aA
Šiandienos technologijų bumas visame pasaulyje lemia nuolat augantį gabių profesionalų poreikį. Nepaisant to, dalis talentų, kaip ir jų įgūdžių, lieka nerealizuoti. Koją kiša ir baimės, ir nepasitikėjimas savimi, ir blaškymasis, ir stereotipai. Technologijų srityje dirbančių moterų dalis šiandien vis dar tesudaro vos daugiau nei penktadalį. Nors nėra konkrečių skaičių, tačiau jau dabar matyti, kad komandose trūksta įvairių kultūrų žmonių, o, kuriant produktus ar paslaugas, kuriuos turės naudoti plačioji visuomenė – ir vyresnio amžiaus darbuotojų, galinčių padėti suprasti poreikius ir problemas, kurie dar ne visiems suprantami.
Vytautas Ašeris
© Asmeninio albumo nuotr.

Ir, nors vis daugiau organizacijų deklaruoja įvairovę kaip vertybę, gan dažnai įmonėse ji suvokiama labai formaliai – kaip dar vienas iš viršaus nuleistas reikalavimas. Vis tik moksliniai tyrimai rodo, kad natūrali ir ne tik popieriuje, bet realybėje egzistuojanti, įvairovė suteikia kompanijoms daugiau kūrybinio potencialo.

Reikia pripažinti, kad situacija pamažu keičiasi į gera – prieš penkiolika metų moteris kandidatė į darbą IT srityje buvo retenybė, o šiandien jau tuo (beveik) nebesistebime. Nebeliko neįprastumo faktoriaus.

Bet „pamažu“ yra gerokai per lėtas tempas šiandieniniam pasauliui. Kol į pirmą vietą bus keliami stereotipai, o ne realūs gebėjimai ir kompetencijos, tol organizacijos ir finansinių technologijų sektorius šalies mastu praleidinės galimybes ir konkurencinį pranašumą.

Lygybė ir įvairovė ne tik teisinga, bet ir apsimoka

Įvairovės privalumų ar, greičiau, jos nebuvimo trūkumų toli ieškoti nereikia. Užtenka užduoti sau keletą klausimų. Pusė pasaulio populiacijos sudaro moterys: jos yra tiek vartotojos, tiek kūrėjos. Tad kaip vien iš vyrų sudaryta komanda gali tikėtis sukurti sėkmingą, į globalią rinką orientuotą produktą ar paslaugą? Ir kaip galima tikėtis pritraukti gabiausius talentus, jei ignoruosime daugiau kaip pusę potencialių kandidatų?

Lietuvoje šiandien turime galimybę tapti lyderiais, nes, žvelgiant globaliu mastu, IT versle vis dar dominuoja vyrai. Netgi srities pirmūnės – „Apple“, „Facebook“, „Google“ ir „Microsoft“, kurios kaip vieną svarbiausių vertybių įvardija lyčių įvairovę, pačios nebūtinai gali ja pasigirti – moterys šiose kompanijose tesudaro vos trečdalį visų darbuotojų.

Lygybės ir įvairovės (lyčių, etninės ar rasinės) naudą įmonei patvirtina vis daugiau mokslinių tyrimų. Ši nauda labai konkreti ir apčiuopiama, atsispindinti ir įmonių finansiniuose rezultatuose.

Štai investicijų banko „Morgan Stanley“ atlikta analizė parodė, kad įmonės, pasižyminčios geresniu lyčių balansu, galėjo pasigirti ir geresniais nuosavo kapitalo pelningumo (angl. return on equity, ROE) rodikliais nei įvairovei mažiau dėmesio skiriančios kompanijos. Šioms išvadoms antrina ir konsultacijų kompanijos „McKinsey“ tyrimas, parodęs, kad geriausiai lyčių įvairovę įtvirtinančios bendrovės turi 15 proc. didesnę tikimybę pasiekti geresnių finansinių rezultatų. Kitos studijos atskleidė, kad lyčių aspektu lygesnės kompanijos džiaugiasi didesniais pardavimais, geresniu klientų pasitenkinimo laipsniu bei aukštesniu pelningumu.

Keli skirtingi požiūriai geriau nei vienas

Svarbus natūralios įvairovės suteikiamas privalumas – mąstymo įvairiapusiškumas. Šiandien turime pakankamai potencialo ir kompetencijų kurti inovatyvius produktus. Mūsų profesionalai jau išauga iš užduočių teikti antraeiles palaikymo darbų paslaugas tarptautinėms kompanijoms. Tačiau norėdama sukurti sėkmingą, nusistovėjusias praktikas keičiantį, inovatyvų produktą ir paslaugą, komanda nebegali būti tik „stipri savo profesinėje srityje“. Tai būtina, bet nepakankama sąlyga.

Komanda privalo būti kūrybiška, mąstyti nestandartiškai ir būti „vikri“ – kitaip tariant, lanksti, gebanti prisitaikyti ir imli naujovėms. Dar daugiau – skirtumą tarp sėkmingo, proveržį sukeliančio produkto ir tiesiog vidutiniško sprendimo, kuriam greit atsiras dešimtys kokybiškesnių alternatyvų, lemia komandos gebėjimas pastebėti poreikį ar problemą.

Paprastas pavyzdys: projekto vykdymui gali surinkti 5 labai stiprius specialistus, kurie mąstys labai panašiai. Rezultatą jie sukurs gan greitai ir gan gerai. Tačiau tai nereiškia, kad sukurtas produktas bus sėkmingas. Jei komandos nariai mąstys panašiai ir turės panašią patirtį, labai tikėtina, kad jų produktui trūks universalumo, o sukurtas sprendimas bus veikiau vidutinis nei išskirtinis ir darantis pokytį. Būtent įvairovė, skirtingi požiūriai ir perspektyvos padeda kurti reikšmingas inovacijas. Be abejo, savaime vien įvairovės nepakanka – tam visų pirma reikia profesinių įgūdžių, kurių turi turėti visi įvairiapusiškos komandos nariai.

Vien įvairovė savaime sėkmės negarantuoja

Mano patirtis „Danske Bank“ leido patirti, kad įvairovės ir įgūdžių derinys visada suteikia pranašumą. Teko dirbti komandose, kurias sudarė įvairių tautybių žmonės: greta lietuvių – amerikiečiai, ispanai, danai, baltarusiai ir rusai. Apie pusę dabartinės komandos narių – moterys.

Tačiau, ar įvairovė pati savaime sudaro sąlygas gerokai geresniam rezultatui pasiekti? Manau būtinos dvi dedamosios: aukštas komandos narių emocinis intelektas (ypač – empatija, kuri padeda suprasti kitokį požiūrį) ir lyderystė – tiek komandos, tiek įmonės lygmenyje.

Be to, tam, kad įvairovė komandoje duotų geresnį rezultatą, ji turi būti savaime suprantama ir atsirasti kuo natūraliau. Niekam neturi kilti nuostaba programuotojų komandoje matant moteris, įvairiausio amžiaus ir tautybės žmones, jei (esminė sąlyga) jų kompetencijų ar asmeninių savybių reikia komandai ir jos duoda pridėtinę vertę. Ne mažiau svarbu, kad įvairovė nebūtų forsuojama aklai – pirmuoju smuiku visada turi griežti profesiniai gebėjimai ir kompetencijos, antraip vargu, ar turėsime galimybes sukurti vertingus sprendimus, o dar ir rizikuosime pakenkti atmosferai komandoje.

Galų gale, dirbti komandoje, kurioje kartu susitinka skirtingų lyčių, kultūrų, pažiūrų žmonės yra ir gerokai įdomiau. O šiandienos darbo rinkos sąlygomis sugebėti išlaikyti darbuotojų susidomėjimą reiškia turėti ir gerokai didesnį lojalumą bei motyvaciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Rasa Katilienė. Herojinį vadovą keičia pokyčių agentas

Drąsiai rizikuojančio, herojiško, aplinkinių garbinamo lyderio era eina į pabaigą. Vis...

Mečislavas Atroškevičius. Mitai apie vairuotojo profesiją (4)

Viešoje erdvėje pastaruoju metu nemažai diskutuojama apie tolimųjų reisų vairuotojų darbo...

Tadas Povilauskas. Svarbiausios automobilių apmokestinimo įžvalgos (2)

Nebūtinai tas, kas pradėjo pirmas, patirs sėkmę. Dažnai vėliau pasekę pirmojo pėdomis gali...

Darius Kulikauskas. Trys iššūkiai Lietuvos „fintech“ centro vizijai: kaip juos įveiksime? (2)

2019 metų pradžioje Finansų ministerijos patvirtintas finansinių technologijų („fintech“)...

Marius Kovalenkovas. Keisti ar nutraukti sutartį nėra taip sunku: svarbus vienas aspektas

Nėra taisyklės be išimties. Pasirodo, jog norint nutraukti ar pakeisti sutartį, būtina žinoti...

Top naujienos

Lietuva pasaulio čempionate: pirmas antausis JAV, „La Bomba“ Japonijoje, prisikėlimai, „Neverk, Argentina“ ir Kleizos arija medaliai, rekordai ir komentarai (4)

Paradoksas – Lietuvos krepšinio rinktinė nė karto nėra tapusi olimpinių žaidynių ar pasaulio...

Skvernelis po atliktos operacijos: tikiu, įveiksiu ir šitą iššūkį dėl sveikatos nedalyvaus dalyje renginių (75)

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienio rytą paskelbė, kad jam padaryta operacija praėjo...

Per kratas tabore aptiko prabangiausią socialinį būstą Lietuvoje

Tabore dėl narkotikų kratas atlikę pareigūnai buvo nustebinti prabanga bute. Jis apstatytas...

„The Guardian“: Trumpas susikivirčijo su G7 lyderiais (38)

Donaldas Trumpas susikivirčijo su kolegomis – G7 lyderiais – dėl savo reikalavimo į šią...

Atlyginimų klausimas – visu aštrumu: tik mažiau nei ketvirtadalis mokytojų dirba pilnu etatu papildyta 10:30 val.  (47)

Artėjant mokslo metams vėl į viešumą kyla pedagogų atlyginimų klausimas. Analizuojant šios...

Mečislavas Atroškevičius. Mitai apie vairuotojo profesiją (4)

Viešoje erdvėje pastaruoju metu nemažai diskutuojama apie tolimųjų reisų vairuotojų darbo...

Gyvai / Krepšinio zona. Liko paskutinis testas: ar Lietuvos rinktinė jau pasiruošusi šturmuoti Kiniją?

Pirmadienį 10 val. DELFI TV eteryje – laida „ Krepšinio zona “ apie jau po kelių dienų...

„Hostinger” patyrė saugumo incidentą: vadovų teigimu, finansiniai klientų duomenys yra saugūs (1)

Debesų kompiuterijos įmonė „ Hostinger ” skelbia penktadienį patyrusi saugumo incidentą....