FED, kaip ir tikėtasi, vakar padidino palūkanų normų intervalą iki 4,50-4,75 procento. J. Powellas atkreipė dėmesį, kad kainų augimo tempas pastaruoju metu lėtėja, bet pridūrė, kad palūkanų normos turėtų būti padidintos dar keletą kartų. JAV akcijų indeksų pokyčiai prieš posėdį buvo neigiami, bet po jo rinkoje ėmė dominuoti pirkėjai (dienos pokytis – „S&P 500“ +1,05 proc., NASDAQ +2,00 procento).

Jau pasibaigus prekybai, „Meta“ paskelbė gana optimistinę pajamų prognozę ir padidino savų akcijų supirkimo programą iki 40 mlrd. JAV dolerių. Po-prekybinės sesijos metu bendrovės akcijų kaina pakilo 20,16 procento. JAV dolerio kursas euro atžvilgiu smuktelėjo 1,17 proc. (iki 1,099 dolerio už eurą).

Vakar paskelbtas ADP naujų darbo vietų rodiklis buvo gerokai mažesnis, negu tikėtasi (106 tūkst., prognozių mediana 180 tūkst.), kas investuotojams suteikė vilties, kad JAV darbo rinka vėsta ir infliacinis spaudimas mažės. Sprendžiant iš palūkanų normų ateities sandorių, rinkos dalyviai iš FED tikisi dar vieno palūkanų normų padidinimo 25 baziniais punktais.

Šiandien posėdžiaus ECB ir Anglijos bankas – manoma, kad abu centriniai bankai padidins palūkanas po 50 bazinių punktų. Sausį metinis infliacijos tempas euro zonoje siekė 8,5 proc. – 0,4 proc. punkto mažiau, negu prognozuota. Bazinis rodiklis (atmetus maisto ir energetikos elementus) siekė 5,2 proc. – 0,1 proc. punkto daugiau, negu prognozuota.

Azijos akcijų biržose šįryt aiškios krypties neatsirado – 8.45 val. Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI buvo pakilęs 0,20 proc., Indijos „BSE 30“ 0,30 proc., Honkongo „Hang Seng“ smuktelėjo 0,11 procento. Ateities sandoriai JAV akcijų indeksais rodo kilimą („S&P 500“ +0,32 procentų). Pasibaigus prekybos sesijai JAV, ketvirčio finansinius rodiklius paskelbs „Apple“, „Alphabet“ ir „Amazon“.

Baltijos šalių biržose aktyviausiai prekiauta „Enefit Green“ akcijomis – jų perleista už 701,4 tūkst. eurų, kaina sumažėjo 0,32 procento. Didžiausiais kainų pokyčiais išsiskyrė „Coop Pank“ (+1,93 proc.) ir „Linas Agro Group“ (+1,33 procento). Pasibaigus prekybai, „Apranga“ pranešė, kad sausį grupės apyvarta siekė 22,9 mln. eurų – 28,6 proc. daugiau, negu 2022 m. sausį. „Harju Elekter“ šįryt pranešė apie pasirašytą 2,7 mln. eurų vertės sutartį su Švedijos duomenų centrų valdytoju „atNorth“ dėl transformatorių įrengimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės