aA
Pirmadienį visuomenei pristatytas naujo teismų pastato Vilniaus Šeimyniškių g. projektas. Planuojama, kad iki 2022 m. naujame teismų komplekse įsikurs Vilniaus apygardos teismas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmai ir Nacionalinė teismų administracija (NTA). Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, tenkinsiančią teismo lankytojų poreikius ir užtikrinsiančią sklandesnį teismo darbą, teigiama NTA pranešime.
Visuomenei pristatytas naujo teismų pastato projektas: statybai reikės 25–28 mln. eurų
© Organizacijos nuotr.

Sprendimas į vieną pastatą perkelti tris institucijas buvo priimtas, siekiant gerinti teismų paslaugų kokybę, efektyviau panaudoti pastatų eksploatavimui skiriamas valstybės lėšas ir spręsti teismų darbui reikalingų patalpų trūkumo problemą.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, naujo teismų pastato poreikis akivaizdus: „Šių klausimų sprendimas jau trunka daugiau kaip šešerius metus. Tokio pastato statyboms dar 2012–2016 m. buvo organizuojamas Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas, tačiau dėl didelės projekto vertės Vyriausybėje jį buvo atsisakyta patvirtinti. Nepradėjus projekto realizuoti dabar, Vilniaus apygardos teismo situacija taps kritinė“.

Pasak R. Molienės, šiuo metu dėl nepakankamo patalpų kiekio ir ploto Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjamos sudėtingiausios rezonansinės bylos, proceso dalyviams nėra užtikrinamas kokybiškas viešųjų paslaugų teikimas: kyla problemų dėl nukentėjusiųjų ir liudytojų saugumo užtikrinimo, trūksta posėdžių salių, dėl to sudėtinga organizuoti operatyvų visų bylų nagrinėjimą. Teismo darbuotojai priversti dirbti ankštose patalpose, kurios neatitinka elementarių higienos reikalavimų.

Planuojama, kad į naują pastatą įsikėlus minėtoms institucijoms, ne mažiau kaip pusė investuotos sumos atsipirktų pardavus šiuo metu užimamus pastatus, be to valstybė per 10 metų sutaupytų apie 2 mln. Eur, išleidžiamų patalpų nuomai: „Planuojama, jog Lietuvos Aukščiausiasis Teismas įsikurtų šiuo metu Vilniaus apygardos teismo užimamose patalpose, būtų atlaisvinti ir Turto bankui perduoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir NTA pastatai. Taip pat nebereikėtų mokėti nuomos už Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmų ir NTA nuomojamas papildomas patalpas“, – akcentuoja R. Molienė.

Šiuo metu yra baigiamas pastato projektavimo etapas, kurį atlieka UAB „Viltekta ir UAB „ Cloud architektai“, laimėję projektavimo konkursą. Preliminariais skaičiavimais, pastato statybai reikės apie 25–28 mln. eurų investicijų.

Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, gyventojams strategiškai patogioje centrinėje miesto dalyje.

Šis pastatas skirsis nuo tipinių administracinės paskirties pastatų. 20, 6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatui taikomi aukšti A+ energinio naudingumo klasės reikalavimai, pastatas atitiks aukščiausius saugumo reikalavimus, atsižvelgiant į didelius proceso dalyvių srautus bus sukurtos didesnės viešosios erdvės, įrengtos specialios paskirties patalpos (konvojavimo, darbo su įslaptinta informacija kambariai ir kt.). Siekiant mažinti išlaidas, suprojektuotas tik minimalus galimas automobilių stovėjimo vietų skaičius – apie 135 vietos (pastate dirbs apie 430 darbuotojų).

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šalia pastato planuojama įrengti bendramiestinę viešąją erdvę su naujai pasodintais ir statybos metu persodintais esamai augalais, išsaugant teritorijų planavimo dokumentuose numatyto dydžio žaliąją zoną ir suformuojant naują kokybišką aplinką vietos gyventojams. Sklypo prieigose taip pat numatoma įrengti naują dviračių taką šalia Šeimyniškių gatvės, atnaujinti šaligatvius, pastato sklype įrengti patogius praėjimo takus, juos sujungiant su pėsčiųjų takais, šiuo metu esančiais gretimoje žaliojoje zonoje, kurią yra pamėgę vietos gyventojai. Įgyvendinant miesto reikalavimus susisiekimo infrastruktūrai ir siekiant gerinti eismo situaciją Šeimyniškių g., numatoma įrengti papildomą eismo juostą dešiniajam posūkiui į Rinktinės g., arčiau pastato patraukti viešojo transporto stotelę.

