aA
Namą Vilniaus rajone įsigijęs žmogus pateko į bjaurią istoriją. Gražus iš išorės būstas, po kiekvieno lietaus, upeliais vagoja vidaus sienas. Broko taisyti nenorintis pardavėjas pareiškė, kad tą daryti jį privers tik teismas, o pateiktus namo pirkėjo įrodymus ignoruoja ir teigia jų nė nematęs.
Svajonių namai virto galvos skausmu: lietus merkia vidaus sienas, o statytojai broko taisyti nesiruošia
© Asmeninins albumas

Su DELFI susisiekęs žmogus pateikė dokumentus, kad dar 2014 metais įsigijo užbaigtą statyti namą greta Vilniaus iš bendrovės UAB ADPF. Džiaugsmas dėl svajonių namų apkarto, kai per stogą į namo vidų ėmė upeliais tekėti lietaus vanduo.

„Lietui lyjant, vanduo net upeliais teka per langus viduje. Nuo drėgmės patalpose netgi atšoko grindjuostės, permirko grindų danga, sugadinta sienų apdaila, – dalijosi visas sutartis su statytoju pateikęs žmogus. – Namas priduotas 2014 m. gruodžio mėnesį. 2018 m. birželį kreiptasi į vystytoją, kad būtų pašalinti stogo trūkumai ir atlikti remonto darbai viduje, kurie reikalingi dėl kiauro stogo.

Vystytojas formaliai pabandė, bet trūkumų nepašalino. Todėl 2019 m. kovą buvo atliktas nepriklausomas tyrimas stogo būklei nustatyti. Rasta daug broko (per mažas nuolydis, blogai suklota stogo danga ir kt.), kurio namo statytojas ir pardavėjas nenori ir neketina iki galo pašalinti. Savo lėšomis susitvarkyti stogą kainuotų daugiau nei 12 tūkstančių eurų.“

Be teismo sprendimo tvarkymo darbų imtis neketina

Iki 2019 metų gegužės niekaip tiesos rasti negalėjęs namo pirkėjas bendrovės UAB ADPF vadovui Sauliui Pavariniui įteikė pretenziją.

„Pirmą kartą girdžiu, taip negali būti. Aš tikrai nepamenu, kas buvo, žinot, pretenzija nėra faktas. Aš nemačiau jokių ekspertų įrašų. Negauname visiškai pretenzijų“, – paklaustas apie pretenziją dėl namo stogo DELFI teigė S. Pavarinis, nors namo pirkėjas su visais namo dokumentais pateikė ir pašnekovo asmeniškai pasirašytą raštą apie gautą pretenziją.

Be to, S. Pavarinis pirkėjui raštu net pateikė atsakymą, kurį taip pat patvirtino savo parašu, kad esą pirkėjas blogai prižiūrėjo stogą, tačiau pažadėjo imtis stogo tvarkymo darbų jau po kelių dienų. Popierinis atsakymas, anot pirkėjo, realiai įgyvendintas taip ir nebuvo.

Paminėjus šiuos dokumentus, S. Pavarinis jau ėmė tikinti, kad tvarkymo darbų nė neketinantis imtis.

„Čia su stogais taip yra, kad savininkas privalo jį tinkamai eksploatuoti, dažniausiai žiemą nevalomi, nenuvalomi spygliai. Kita priežastis – patys darosi kaminus, dūmtraukius, kondicionierius ir taip toliau: priežastis šimtaprocentinė, kai tą daro ne stogdengiai, tada bėga. Čia pirmučiausia reikia žiūrėti tokius dalykus. Paskui reikia žiūrėti, kas buvo mūsų rangovas, ar garantijos pasibaigusios, ar jis apskritai yra garantinis. Tai, ko jūs klausiate (brokas dengiant stogą, blogai suklota stogo danga – DELFI pastaba) yra neįmanoma, – atkakliai tvirtino S. Pavarinis ir pridūrė: – Galų gale yra institucijos, kurios gali tą spręst, – teismai, dar kažkas. Kol nebus teismo sprendimo, mes nieko neketiname ten spręsti.“

