Nustatykite limitą

Jei norite atsakingai valdyti savo biudžetą atostogų metu, vienas geriausių dalykų, ką galima padaryti, tai nusistatyti dienos limitą, kiek galite išleisti.

Tai padaryti labai paprasta, kai turite aiškią sukauptą pinigų sumą, skirtą atostogoms. Pirmiausia atimkite kelionės išlaidas: tai gali būti lėktuvo, traukinio ar autobuso bilietai, automobilio nuomos išlaidos ir pan. Vėliau atimkite sumą, kiek kainuos apgyvendinimas. Rezervuoti gyvenamąją vietą visada geriau iš anksto. Taip ne tik tikrai žinosite, kiek kainuos viešbutis ar nuomojamas būstas, bet ir nepatirsite nenumatytų išlaidų, jei pavėlavus tektų rinktis brangesnius apgyvendinimo variantus, negu buvo planuota.

Tuomet likusią sumą padalykite iš dienų skaičiaus, kurias atostogausite, ir turėsite aiškų dienos limitą, kurio svarbu neperžengti, jei norite grįžę po atostogų nepatirti finansinio streso.

Kai žinosite dienos limitą, svarbu atlikti namų darbus ir suplanuoti, ką norėsite aplankyti, kiek kainuoja bilietai į lankomus objektus, maistas, pietūs ar vakarienė restorane. Kai beveik viską galima rasti internete, tai padaryti nėra sunku.

Turėdami nustatytą dienos pinigų limitą, galėsite sudaryti planą, kiek pinigų norėsite ir galėsite skirti maistui kavinėse ar restoranuose, kiek – pramogoms. Jei nenuomojate automobilio, svarbu įvertinti papildomo transporto kainą, susipažinti su viešuoju transportu ir sužinoti, kokiu būdu keliauti būtų patogiausia bei atitiktų finansines galimybes.

Dienos limitą svarbu stebėti: jei neišleidote visos suplanuotos sumos, likutį perkelkite į kitas atostogų dienas. Taip galėsite leisti sau ir nesuplanuotos patirties ar liks pinigų suvenyrams.

Nepersistenkite su lauktuvėmis

Jei atostogų metu neturite nustatyto limito suvenyrams ir lauktuvėms, lengvai galite peržengti suplanuotas ribas.

Kai atostogaujame, norisi draugams ir artimiesiems parvežti dovanų, kitos kultūros atributikos, suvenyrų. Kai pirkiniai smulkūs, kainuojantys iki kelių eurų, lengva nebeskaičiuoti ir nupirkti jų visiems, o susumavus tai sudaro iš tiesų nemažą sumą.

Todėl dar prieš kelionę pagalvokite, kiek skirsite lauktuvėms ir ar tikrai joms norite išleisti pinigus. Geriausias prisiminimas, kuris nieko nekainuoja, yra patirtis ir užfiksuotos atostogų akimirkos. Vėliau galėsite pasidaryti nuotraukų knygą, kuri geriau negu bet kas primins apie kelionėje patirtus įspūdžius, ir nereikės sukti galvos, kur padėti įsigytus daiktus.

Jei vis tik jūsų aplinkoje yra priimtina ir turite tradicijas parvežti lauktuvių, pagalvokite apie, pavyzdžiui, tai šaliai būdingus užkandžius ar išskirtinius prieskonius, kuriuos panaudodami galėtumėte pagaminti vakarienę ir pakviesti visus pasivaišinti namuose. Taip ne tik sutaupysite, bet dar ir praleisite ypatingą teminį vakarą, per kurį galėsite pasidalyti įspūdžiais iš kelionės.

Iš karto ruoškitės kitoms atostogoms

Dažniausiai atostogos praeina per greitai. Tačiau gera žinia ta, kad kitos taip pat vėl ateis ir, jei nuosekliai fiksuosite savo buvusios kelionės išlaidas, bus daug paprasčiau suplanuoti ateinančią kelionę, dar tiksliau nusistatyti dienos limitus, įvertinti, kokius poreikius svarbu patenkinti. Lengva bus padaryti išvadas, kur išleisdavote per daug, kur paslystate atostogaudami ir išleidžiate daugiau, negu buvote planavę.

Fiksuoti atostogų išlaidas galima naudojant užrašus telefone, „Excel“ lentelę ar mobiliųjų telefonų programėles, kurių pasirinkimas tikrai didelis.

Fiksuodami kelionės išlaidas skirstykite jas į pagrindines kategorijas: kelionės bilietai, apgyvendinimo paslaugos, pramogos, maistas kavinėse, maistas parduotuvėse, lauktuvės ir suvenyrai, kitos nenumatytos išlaidos.

Toks dėmesys savo buvusioms išlaidoms pagal kategorijas leidžia daryti vis mažiau klaidų ateityje, atsakingiau planuoti ir sukaupti pinigų būsimoms atostogoms. Taip galėsite mėgautis kelione kokybiškai, leisdami pinigus tiems dalykams, kurie iš tiesų suteikia didžiulį pasitenkinimą ir kuria vertę, suteikia patirties ir poilsio, kurio taip laukėte.

Nedėkite visko į vieną pintinę

Per atostogas mažiausiai norėtųsi netekti galimybės naudotis savo pinigais. Kad išvengtumėte nenumatytų atvejų (kortelės vagystės, galimo pametimo ar pan.), pinigus rekomenduojama išskirstyti į kelias sąskaitas ar į kelias korteles.

Pinigus dabar lengva pervesti iš vienos sąskaitos į kitą, tad netekus galimybės naudotis viena kortele, lengvai ir greitai bėdą galima išspręsti.

Idealiu atveju atostogoms svarbu turėti ir debeto, ir kredito korteles. Vieną naudojame nuolat, joje – dienos limitui skirti pinigai, kitą – tik nenumatytais atvejais, kai prireikia neplanuotos didesnės sumos.

Turėti daug grynųjų pinigų per atostogas nerekomenduojama – tik tiek, kiek gali prireikti. Turint daug pinigų, ypač kitos šalies valiuta, atostogoms baigiantis norėsite juos visus išleisti, tad tikėtina, kad pasiduosite neapgalvotiems ir neplanuotiems pirkiniams. Grynųjų pinigų per atostogas svarbu turėti tik tiek, kiek gali prireikti būtinoms išlaidoms, vienai ar dviem dienoms, jei laikinai nepavyktų atsiskaityti kortele.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją