aA
Pirmadienį visuomenei pristatytas naujo teismų pastato Vilniaus Šeimyniškių g. projektas. Planuojama, kad iki 2022 m. naujame teismų komplekse įsikurs Vilniaus apygardos teismas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmai ir Nacionalinė teismų administracija (NTA). Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, tenkinsiančią teismo lankytojų poreikius ir užtikrinsiančią sklandesnį teismo darbą, teigiama NTA pranešime.
© Organizacijos nuotr.

Sprendimas į vieną pastatą perkelti tris institucijas buvo priimtas, siekiant gerinti teismų paslaugų kokybę, efektyviau panaudoti pastatų eksploatavimui skiriamas valstybės lėšas ir spręsti teismų darbui reikalingų patalpų trūkumo problemą.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, naujo teismų pastato poreikis akivaizdus: „Šių klausimų sprendimas jau trunka daugiau kaip šešerius metus. Tokio pastato statyboms dar 2012–2016 m. buvo organizuojamas Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas, tačiau dėl didelės projekto vertės Vyriausybėje jį buvo atsisakyta patvirtinti. Nepradėjus projekto realizuoti dabar, Vilniaus apygardos teismo situacija taps kritinė“.

Pasak R. Molienės, šiuo metu dėl nepakankamo patalpų kiekio ir ploto Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjamos sudėtingiausios rezonansinės bylos, proceso dalyviams nėra užtikrinamas kokybiškas viešųjų paslaugų teikimas: kyla problemų dėl nukentėjusiųjų ir liudytojų saugumo užtikrinimo, trūksta posėdžių salių, dėl to sudėtinga organizuoti operatyvų visų bylų nagrinėjimą. Teismo darbuotojai priversti dirbti ankštose patalpose, kurios neatitinka elementarių higienos reikalavimų.

Planuojama, kad į naują pastatą įsikėlus minėtoms institucijoms, ne mažiau kaip pusė investuotos sumos atsipirktų pardavus šiuo metu užimamus pastatus, be to valstybė per 10 metų sutaupytų apie 2 mln. Eur, išleidžiamų patalpų nuomai: „Planuojama, jog Lietuvos Aukščiausiasis Teismas įsikurtų šiuo metu Vilniaus apygardos teismo užimamose patalpose, būtų atlaisvinti ir Turto bankui perduoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir NTA pastatai. Taip pat nebereikėtų mokėti nuomos už Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmų ir NTA nuomojamas papildomas patalpas“, – akcentuoja R. Molienė.

Šiuo metu yra baigiamas pastato projektavimo etapas, kurį atlieka UAB „Viltekta ir UAB „ Cloud architektai“, laimėję projektavimo konkursą. Preliminariais skaičiavimais, pastato statybai reikės apie 25–28 mln. eurų investicijų.

Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, gyventojams strategiškai patogioje centrinėje miesto dalyje.

Šis pastatas skirsis nuo tipinių administracinės paskirties pastatų. 20, 6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatui taikomi aukšti A+ energinio naudingumo klasės reikalavimai, pastatas atitiks aukščiausius saugumo reikalavimus, atsižvelgiant į didelius proceso dalyvių srautus bus sukurtos didesnės viešosios erdvės, įrengtos specialios paskirties patalpos (konvojavimo, darbo su įslaptinta informacija kambariai ir kt.). Siekiant mažinti išlaidas, suprojektuotas tik minimalus galimas automobilių stovėjimo vietų skaičius – apie 135 vietos (pastate dirbs apie 430 darbuotojų).

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šalia pastato planuojama įrengti bendramiestinę viešąją erdvę su naujai pasodintais ir statybos metu persodintais esamai augalais, išsaugant teritorijų planavimo dokumentuose numatyto dydžio žaliąją zoną ir suformuojant naują kokybišką aplinką vietos gyventojams. Sklypo prieigose taip pat numatoma įrengti naują dviračių taką šalia Šeimyniškių gatvės, atnaujinti šaligatvius, pastato sklype įrengti patogius praėjimo takus, juos sujungiant su pėsčiųjų takais, šiuo metu esančiais gretimoje žaliojoje zonoje, kurią yra pamėgę vietos gyventojai. Įgyvendinant miesto reikalavimus susisiekimo infrastruktūrai ir siekiant gerinti eismo situaciją Šeimyniškių g., numatoma įrengti papildomą eismo juostą dešiniajam posūkiui į Rinktinės g., arčiau pastato patraukti viešojo transporto stotelę.