Stogą dengė įmonė „Vilniaus stogai“. Su jais, anot S. Pavarinio, dirbama ne vienus metus ir jokių priekaištų nėra buvę. Namo pirkėjas tvirtina kitaip – nepriklausomi ekspertai raštu pateikė išvadas, kad namo stogo nuolydis neatitinka net minimalių reikalavimų, be to, yra problemų dėl jo klojimo. Būtent šios problemos per turto vystytoją ir nepavyksta išspręsti.

„Vilniaus stogų“ vadovas, sulaukęs DELFI klausimo, ėmė aiškinti, kad jis taip pat nieko nežino apie jokį broką.

„Nežinau, koks tai žmogus, mes neturime jokių pretenzijų iš užsakovo, viskas gerai su tuo kvartalu. Kai gausime iš užsakovo pretenziją, tada ir reaguosime, važiuosime, o dabar aš nežinau. Jei žmonės kreipsis tiesiogiai su pretenzijomis, žinote, koks bardakas bus? – dėstė V. Radzevičius.

Pacitavus stogo ekspertizės išvadas, kad stogas yra per mažo nuolydžio, stogą dengusios bendrovės vadovas nustebo: „O kodėl Jūs man skambinate?“

Tokių atvejų – daugybė

Namą įsigijęs žmogus patikino, kad netiesa, jog apie problemą nebuvo pranešta. Anot namo pirkėjo, apie problemą buvo informuotas ir V. Radzevičius. Kaip teigė namo savininkas, tiek S. Pavarinis, tiek V. Radzevičius nesiteikė ieškoti bendro ir visiems priimtino sprendimo, o namo pirkėjas išgirdo ne pačių maloniausių atsiliepimų savo asmens adresu.

„Vystytojas elgiasi nemandagiai ir įžūliai. Į dialogą nesileidžia. Saulius Pavarinis dabar įsikūręs nauju, nedeklaruotu adresu, pasirašęs, kad pretenziją gavo, sakė „eik (pavartotas kitas necenzūrinis žodis) iš čia, vis tiek nieko nepeši, aš subankrotinsiu ADPF.“ Tai buvo gegužės 31 dieną. Dabar šis žmogus veiklą toliau vykdo UAB „Senamiesčio turtas“ vardu ir vysto naujus projektus. „Vilniaus stogų“ vadovas Vytautas Radzevičius, kuris teikė paslaugas namo statytojui, nors buvo susitarta susitikti ir pasikalbėti apie kompromisinį sprendimą, nuo to laiko irgi neatsiliepia į skambučius“, – informavo su namu problemų niekaip neišsprendžiantis vyras.

Be to, anot namo savininko, įmonės „Vilniaus stogai“ atstovas dalyvavo ir pirmą kartą apžiūrint stogą. Taigi, negali būti tiesa, kad ši problema jiems naujiena.

Nepriklausomas ekspertas Darius Kalibatas, raštiškai ir nuotraukomis užfiksavęs ekspertizės išvadas, sako, kad tokių atvejų Lietuvoje – ne vienas ir ne du, kai nekilnojamojo turto vystytojas neskuba imtis veiksmų.

„Kone kiekvieną mėnesį tenka atstovauti teismuose. Kad surašius aktą statytojas bėgtų ir taisytų broką – tokių vienetai. Kiek žinau, jei vykdytojas dar „gyvas“, galima pareikšti ieškinį. Bet tokiu atveju namo pirkėją turi plačiau konsultuoti advokatas“, – paaiškino D. Kalibatas.

