Trečiadienį sostinės savivaldybės taryba pritarė būtent tokiai turto vertintojų nustatytai kainai – ji bus mokama bankrutuojančios pastato savininkės, įmonės „VIPC Vilnius“ kreditoriams.

Savivaldybė jau anksčiau inicijavo turto perėmimo visuomenės poreikiams procedūrą – ji neleidžia ginčyti paties turto perėmimo, tačiau palieka galimybę bylinėtis dėl jo kainos.

Opozicijos atstovai trečiadienį kėlė klausimą, kodėl turtas buvo įvertintas palyginamuoju metodu, tikindami, kad analogiško pastato sostinėje, su kuriuo kainą būtų galima palyginti, nėra.

„Ar mes ne per brangiai mokame už objektą, kuris, be abejo, pritariu, reikalingas miestui ir valstybei?“, –tarybos posėdyje klausė opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos seniūnas Žilvinas Šilgalis.

Meras liberalas Remigijus Šimašius sako, kad įstatymas nenumato kito vertinimo metodo, tik lyginamąjį.

„Klausimas, kas gali atsakyti, ar pagal kitus metodus įvertinus, būtų pigiau, ar brangiau. Aš atsakyti to negaliu ir turiu pakankamai prielaidų manyti, kad dalies tarybos narių siūlomas metodas galėtų atvesti prie priešingų rezultatų, nei čia siūloma“, – aiškino meras.

Nuo valdančiųjų liberalų atskilusios Racionalios veiklos skatinimo frakcijos vadovas Vidmantas Martikonis sako, kad pastatą būtų galima įsigyti gerokai pigiau per rūmų savininkės – įmonės „VIPC Vilnius“ bankroto administratoriaus skelbiamą aukcioną.

„Kviečiu racionaliai priimti sprendimą ir nepasiduoti tokiai avantiūrai“, – aiškino V. Martikonis.

Savo ruožtu vicemeras, sostinės valdančiųjų socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas priminė, kad praėjusios kadencijos mero Artūro Zuoko vadovaujami valdantieji, dabartiniai LLS (liberalai) siekė išmainyti pastatą į kitą savivaldybės turtą pripažindami dvigubai didesnę, beveik 12 mln. eurų, kainą – tuomet taikos sutartis taip ir nepasirašyta pripažinus, kad turto vertė galėjo būti pernelyg optimistinė.

Nepriklausomi turto vertintojai nustatė, kad kultūros paskirties patalpos rinkoje vertos 5 mln. 150 mln. eurų, dar beveik 850 tūkst. įkainota kavinei skirta erdvė.

Tuo metu bendrovės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus pernai skelbtose varžytinėse siūlė rūmus įsigyti už 11,5 mln. eurų, S. Poškus iš savivaldybės taip pat siekė priteisti kreditoriams daugiau nei 12 mln. eurų žalos iš valstybės ir savivaldybės, prašymą teismai atmetė.

Tikimasi, kad sklypo ir pastato ant Tauro kalno perėmimo procedūra bus patvirtinta iki metų pabaigos.

Vilniaus savivaldybė kartu su Kultūros ministerija planuoja, kad ant Tauro kalno nugriovus senąjį Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatą čia turėtų būti pastatyta koncertų salė. Tikimasi ją pradėti statyti 2020-aisiais. Ministerija ieško, kas atliktų galimybių studiją ir atsakytų, ar Vilniui reikia koncertinės salės, kokio ji turėtų būti dydžio, kokias funkcijas apimtų ir kiek ji kainuotų.

Bankrutuojanti bendrovė „VIPC Vilnius“ Profsąjungų rūmus iš bendrovės „Hermis Capital“ įsigijo 2004 metais.

1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius Jonas Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje nebuvo pastatyti. Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas pastatytas sovietmečiu 1964-aisiais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės