aA
Prie šių metų žemumų priartėjęs EUR/USD kursas vakar skatino Europos akcijų augimus, o Amerikos indeksai krito, investuotojams vertinant vakar vakare pasibaigusį FED posėdį. Vokietijos DAX bei Stoxx Europe 600 augo atitinkamai +1,51 proc. bei +0,63 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo vasario pradžios, Britanijos FTSE 100 stiebėsi +0,3 proc., o Amerikos Dow Jones bei S&P 500 traukėsi po -0,72 proc.
© AFP/Scanpix

Vakar pasibaigusio susirinkimo metu, Amerikos Federalinis Rezervas nusprendė nekelti šalies bazinės palūkanų normos ir paliko ją lygią 1,5 – 1,75 proc. Šalies ekonomikos augimas, remiantis po susitikimo paskelbtu pranešimu, išliko stabilus, tačiau nestiprėjo, o artimiausiu metu FED valdyba tikisi stabilaus ūkio augimo, kuris leistų vykdyti stabilią monetarinio griežtinimo politiką. FED nepakeitė požiūrio į šalies infliaciją, kuri, remiantis savaitės pradžioje paskelbtais duomenimis priartėjo prie tikslinio centrinio banko lygio ir taip nesuteikė rinkai daugiau aiškumo dėl palūkanų normos kėlimo spartos šiais metais. Nepaisant to, rinkoje vis tiek neabejojama, kad kito FED susitikimo metu, kuris įvyks birželio 13 d. bazinė palūkanų norma bus pakelta ketvirčiu procento. Darbo rinka įvertinta kaip stipri, o tai patvirtino vakar pasirodę makroekonominiai rodikliai: balandį JAV buvo sukurta 204 tūkst. naujų darbo vietų, neskaičiuojant žemės ūkio bei viešojo sektoriaus ir nepaisant to, kad šis rezultatas mažėjo nuo 228 tūkst., tačiau vis tiek sugebėjo viršyti 198 tūkst. vnt. lūkesčius. Rinkos reakcija į FED pranešimą buvo nuosaiki: JAV 10 m. obligacijų pajamingumas nuosaikiai augo ir prekybos sesiją baigė ties 2,9644 lygiu (+0,38 proc.), o 2 metų pajamingumas augo +0,66 proc. iki 2,5042 lygio. Akcijų rinkose JAV kasdieninio vartojimo prekių bei paslaugų kompanijos vakar krito daugiau nei 1,9 proc., reaguodamos į FED komentarą, kad šalies namų ūkių išlaidų augimas praėjusį ketvirtį mažėjo, lyginant su prieš tai buvusiu laikotarpiu.

JAV energetikų akcijos vakar buvo vienintelės regione, kurios fiksavo augimą ir S&P 500 indekso sudėtyje stiebėsi +0,39 proc., investuotojams stengiantis pasverti atsargų bei naftos gavybos augimą iliustruojančius šalies naftos rinkos duomenis bei JAV sankcijų Iranui atnaujinimo riziką. Žaliavinės naftos atsargų augimas buvo sparčiausias nuo šių metų sausio pabaigos bei lygus 6,2 mln. barelių (+1,45 proc.) ir 5 kartus pranoko analitikų lūkesčius. Benzino atsargos tuo tarpu augo +1,17 mln. barelių (+0,49 proc.) nors buvo tikimasi neženklaus jų traukimosi. Naftos produktų perdirbimas augo +0,3 proc. (prognozė +0,5 proc.), o naftos produktų paklausa per pastarąsias 4 savaites traukėsi -1,29 proc. Naftos gavybos apimtys praėjusią savaitę toliau tęsė augimą ir pasiekė 10,619 mln. barelių lygį. Iki kitos savaitės pabaigos JAV prezidentas turėtų paskelbti sprendimą, ar atnaujins sankcijas Iranui, dėl šios šalies galimai vykdomos branduolinės programos. Teigiama, kad rinkos dalyviai susilaiko nuo naujų sandorių sudarymo su trečia pagal dydį OPEC nare, kol nebus paskelbtas D. Trumpo sprendimas. JAV prezidentas yra nurodęs, kad sprendimą dėl sankcijų atnaujinimo priims iki gegužės 12 dienos. Brent rūšies naftos kaina į naujienas reaguoja nuosaikiai, ir trečią sesiją iš eilės nenutolsta nuo 73,2 JAV dolerių lygio.

