aA
Pirmadienį visuomenei pristatytas naujo teismų pastato Vilniaus Šeimyniškių g. projektas. Planuojama, kad iki 2022 m. naujame teismų komplekse įsikurs Vilniaus apygardos teismas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmai ir Nacionalinė teismų administracija (NTA). Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, tenkinsiančią teismo lankytojų poreikius ir užtikrinsiančią sklandesnį teismo darbą, teigiama NTA pranešime.
Visuomenei pristatytas naujo teismų pastato projektas: statybai reikės 25–28 mln. eurų
© Organizacijos nuotr.

Sprendimas į vieną pastatą perkelti tris institucijas buvo priimtas, siekiant gerinti teismų paslaugų kokybę, efektyviau panaudoti pastatų eksploatavimui skiriamas valstybės lėšas ir spręsti teismų darbui reikalingų patalpų trūkumo problemą.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, naujo teismų pastato poreikis akivaizdus: „Šių klausimų sprendimas jau trunka daugiau kaip šešerius metus. Tokio pastato statyboms dar 2012–2016 m. buvo organizuojamas Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas, tačiau dėl didelės projekto vertės Vyriausybėje jį buvo atsisakyta patvirtinti. Nepradėjus projekto realizuoti dabar, Vilniaus apygardos teismo situacija taps kritinė“.

Pasak R. Molienės, šiuo metu dėl nepakankamo patalpų kiekio ir ploto Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjamos sudėtingiausios rezonansinės bylos, proceso dalyviams nėra užtikrinamas kokybiškas viešųjų paslaugų teikimas: kyla problemų dėl nukentėjusiųjų ir liudytojų saugumo užtikrinimo, trūksta posėdžių salių, dėl to sudėtinga organizuoti operatyvų visų bylų nagrinėjimą. Teismo darbuotojai priversti dirbti ankštose patalpose, kurios neatitinka elementarių higienos reikalavimų.

Planuojama, kad į naują pastatą įsikėlus minėtoms institucijoms, ne mažiau kaip pusė investuotos sumos atsipirktų pardavus šiuo metu užimamus pastatus, be to valstybė per 10 metų sutaupytų apie 2 mln. Eur, išleidžiamų patalpų nuomai: „Planuojama, jog Lietuvos Aukščiausiasis Teismas įsikurtų šiuo metu Vilniaus apygardos teismo užimamose patalpose, būtų atlaisvinti ir Turto bankui perduoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir NTA pastatai. Taip pat nebereikėtų mokėti nuomos už Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmų ir NTA nuomojamas papildomas patalpas“, – akcentuoja R. Molienė.

Šiuo metu yra baigiamas pastato projektavimo etapas, kurį atlieka UAB „Viltekta ir UAB „ Cloud architektai“, laimėję projektavimo konkursą. Preliminariais skaičiavimais, pastato statybai reikės apie 25–28 mln. eurų investicijų.

Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, gyventojams strategiškai patogioje centrinėje miesto dalyje.

Šis pastatas skirsis nuo tipinių administracinės paskirties pastatų. 20, 6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatui taikomi aukšti A+ energinio naudingumo klasės reikalavimai, pastatas atitiks aukščiausius saugumo reikalavimus, atsižvelgiant į didelius proceso dalyvių srautus bus sukurtos didesnės viešosios erdvės, įrengtos specialios paskirties patalpos (konvojavimo, darbo su įslaptinta informacija kambariai ir kt.). Siekiant mažinti išlaidas, suprojektuotas tik minimalus galimas automobilių stovėjimo vietų skaičius – apie 135 vietos (pastate dirbs apie 430 darbuotojų).

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šalia pastato planuojama įrengti bendramiestinę viešąją erdvę su naujai pasodintais ir statybos metu persodintais esamai augalais, išsaugant teritorijų planavimo dokumentuose numatyto dydžio žaliąją zoną ir suformuojant naują kokybišką aplinką vietos gyventojams. Sklypo prieigose taip pat numatoma įrengti naują dviračių taką šalia Šeimyniškių gatvės, atnaujinti šaligatvius, pastato sklype įrengti patogius praėjimo takus, juos sujungiant su pėsčiųjų takais, šiuo metu esančiais gretimoje žaliojoje zonoje, kurią yra pamėgę vietos gyventojai. Įgyvendinant miesto reikalavimus susisiekimo infrastruktūrai ir siekiant gerinti eismo situaciją Šeimyniškių g., numatoma įrengti papildomą eismo juostą dešiniajam posūkiui į Rinktinės g., arčiau pastato patraukti viešojo transporto stotelę.

