aA
Pirmadienį visuomenei pristatytas naujo teismų pastato Vilniaus Šeimyniškių g. projektas. Planuojama, kad iki 2022 m. naujame teismų komplekse įsikurs Vilniaus apygardos teismas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmai ir Nacionalinė teismų administracija (NTA). Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, tenkinsiančią teismo lankytojų poreikius ir užtikrinsiančią sklandesnį teismo darbą, teigiama NTA pranešime.
© Organizacijos nuotr.

Sprendimas į vieną pastatą perkelti tris institucijas buvo priimtas, siekiant gerinti teismų paslaugų kokybę, efektyviau panaudoti pastatų eksploatavimui skiriamas valstybės lėšas ir spręsti teismų darbui reikalingų patalpų trūkumo problemą.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, naujo teismų pastato poreikis akivaizdus: „Šių klausimų sprendimas jau trunka daugiau kaip šešerius metus. Tokio pastato statyboms dar 2012–2016 m. buvo organizuojamas Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas, tačiau dėl didelės projekto vertės Vyriausybėje jį buvo atsisakyta patvirtinti. Nepradėjus projekto realizuoti dabar, Vilniaus apygardos teismo situacija taps kritinė“.

Pasak R. Molienės, šiuo metu dėl nepakankamo patalpų kiekio ir ploto Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjamos sudėtingiausios rezonansinės bylos, proceso dalyviams nėra užtikrinamas kokybiškas viešųjų paslaugų teikimas: kyla problemų dėl nukentėjusiųjų ir liudytojų saugumo užtikrinimo, trūksta posėdžių salių, dėl to sudėtinga organizuoti operatyvų visų bylų nagrinėjimą. Teismo darbuotojai priversti dirbti ankštose patalpose, kurios neatitinka elementarių higienos reikalavimų.

Planuojama, kad į naują pastatą įsikėlus minėtoms institucijoms, ne mažiau kaip pusė investuotos sumos atsipirktų pardavus šiuo metu užimamus pastatus, be to valstybė per 10 metų sutaupytų apie 2 mln. Eur, išleidžiamų patalpų nuomai: „Planuojama, jog Lietuvos Aukščiausiasis Teismas įsikurtų šiuo metu Vilniaus apygardos teismo užimamose patalpose, būtų atlaisvinti ir Turto bankui perduoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir NTA pastatai. Taip pat nebereikėtų mokėti nuomos už Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmų ir NTA nuomojamas papildomas patalpas“, – akcentuoja R. Molienė.

Šiuo metu yra baigiamas pastato projektavimo etapas, kurį atlieka UAB „Viltekta ir UAB „ Cloud architektai“, laimėję projektavimo konkursą. Preliminariais skaičiavimais, pastato statybai reikės apie 25–28 mln. eurų investicijų.

Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, gyventojams strategiškai patogioje centrinėje miesto dalyje.

Šis pastatas skirsis nuo tipinių administracinės paskirties pastatų. 20, 6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatui taikomi aukšti A+ energinio naudingumo klasės reikalavimai, pastatas atitiks aukščiausius saugumo reikalavimus, atsižvelgiant į didelius proceso dalyvių srautus bus sukurtos didesnės viešosios erdvės, įrengtos specialios paskirties patalpos (konvojavimo, darbo su įslaptinta informacija kambariai ir kt.). Siekiant mažinti išlaidas, suprojektuotas tik minimalus galimas automobilių stovėjimo vietų skaičius – apie 135 vietos (pastate dirbs apie 430 darbuotojų).

Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šalia pastato planuojama įrengti bendramiestinę viešąją erdvę su naujai pasodintais ir statybos metu persodintais esamai augalais, išsaugant teritorijų planavimo dokumentuose numatyto dydžio žaliąją zoną ir suformuojant naują kokybišką aplinką vietos gyventojams. Sklypo prieigose taip pat numatoma įrengti naują dviračių taką šalia Šeimyniškių gatvės, atnaujinti šaligatvius, pastato sklype įrengti patogius praėjimo takus, juos sujungiant su pėsčiųjų takais, šiuo metu esančiais gretimoje žaliojoje zonoje, kurią yra pamėgę vietos gyventojai. Įgyvendinant miesto reikalavimus susisiekimo infrastruktūrai ir siekiant gerinti eismo situaciją Šeimyniškių g., numatoma įrengti papildomą eismo juostą dešiniajam posūkiui į Rinktinės g., arčiau pastato patraukti viešojo transporto stotelę.

NTA vakar vykusiame viešajame projektinių pasiūlymų svarstyme išgirdo gyventojų lūkesčius išsaugoti jų pamėgtą parkelį ir parkavimo vietas automobiliams, todėl sieks tartis su Vilniaus miesto savivaldybe, kad būtų geriau atsižvelgta į Žirmūnų bendruomenės interesus.

„Bus siekiama, kad prioritetinis dėmesys būtų skiriamas planuojamo teismų pastato prieigose esančių žaliųjų zonų sutvarkymui ir papildomų automobilių parkavimo vietų įrengimui gyventojams“, – teigiama pranešime.

Valstybei skyrus finansavimą, statybos darbus planuojama pradėti 2019 metų viduryje ir užbaigti 2022 m.

Visuomenė, aplinkinių namų gyventojai tokiems statybų bendrovės užmojams priešinasi. Prieš planuojamą pastatą gyventojai surinko jau apie 500 parašų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Regionuose auga statybų infrastruktūros paklausa

Remdamasi 2018–2021 metų šalies ekonominės raidos scenarijumi, Finansų ministerija prognozuoja...

Vilniečiams atsivers naujas traukos centras (5)

Strateginėje vietoje sostinės Konstitucijos prospekto pabaigoje įsikūręs „ Park Town “ verslo...

Skvernelis tikina, kad LEU rūmų Vilniaus savivaldybės žinion neperleis (9)

Premjeras Saulius Skvernelis žada, kad Lietuvos edukologijos universiteto ( LEU ) centriniai rūmai...

Perkeliant istorinės svarbos namą – nenumatytos problemos (2)

Trečiadienį, rugsėjo 19 dieną, į naują vietą buvo bandoma perkelti istorinį Kolinvudo namą,...

„Airbnb“ prisiėmė naujus įsipareigojimus dėl veiklos ES rinkoje

Po Europos Komisijos (EK) ir ES vartotojų apsaugos institucijų liepą pateikto raginimo JAV...

Top naujienos

Išaušo istorinio vizito diena: kuo Pranciškus skiriasi nuo pirmtakų (46)

Nusistovėję stereotipai esą popiežius, jų aplinką supa didžiulė prabanga.

Po kelionės keltu – lietuvės perspėjimas: nepasitikrinę prarasite nemažai pinigų (82)

Naują būdą keliauti atradusi vilnietė Justina pasijautė išleidusi daugiau nei turėjo. Pasak...

Naujausi reitingai: dviejų partijų varžybose – pasikeitimai (44)

Partijų reitinge valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) po ilgo laiko...

Vilniaus centre „pabiro plytos“: neklusnius vairuotojus tramdė net policijos švyturėliais (67)

Artėjant šeštadieniniam popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje, pagrindinėse sostinės...

Apie paskutines Steve'o Irwino gyvenimo akimirkas ir ištartus žodžius po 12 metų prakalbo tragediją matęs operatorius (20)

2006 m. rugsėjį Steve‘as Irwinas mirė nuo dygliauodegės rajos dūrio. Prieš 12 metų visus...

Orai: temperatūra per parą kris 10 laipsnių kiekvieną dieną šals vis labiau (28)

Labai šiltas dienas keis lietingos ir vėsios. Rugsėjo 22 dieną termometrai rodys 10 laipsnių...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (308)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (181)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (120)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (223)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...