -0,91 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ -1,14 proc., Honkongo „Hang Seng“ -2,51 proc., Indijos „BSE 30“ -0,23 procento). Kinijos juanis JAV dolerio atžvilgiu atpigo 0,44 proc. (iki 6,90 juanio už dolerį). Tai didžiausias kurso smuktelėjimas per pastaruosius tris mėnesius. Investuotojų nerimas dėl Kinijos auga šalies valdžiai pripažinus, kad šalyje pasirodęs naujos rūšies virusas yra užkrečiamas tarp žmonių.

Kredito reitingų agentūra „Moody‘s“ sumažino Honkongo reitingą nuo Aa3 iki Aa2. „Moody‘s“ motyvavo savo sprendimą didėjančiais Honkongo autonomijos nuo Kinijos apribojimais ir valdžios negebėjimu spręsti politinius, socialinius ir ekonominius iššūkius.

Japonijos centrinis bankas nepakeitė -0,10 proc. bazinės palūkanų normos, bet šiek tiek pagerino 2020 m. šalies ekonomikos augimo prognozę (nuo 0,7 iki 0,9 procento). Ateities sandoriai JAV akcijų indeksais šįryt rodo smukimą („S&P 500“ -0,54 proc., „Dow Jones“ -0,42 procento).

Atnaujinus prekybą „Grigeo“ akcijomis, jų kaina šovė aukštyn. Vakar bendrovės akcijų kaina pakilo 7,21 proc. (iki 1,19 euro už akciją), prekybos apyvarta siekė 195,8 tūkst. eurų. Penktadienį dalį prekybos sesijos prekyba „Grigeo“ akcijomis buvo sustabdyta dėl esminės informacijos skelbimo, o vėliau išplatintas pranešimas apie Klaipėdos prokuratūros ikiteisminio tyrimo byloje pareikštus įtarimus „Grigeo Klaipėda“ ir trims buvusiems bei esamiems bendrovės darbuotojams dėl galimai išleistų neišvalytų nuotekų į Kuršių marias.

Aktyviau vakar prekiauta tik Šiaulių banko akcijomis (+0,75 proc., sudaryti 185 sandoriai už 480,1 tūkst. eurų). „Tallink Grupp“ akcijos pabrango 2,25 proc., iki lygiai 1 euro už akciją (apyvarta 203,5 tūkst. eurų).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)