NTA vakar vykusiame viešajame projektinių pasiūlymų svarstyme išgirdo gyventojų lūkesčius išsaugoti jų pamėgtą parkelį ir parkavimo vietas automobiliams, todėl sieks tartis su Vilniaus miesto savivaldybe, kad būtų geriau atsižvelgta į Žirmūnų bendruomenės interesus.

„Bus siekiama, kad prioritetinis dėmesys būtų skiriamas planuojamo teismų pastato prieigose esančių žaliųjų zonų sutvarkymui ir papildomų automobilių parkavimo vietų įrengimui gyventojams“, – teigiama pranešime.

Valstybei skyrus finansavimą, statybos darbus planuojama pradėti 2019 metų viduryje ir užbaigti 2022 m.

Visuomenė, aplinkinių namų gyventojai tokiems statybų bendrovės užmojams priešinasi. Prieš planuojamą pastatą gyventojai surinko jau apie 500 parašų.

www.lrt.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ministrė: NT mokesčio pokyčiai galimi pavasarį (4)

Finansų ministerija baigia analizuoti nekilnojamojo turto ( NT ) mokesčio alternatyvas –...

Registrų centras: NT sandorių šiemet – daugiau nei rekordiniais 2019-aisiais (4)

Nekilnojamojo turto ( NT ) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo –...

„SoliTek“ su belgais ir turkais Vilniuje statys baterijų gamyklą (7)

Aukštųjų technologijų grupei „ Global BOD Group “ priklausanti saulės modulių gamintoja „...

Klaipėdos Mėmelburgo piliavietės Didžiojo bokšto atstatymas kainuos beveik 2 mln. eurų (2)

Kitų metų pavasarį Klaipėdos Mėmelburgo piliavietėje užvirs kone amžiaus statybos: neseniai...

Registrų centras: NT sandorių rinka lapkritį kiek aprimo

Nekilnojamojo turto ( NT ) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo –...

Top naujienos

Diena, kurios su nerimu laukia pasieniečiai: Lukašenkos režimo reakcija – nenuspėjama (42)

Gruodžio 8 dieną įsigalios JAV sankcijos vienai didžiausių trąšų gamintojų pasaulyje „...

D+Edgaras Savickas

Ilja Laurso patarimai investuojant: kurios turto klasės uždirba daugiausiai

1972 metais įvyko dolerio atrišimas nuo aukso standarto ir nuo tada visas technologinis progresas...

Kauno Rotušės aikštėje liepsnojo miesto Kalėdų eglė, įtariamas padegimas

Šeštadienio naktį į „Kas vyksta Kaune“ redakciją pradėjo plaukti siaubingi vaizdai iš...

Žiemiški išbandymai tik didės: jau iškart po savaitgalio – ženklūs temperatūros pokyčiai (5)

Savaitgalį mūsų orus lems masyvus ciklonas, kuris driekiasi nuo Atlanto. Šeštadienio diena visoje...

D+Vytenis Miškinis

Žinomo advokato nužudymas virto painiu detektyvu: po nusikaltimo sustojo net Vilniaus tarybos darbas (1)

Tai buvo bene įžūliausias praėjusio dešimtmečio nusikaltimas – pačiame Vilniaus centre vidury...

Jasikevičius mūšio pabaigoje pasigedo auklėtinių brandos, o Atamano asistentas gyrė Jokubaitį

Po „Barcelonos“ pergale pasibaigusio trilerio Stambule katalonų ekipos vedlys Šarūnas...

„Sekso ir miesto“ žvaigždė Kristin Davis serialo tęsinyje atrodo neatpažįstama: sulaukė kritikos dėl esą prasto chirurgų darbo

Kultinio serialo „ Seksas ir miestas “ žvaigždė Kristin Davis sulaukė gerbėjų kritikos,...

D+Algis Bumblauskas

Tuo metu lietuviai kentėjo nuo maisto pertekliaus, bet į šalį keliavo traukiniai su užrašais „Badaujančiai Lietuvai“ (4)

Sovietmetis kažkaip neatsiejamas nuo rusų, tie žodžiai, rodos, neatskiriami, tarsi papildo vienas...

Derybos dėl Ukrainos žlugo neprasidėjusios: jau laukiama Rusijos specialaus desanto pasirodymo (416)

Vladimiras Putinas nubrėžė raudonąsias linijas, siūlydamas pasidalinti įtakos zonomis...

Klaipėdos rajone tūkstančiais lempučių sužibo pagrindinė eglė (5)

Klaipėdos rajonas pradeda švenčių laukimą – penktadienį Gargžduose vykusios šventės metu...