ADPF įmonės vadovo pavardė jau ne kartą minėta bankroto bylose. Įmonė „Sostinės namai“ vystė projektą, kurį bankas perėmė savo žinion dėl įmonės bankroto. Šios įmonės vadovas buvo S. Pavarinis. Šiais metais S. Pavarinio individualios įmonės bankroto byla pasiekė Vilniaus apygardos teismą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(111 žmonių įvertino)
4.4324

„Teltonika“ 2022 metais Vilniuje ketina pradėti 220 mln. eurų vertės biurų statybas

Informacijos technologijų įmonė „ Teltonika “ sostinės Liepkalnyje planuojamo biurų komplekso...

Kylančios būsto kainos pirkėjų neatbaido: situacija – viena „karščiausių“ per visą Nepriklausomybės laikotarpį (50)

Kaip ant mielių kylančios būsto kainos lietuvių smarkiai negąsdina – pardavėjai džiaugiasi,...

„Swedbank“: būsto įperkamumas stabilus, tačiau kainų augimas tampa netvarus

Nepaisant itin spartaus būsto kainų kilimo, gyventojų galimybės įpirkti būstą išlieka geros....

Registrų centras: Lietuvoje mažėja apleistos žemės

Lietuvoje toliau stabiliai mažėja apleistų žemių plotas. Daugiausia tokių žemių galima rasti...

„EfTEN“ fondas įsigijo du pramoninius pastatus Panevėžyje (1)

Estijos fondų valdymo įmonės „ EfTEN Capital“ fondas „EfTEN Real Estate Fund III“ už 10...

Top naujienos

Nuo liepos 1 dienos laukia svarbūs pokyčiai: dalis vaistų bus išrašoma kitaip (4)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie griežtesnę raminamųjų vaistų...

Pristatė tris pabėgėlių srautų scenarijus: pesimistiniu atveju tektų apgyvendinti tūkstančius žmonių per dieną grėsmę kelia ir kontrabanda  (280)

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė Baltarusijos režimo keliamas grėsmes. Tarp jų - nelegali...

Juodoji rekordiškai karšto savaitgalio pusė: žmonėms šturmavus pajūrį – nemalonūs incidentai (96)

Karštąjį savaitgalį BĮ „ Klaipėdos paplūdimiai " gelbėtojai dirbo išsijuosę. Laimei,...

Kada jau galbūt galėsime nusiimti kaukes: profesorius įvardijo konkrečią ribą Stankūnas apie pavojingą atmainą: nereikia visko piešti apokaliptinėmis spalvomis (30)

Epidemiologinė situacija keičiasi, bet specialistai dalijasi naujausiomis žiniomis bei scenarijais,...

Diplomatai: ES sutarė dėl sankcijų svarbiems Baltarusijos ekonomikos sektoriams Vokietija: tai neišvengiama (145)

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė dėl sektorinių sankcijų...

Perspėjo baisiausiu Lietuvos keliu važiuojančius vairuotojus: dėl kaitros jis deformavosi (131)

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad dėl itin aukštos orų temperatūros...

Lietuvos oro uostuose nuo praeitos savaitės – 10 naujų maršrutų, atnaujintas susisiekimas su strateginiu oro uostu

Lietuvos oro uostuose trečiąją birželio mėnesio savaitę toliau augo skrydžių pasiūla. Nuo...

Puiki vieta norintiems pajūryje pasislėpti nuo kaitrios saulės – pažintinis pelkių takas

Tie, kas mėgsta poilsiauti Palangoje, puikiai žino nuodėmingą vietą Žibininkuose, kur pilvus iki...

Liutauras Elkimavičius | D+

Aliaksandro Lukašenkos dosjė: ką mes žinome apie jo asmeninį gyvenimą ir kaip gimė „Batkos“ pravardė (1)

Baltarusija . Mūsų rytinis kaimynas. Viena iš keturių šalių, su kuriomis Lietuva turi sieną....

Bėgikė patarė, kaip taisyklingai bėgioti ir ką daryti, kad bėgant neskaudėtų šono (7)

Ar ir jums prisiversti bėgioti nelengva, nors suprantate, jog bėgimas yra naudingas? Anot...