JAV darbo rinka lieka įkaitusi

Spalio 7 d. buvo paskelbta, kad rugsėjį JAV sukurta 263 tūkst. darbo vietų – 8 tūkst. daugiau, negu prognozuota, o nedarbo lygis netikėtai nukrito nuo 3,7 iki 3,5 procento. Vidutinis valandinis atlygis, kaip ir tikėtasi, augo 5 proc. metiniu tempu. Šie duomenys sustiprina tikimybę, kad artimiausiame lapkričio 2 d. posėdyje FED vėl padidins palūkanas 75 baziniais punktais, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Bloomberg Economics“ skaičiavimais, vidutinė bazinė palūkanų norma pasaulyje nuo 4,7 proc. dabar iki metų pabaigos turėtų padidėti iki 5,2 proc., o piką po to pasiekti jau netrukus – ties 5,4 procento.

„S&P 500“ akcijų indeksas spalio 7 d. nukrito 2,80 proc., technologijų sektoriaus NASDAQ – net 3,80 procento.

JAV vyriausybės 10-ies m. obligacijų pajamingumas pakilo 5 baziniais punktais, iki 3,88 procento. JAV iždo vertybinių popierių pajamingumai augo jau dešimtą savaitę iš eilės – tai ilgiausiai trunkantis kilimas nuo 1984 metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Rinkos dalyviai nekantriai laukia spalio 13 d. pasirodysiančių JAV rugsėjo mėn. infliacijos duomenų (prognozuojamas 8,1 proc. augimo tempas). Prognozes viršiję rugpjūčio mėn. rodikliai sukėlė nemenką rizikingų aktyvų išpardavimą.

Brent“ tipo nafta brango penktą prekybos sesiją iš eilės (+3,71 proc., iki 97,92 JAV dolerio už barelį). Nors abejojama, ar OPEC+ šalims pavyks sklandžiai įgyvendinti susitarimą sumažinti naftos gavybą 2 mln. barelių per dieną, toks scenarijus atrodo realus, jeigu Rusija nesutiktų su taikomomis kainų lubomis ir sustabdytų tiekimą.

Pirmadienį, spalio 10 d., išpardavimo nuotaikos vyrauja ir Azijos šalių biržose – 8.45 val. Lietuvos laiku Honkongo „Hang Seng“ buvo nukritęs 2,77 proc., Kinijos „Shanghai Composite“ 0, 90 proc., Indijos „BSE 30“ 1,15 procento. Prie pesimistinių nuotaikų prisidėjo ir žinia, kad JAV išplėtė apribojimus Kinijai dėl mikroshemų gamyboje naudojamų technologijų perdavimo.

Baltijos šalių biržose – ramybės oazė

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, OMXB indeksas spalio 7 d. pakilo 0,14 proc., savaitinis pokytis (+0,61 proc.) buvo teigiamas po septynias savaites trukusio išpardavimo.

Investuotojams lūkuriuojant trečiojo ketvirčio rezultatų skelbimo sezono, didelių kainos pokyčių neužfiksuota – daugiau, negu 1 proc. tarp bent 20 tūkst. eurų prekybos apyvartą pasiekusių bendrovių išsiskyrė tik „AUGA group“ (-1,59 proc., iki 0,39 euro už akciją).

Linas Agro“ jau pasibaigus prekybai paskelbė spalio 28 d. vyksiančio akcininkų susirinkimo sprendimų projektus, tarp kurių – siūlymas išmokėti 5 mln. eurų dividendų (0,0313 euro už akciją) už finansinius metus, pasibaigusius 2022 m. birželio 30 dieną.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės