Aukso kainų šuolis užfiksuotas ankstyvą pirmadienio rytą, kiek vėliau kainos stabilizavosi ties 1 577,26 dolerio už Trojos unciją riba. Nepaisant sumažėjimo, tai yra 1,6 proc. didesnė aukso kaina nei penktadienį.

Gruodžio pradžioje aukso kaina siekė apie 1 450 dolerių už Trojos unciją, tačiau kaina augo dėl kylančios įtampos Artimuosiuose Rytuose. Praėjusią savaitę, JAV nukovus Irano generolą Qasemą Soleimani, užfiksuotas pastarasis aukso kainų šuolis.

Pirmadienio kainos pakilimui įtakos taip pat galėjo padaryti JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimas surengti daugiau atakų prieš Iraną, jei šis atsakys Vašingtonui dėl nužudyto Q. Soleimani.
Irano aukščiausi pareigūnai žada keršyti. Tuo tarpu Irako parlamentarai pritarė rezoliucijai, kuria raginama iš šalies pašalinti visus amerikiečių karius. Tokiu būdu ir Irakas susilaukė D. Trumpo grasinimų sankcijomis.

Nerimas dėl regiono stabilumo taip pat paveikė akcijų rinkas. Japonijos akcijų indeksai pirmadienį smarkiai smuko. Pagrindinis „Nikkei 225“ indeksas sumenko 451,76 punkto, arba 1,91 proc. iki 23 204,86 punkto.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)