Azijoje šiandien bei rytoj prekyba nebus vykdoma Japonijos rinkoje, o kitos regiono rinkos vertino nuosaikų FED požiūrį į JAV infliaciją ir judėjo žemyn. 08:18 val. Pietų Korėjos KOSPI fiksavo -0,56 proc. kritimą, o Kinijos CSI 300 traukėsi -0,16 proc.

Valiutų rinkos

Vakar Euro zonoje buvo paskelbtas galutinis regiono pramonės užsakymų rodiklis, kuris balandžio mėnesį netikėtai buvo lygus 56,2, kai tuo tarpu išankstiniai duomenys buvo lygūs 56,0. Tuo tarpu regiono metinis BVP augimas, kuris taip pat buvo paviešintas vakar, pirmąjį šių metų ketvirtį išankstiniais duomenimis atitiko lūkesčius tačiau mažėjo nuo 2,8 iki 2,5 proc. Po naujienų paskelbimo EUR/USD kursas vakar prekybos sesiją baigė krisdamas -0,35 proc. iki 1,1951 lygio, o šiandien ryte, pirmą kartą per šią savaitę, judėjo į viršų ir 08:39 val. fiksavo +0,31 proc. augimą iki 1,1988 lygio.

Neigiama linkme pajudėjo ir nuo savaitės pradžios augęs USD/JPY kursas, kuris šiandien ryte fiksavo -0,23 proc. kritimą ir laikėsi ties 109,59 lygiu.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos vertybinių popierių rinkoje trečiadienį buvo sugeneruota 7,459 mln. Eur apyvarta. Nedidelės apyvartos „Latvijas Gaze“ pozicijoje užteko, kad Rygos indeksas augtų +7,59 proc., Vilniaus kilo +0,07 proc., o Talino traukėsi -0,64 proc. „Olympic Entertainment Group“ pozicijoje vakar buvo sugeneruota 6,38 mln. Eur apyvarta.

„Apranga“ vakar iškart prasidėjus prekybos sesijai paskelbė, kad balandžio mėnesio pardavimai sudarė 16,9 mln. Eur ir buvo 8,7 proc. didesni lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Geromis naujienomis rinkoje pasinaudojo pardavėjai, kurie bendrovės akcijos kainą vakar sumažino -1,17 proc. iki 2,53 Eur lygio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Baltarusija žengė svarbų žingsnį kriptovaliutų srityje – pristatė unikalią platformą (1)

Antradienį, sausio 15 dieną, Baltarusija oficialiai pristatė specialią platformą, kur už...

Vokietijos ginklų eksportas pernai patyrė didelį nuosmukį (7)

Vokietijos ginklų eksportas 2018 metais smuko beveik ketvirtadaliu, palyginti su ankstesniais...

Analitikai: praėjusią savaitę dujos brango 12 procentų

Energetikos sektoriuje praėjusią savaitę labiausiai - 12,38 proc. - brango dujos , savaitinėje...

Rusijos eksportas pernai augo 27,5 proc., importas – 6,4 proc. (19)

Rusijos eksportas pernai sausio-lapkričio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu...

Rusijos naujų automobilių rinka 2018-aisiais augo 13 proc. (19)

Beveik 147 mln. gyventojų turinčioje Rusijoje 2018 metais parduota 1,8 mln. naujų asmeninio...

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (32)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (35)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (46)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (21)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Nuslėpti pasikėsinimai į sovietų generalinius sekretorius: kaip išaiškinti sąmokslai ir kodėl visi mėginimai buvo nesėkmingi (83)

Pasikėsinimai į valstybių vadovus vykdomi visame pasaulyje. Ir tik Sovietų Sąjungoje dėl...

„Panathinaikos“ strategui po pertraukos patiko tik „Žalgirio“ arena

Rickui Pitino amerikietiška bendravimo maniera padeda aplenkti nemalonius klausimus, bet duoda mažai...

Pralaimėjimų šleifo nusikratę žalgiriečiai žavėjosi savo energija, Lekavičius nuo komentaro išsisuko (3)

Po pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ „Žalgirio“ rūbinėje aidėjo juokas,...

Savaitgalį laukia mažesnis šaltukas

Šeštadienio naktį dar spės pasnigti daugelyje šalies vietovių, bet sniego iškris nedaug....

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (77)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Vakaro viešnios nepagailėjo intriguojančių detalių – iškirpčių ir gilių skeltukų (60)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre startavo „Žmonių“...