NTA vakar vykusiame viešajame projektinių pasiūlymų svarstyme išgirdo gyventojų lūkesčius išsaugoti jų pamėgtą parkelį ir parkavimo vietas automobiliams, todėl sieks tartis su Vilniaus miesto savivaldybe, kad būtų geriau atsižvelgta į Žirmūnų bendruomenės interesus.

„Bus siekiama, kad prioritetinis dėmesys būtų skiriamas planuojamo teismų pastato prieigose esančių žaliųjų zonų sutvarkymui ir papildomų automobilių parkavimo vietų įrengimui gyventojams“, – teigiama pranešime.

Valstybei skyrus finansavimą, statybos darbus planuojama pradėti 2019 metų viduryje ir užbaigti 2022 m.

Visuomenė, aplinkinių namų gyventojai tokiems statybų bendrovės užmojams priešinasi. Prieš planuojamą pastatą gyventojai surinko jau apie 500 parašų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Workland“ Vilniuje atidaro antrąjį biurų centrą su bendrystės erdve (2)

„ Workland Group“, valdanti pilnai aprūpintų biurų (angl. serviced offices) ir bendrystės...

PST statys 30 mln. eurų vertės „Hilton“ viešbutį ir muziejų (12)

Viena didžiausių Lietuvos statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas ( PST ) Vilniuje statys...

Dalis Lietuvos edukologijos universiteto objektų atsidurs aukcione (20)

Vyriausybė apsisprendė, ką daryti su visu valstybei priklausančiu nekilnojamuoju turtu (NT), kurį...

Darbo erdvių iššūkiams senamiestyje spręsti specialistai siūlo konversiją (3)

Nors centrinėje Vilniaus miesto dalyje susiformavusi didžiausia biurų pasiūla, tačiau...

Kada sprogs NT burbulas: ekspertai turi skirtingas nuomones (229)

Kuomet vis garsiau kalbama apie galimai artėjančią krizę, ekonomistų nuomonė kiek išsiskiria...

Top naujienos

Veryga apie 10 proc. brangsiančią degtinę: mokomės iš klaidų – degtinė buvo palikta per pigi (523)

Kitais metais valdžia planuoja ir dešimtadaliu didinti stipraus alkoholio akcizą, ir pertvarkyti...

Giedrius Drukteinis. Lietuvos grožio industrija tėra įprastas kiaulių tvartas (126)

Pastarasis konfliktas tarp Julijos Janus ir Juozo Statkevičiaus ne tik sukėlė nemažai...

Užkalnis. Žinau, už ką balsuosite rinkimuose (293)

Taip, aš tikrai žinau, kas bus išrinktas dirbti Daukanto aikštėje. Tiksliau, aš bijau, kad...

Rusija tulžingai reaguoja į Lietuvos sankcijas dėl užpuolimo Kerčėje: be atsako neliksite (1433)

Lietuva tapo pirmąja pasaulio valstybe, apsisprendusia dėl Kremliaus agresijos Kerčės sąsiauryje...

Šiauliuose atskleidė kitą mitingo dėl mokytojų pusę: moksleiviai ten buvo išsiųsti ne savo noru (437)

Trečiadienio vidurdienį prie Šiaulių miesto savivaldybės susirinko minia moksleivių, kurie...

Theresa May atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo (50)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė trečiadienį vakare atlaikė balsavimą dėl...

Grybauskaitė: skambinau ir Petrauskienei, ir Skverneliui, tačiau premjeras žadėjo susitvarkyti pats (229)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susirūpinusi dėl etatinio mokėjimo reformos ir siūlė pagalbą...

Alkoholis turi naują geriausią draugą: gėdą sukelianti liga žudo tyliai (36)

„Ne, ne, man viskas gerai. Dirbu gerai, nepervargstu. Viršininkas geras. Uždirbu daug, tobulas...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Vandens ženklams (17)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

„Vilką“ išauklėjusi Miglė papasakojo, ką daryti, kad augintinis elgtųsi kaip šilkinis (8)

Kai kurie, Vilniaus gatvėse sutikę Miglę Narbutaitę, gali nustebti: atrodo, kad mergina su...