NTA vakar vykusiame viešajame projektinių pasiūlymų svarstyme išgirdo gyventojų lūkesčius išsaugoti jų pamėgtą parkelį ir parkavimo vietas automobiliams, todėl sieks tartis su Vilniaus miesto savivaldybe, kad būtų geriau atsižvelgta į Žirmūnų bendruomenės interesus.

„Bus siekiama, kad prioritetinis dėmesys būtų skiriamas planuojamo teismų pastato prieigose esančių žaliųjų zonų sutvarkymui ir papildomų automobilių parkavimo vietų įrengimui gyventojams“, – teigiama pranešime.

Valstybei skyrus finansavimą, statybos darbus planuojama pradėti 2019 metų viduryje ir užbaigti 2022 m.

Visuomenė, aplinkinių namų gyventojai tokiems statybų bendrovės užmojams priešinasi. Prieš planuojamą pastatą gyventojai surinko jau apie 500 parašų.

www.lrt.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Už buvusį Romanovo namą Nidoje pasiūlyta 2,15 mln. eurų (16)

Už buvusį žlugusio Ūkio banko pagrindinio akcininko Vladimiro Romanovo namą Nidoje pasiūlyta...

Gyventojai būstui įsigyti išleido daugiau nei prieš metus: kainos nuosekliai auga (9)

Po šių metų pavasarį matyto nekilnojamojo turto rinkos sulėtėjimo, pasireiškusio kritusiu...

Seime – diskusijos, kaip išsaugoti parkus privačioje žemėje (3)

Seime svarstoma idėja valstybei arba savivaldai perimti privačioje žemėje esančius viešus...

Švedijos „Bonava Lietuva“ Vilniuje statys butus (4)

Švedijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bonava Lietuva“ pranešė gavusi...

Kas dar laukia rūkalių: nuo Latvijos nusižiūrėtoje tvarkoje draudžiama rūkyti ir prie įėjimo į daugiabutį (317)

Seimui priėmus draudimą rūkyti daugiabučių balkonuose, Lietuvos būsto rūmų teisininkas...

Top naujienos

Neregėtas pasityčiojimas: tai, ką žinomas verslininkas padarė su medžiais, privertė aikčioti net patyrusius pareigūnus (78)

Gavo leidimus pagenėti medžius, bet paliko tik stuobrius. Tokia situacija susiklostė Lietuvoje...

Daliai žinomų parduotuvių COVID-19 pakabino spyną visam laikui: eisime į kitokius prekybos centrus (4)

Pandemija volu pervažiavo per prekybos centrus: dalis prekybininkų iki šiol skaičiuoja praradimus...

Analitikai: kompanijos, kuriose daugiau moterų vadovių, parodo geresnius rezultatus (10)

Kompanijos, kuriose yra daugiau moterų vadovių, istoriškai savo investuotojus apdovanoja geresniais...

„Backstreet Boys“ narys 20 metų kovojo su priklausomybe kvaišalams: slėpė nuo visų ir net turėjo atskirą susitarimą su žmona

Po daug metų trukusios kovos su kvaišalais buvęs vaikinų grupės „The Backstreet Boys “ AJ...

Kristina Chudenko | D+ nariams

Princesės Cichanouskajos į valdžią leisti negalima. Keturios pabėgusių baltarusių istorijos

Kaip patikėti konstitucine reforma, kai tave muša per inkstus, o galvą kariškais batais volioja...

Armonaitė prabilo apie koalicijos dėlionę su konservatoriais: susitarimai bus sudėtingi (986)

Iki rinkimų lieka vis mažiau laiko, politinės kovos vyksta, tačiau Laivės partijos lyderė...

Pastebėjo dar vieną veiksnį, didinantį pavojų susirgti sunkesne COVID-19 forma: aktualu ne vienam (107)

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrams (CDC) pareiškus, kad antsvorį turintiems žmonėms,...

Ekspertai įvardijo blogiausią JAV rinkimų scenarijų: neramumams ruošiasi netgi kaimynai (146)

Kalendoriui iki JAV prezidento rinkimų skaičiuojant 15 dienų tampa aišku, kad nepaisant jų...

Su Saboniu ir Valančiūnu žaidęs NBA čempionas: atrodo, kad lietuviai yra pozityvūs žmonės (10)

Dėl pandemijos stabdytas ir kaip niekada ilgai užtrukęs NBA sezonas galiausiai pasiekė finišo...

Laisvos gerbėjai stebisi jos pasikeitusia išvaizda: anksčiau vadino siauralūpe, dabar vėl negerai (180)

Dainininkė Donata Gutauskienė-Laisva jau kuris laikas savo gerbėjus stebina kiek pasikeitusia...

|Maža didelių žinių kaina